Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna önce hangi alanlardaki sorunları çözmeli?
« önceki   123 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 2

Yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna önce hangi alanlardaki sorunları çözmeli?
Güvenlik(aydınlatma vs.) 4.8%  4.8%  [7]
Temizlik (çevre temizliği, çöp toplama) 3.4%  3.4%  [5]
Altyapı (su,kanalizasyon,elektrik, internet vs) 19.3%  19.3%  [28]
Altyapı (yol, köprü, altgeçit vs) 22.8%  22.8%  [33]
İmar Düzenlemeleri 15.2%  15.2%  [22]
Eğitim Faaliyetleri 2.1%  2.1%  [3]
Kaldırım, refüj çalışmaları 4.8%  4.8%  [7]
Trafik düzenlemeleri (park yeri vs dahil) 27.6%  27.6%  [40]
Toplam Oy : 145

EmrE_ank
1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 14:43

Alıntı:
Törekent metrosu Yenikent'e uzatılmalı.

Yenikente değil de O.s.b son durak olsa daha iyi. Başkentray ile ortak istasyon olursa birbiriyle bağlantılı olur.

Emir GÖKER

1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 14:56

Alıntı:
Yenikente değil de O.s.b son durak olsa daha iyi. Başkentray ile ortak istasyon olursa birbiriyle bağlantılı olur. 

Öylede olabilir. Ayrıca okul servisleride denetlenmeli onlarada panik butonu konulmalı. Ankara'daki tüm öğrenci taşıyan servislere (özel eğitim servisleride dahil )c plaka verilmeli. Servislere (özel eğitim servisleride dahil) kaplama yasağı getirilmeli. Özel eğitim merkezleri, servislere okulun ismini küçük bir şekilde yazabilir. Ayrıca 10 yıldan eski servisler (c plakalı otobüsler ve özel eğitim servisleride dahil )
kaldırılmalı. Servislerini yenilemeyene ceza verilmeli. Servislerde kameranın yanı sıra panik butonuda olmalı. Ayrıca çocuklar unutulmasın diye de alarım sistemi olmalı. Servislere bütün aksesuarlar (krom parçalar, abartı olmayan jantlar ve abatırmamış yazılar hariç) modifiye yasaklanmalı. Ayrıca arabesk tarzı müziklerde dinletilmemeli. Şoförlerde sabıka kaydı olmamalı. Şoförler daha önce yaralanmalı veya ölümlü kazaya karışmamalı. İçki içen şoförler kovulmalı. Şoför, içerde sigara içmemeli. İçse bile içerde içmeli. Şoför tüm trafik kurallarına uymalı ve direksiyon başında telefonla meşgul olmamalı. Kurallara uymayana ceza kesilmeli. Tüm servislerde mobil servis sistemide olmalı ki aileler bilgi alsın. Ayrıca tüm servislerde (özel servislerde dahil ) servis annesi zorunlu olmalı. Servis şoförü ve annesi fazla abartılı giymemeli. Servisin şoförü 26-55, Servis annesi ise 20-40 yaşları arasında olmalı. Servislerde (özel eğitim servisleride dahil ) okul taşıtı yazısı, dur levhası ve servisin yan taraflarına sarı çizgi zorunlu olmalı. Servisler iyice denetlenmeli. Cezalar artırılmalı. Yeni başkan servislere iyice odaklanmalı. Odaklanmalı ki başka Alperen'ler gitmesin.

Erdem Taşlıca

1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 15:40

Alıntı:
bir mühendislik hatası ile batıkent aktarmasının hala çözülememesine bir son vermek

Nasıl bir mühendislik hatası bu?

Musa Ardıç
1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 15:45

Alıntı:

Gereksiz lunaparka para akıtmayi bitirmeli bence. Hatta zararın neresinden dönülse kârdır eskiden olduğu gibi orda hayvanat bahçesi olmalı. Bu haliyle ankapark baya zarar edecek, bunu gökçekin sin zamanlardaki açıklamalarında da görebiliriz yok böyle parklar zarar eder yok merkezi hükümetten destek lazim. Zarar ediyosa niye bi sürü para döktün birader. Neyse işin özü karadelik haline gelen bu lunaparka daha fazla para dökülmeyip sökülmeli

olurmu hocam o kadar para harcanan bir yeri tekrar dünya paraya sökecegimize bir seferde olsa roller cıstere binme şerefine nail olsak
gökçek görevinden ayrılmasaydı parktaki malzemeleri hibe etmek kaydıyla yüklenici firmaya söktürür birde sayemde bu arazi çok kıymetlendi diye reklam yapardı o ayrı
bknz... sögütözü çelik kafes

Alıntı:

bir kaç ay önce egoya
aktarmanın 3 yılı geçmesine ragmen neden hala devam ettigini sordugumda hattın geçtigi bir binanın izin vermemesi üzerine aktarmanın devam etmek zorunda kalındıgı ve çözüm arayışı içinde oldukları söylenmesinden yola çıkarak güzergahın daha önce ince elenip sık dokunması gerekmezmiydi!?

En son Musa Ardıç tarafından Prş 09 Ksm 2017, 15:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Emir GÖKER

1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 15:45

Alıntı:

Törekent metrosunu yapan mühendislerin aktarmasız olarak Kızılay'a gidileceğinin ve aktarmasız uygulamanın düşünülmemesi ve tabiiki mühendislerin M3 ü yaparken. Kızılay-Batıkent metrosunu yenilemeyi. Yani vagonları değiştirme, durakları ve rayları yenilemeyi düşünememesi. Mühendislik hatası budur. Ben M3 açılalı beri M1 ile aktarmasız olmasını hep isterdim. Çünkü metrodan metroya sürünmek ve 2.kez yer kapma yarışı yapmak ve daha balık istifi olan vagona binmek zor gelir.

Misafir c27

1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 15:49

-----

olurmu hocam o kadar para harcanan bir yeri tekrar dünya paraya sökecegimize bir seferde olsa roller cıstere binme şerefine nail olsak
gökçek görevinden ayrılmasaydı parktaki malzemeleri hibe etmek kaydıyla yüklenici firmaya söktürür birde sayemde bu arazi çok kıymetlendi diye reklam yapardı o ayrı
bknz... sögütözü çelik kafes

-----

Valla yapar mi yapardı hatta secim kampanyasında ankapark i sökme vaadi verirdi
Önce bi süre çalışsın halk ücretsiz binsin sonra sökülsün o zaman

Tunç D.
1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 18:51

Kesinlikle ulaşım kısmı,öncelikle M1 ile M2 hatları arasını 2 yerden kesen (Anadolu Bulvarı ve Şaşmaz Köprüsü) ve bunlara ek olarak AKM’den başlayıp İstanbul Yolu’nu boydan boya alıp Ayaş Kavşağı’nda ikiye ayrılan,bir kolu Yenikent’e,diğer kolu da İstanbul Yolu metro durağına uzanan tramvay hatları yapılmalı,bu ve benzeri merkez bağlantısız tramvay ve/veya raylı sistemler Kızılay’ı ve M1-M3’ü ciddi oranda rahatlatacaktır,M1’de pik saatlerde yaşanan,özellikle Demetevler’den Akköprü’ye kadar yaşanan yığılmanın da kesin olarak önüne geçilmiş olacaktır.

Semiih5490
1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 19:16

Bol bol kaldırım ve yol yapılmalı çok ihtiyaç var ne demişler yol medeniyettir bu tip icraatlara çok ihtiyacı var Ankaramızın.

Cemal Özen
1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 21:05

Tunç demiş ki:
merkez bağlantısız tramvay ve/veya raylı sistemler

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6128926#6128926

Benzer öneriyi ben yapmıştım. Tunç da aynı fikirde.

Alıntı:

Not: LRT=Ankaray

2) Söğütözü Metro/Ankaray Ortak İstasyonu - M.Yazıcıoğlu Cad - Kızılırmak Mah - Fen Lisesi LRT hattı,

4) Milli Kütüphane Metro İstasyonu - Balgat - Cevizlidere - Keklikpınarı LRT hattı ,

5) Bilkent İstasyonu - Bilkent - Kampüs - Adalet Akademisi LRT hattı,

6) Beytepe İstasyonu - Angoraevleri- Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi LRT hattı,

7) Ümitköy İstasyonu - Ümitköy - İncek LRT hattı,

8) Ümitköy Metro - Yıldırım B.Ray - Şaşmaz - Batımerkezi arası LRT hattı,

9) ODTÜ Metro- Marşandiz - Gimat - M.A.Ersoy - Macunköy Metro arası LRT hattı,

12) M5 Kuyubaşı - Havalimanı Metrosu,

Misafir 662

1 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2017, 22:43

imar kesintisi az yapılmalı

sayfa 2
« önceki   123 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet