Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Tolga Dt
11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 13:07

Ges projeleri için çok sayıda teşvik belgesi alınmış. Ama malesef istihdam getirisi olmayan bir alan.

Misafir 0c2

11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 14:59

Teşvik oranı açıklandı mi. 2. Osb alanına yoğun talep olduğu söyleniyor.

Misafir cbc

11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 15:18

İstihdamı az olsa da güneş enerjisinin temiz olması, doğaya zarar vermemesi ve ucuz olması gibi avantajları nedeniyle tesis sayısının artmasını istiyorum. Yakın zamanda vatandaş ucuz elektrik kullanabilecek. Bence bu da istihdam kadar önemli.

Tolga Dt
11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 15:33

Keşke dediğiniz gibi bir etkisi olsa ama malesef ges lerin verimleri çok az. Fiyatlara yansımaz. Kevan barajı bizde ama yarardan çok zararını gördük.

MustafaErtem
11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 16:44

Alıntı:

Keşke dediğiniz gibi bir etkisi olsa ama malesef ges lerin verimleri çok az. Fiyatlara yansımaz. Kevan barajı bizde ama yarardan çok zararını gördük.

Teknik ve sosyolojik acıdan güneş enerji santrallerinin ıstihdama yönelik bir getirisi yok denecek kadar az. Maliyeti yüksek ve ömrü kısa yatırımlar. Ileride devlet, santrallerin çoğalmasıyla vergide artışa giderse pek karli bir yatırım gibi durmuyor. Hatta riskleri fazla diyebilirim. Bizim üretime dayalı çok fonksiyonlu politikalarla tek bir sektorde yığılma yapmadan, o sektörü öldürmeden hareket etmemiz gerekiyor.

Tolga Dt
11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 17:04

Elektrik konusunda vatandaşı rahatlatacak tek çözüm nükleer santrallerdir.

Misafir 770

11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 18:02

Ben olsam her binanın kendi elektriğini üretecek şekilde tesis edilmesini teşvik ederdim. Almanya ve bir çok gelişmiş ül ke bu konuda çok aşama kaydetti. Tabi bizim o düzeye gelmemiz için önce nükleer santraller kurup sonra vazgeçmemiz lazım. Ben hükümetin rüzgar ve güneş enerjisi atılımlarını takdir ediyorum ama yetmez bunun milli politika haline gelmesi gerekiyor.

Tolga Dt
11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 19:49

Teknik olarak yapılması mümkün olsada kimseye elektriğin yetmeyeceği bir öneri sizinki.

Misafir 17b

11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 20:57

Belli mi olur belki bir gün gerçek olur.

Misafir b44

11 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 21:39

Gumusbaglarda hafriyat kamyonları gelip gidiyor. Organize sanayi inşaatı başlama tarihi hakkında bilgisi olan varmi

sayfa 6
« önceki   123 ... 567 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET