Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Futbolcunun kadro disi birakilmasini dogru buluyor musunuz ?
Evet 76.9%  76.9%  [10]
Hayir 23.1%  23.1%  [3]
Toplam Oy : 13

yalcinn

11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 13:53
FIFA Futbolcunun kadro disi birakilmasini yasakladi . 2 maas alamayan futbolcu da serbert kalir .


Karar verildi: Kadro dışı bırakılamayacak
Profesyonel Futbolcular Birliği, FIFA ile anlaşarak futbolculara verilen kadro dışı kalma cezasını kaldırdı.
FIFA-FIFPRO anlaşması ile FIFA kulüplerin iki ay parasını ödeyemedği futbolcuların serbest kalmasını ve futbolculara kadro dışı bırakılıp yalnız başına idman yapma cezası verilemeyeceğini kabul etti.

MAAŞ ALAMAYAN OYUNCU SERBEST KALACAK
FIFA ve Profesyonel Futbolcular Birliği anlaştı. Buna göre taraflar arasında 6 yıl süreyle işbirliği anlaşması imzaladı. FIFA, FIFPRO, Avrupa Kulüpler Birliği ve Dünya Ligleri Forumu, FIFA'nın yeni oluşturduğu Futbol Paydaşları Komitesi şemsiyesi altında çalışacak. FIFA, kurallarında FIFPRO'nun talep ettiği değişiklikler yapılacak.

Bunların en önemlileri, ödemeleri iki ay geciken futbolcunun serbest kalması ve kulüplerin futbolculara "Kadro dışı bırakıldın. Artık yalnız başına antrenman yapacaksın"yaptırımını uygulayamayacak olması.

Taraflar arasında anlaşmanın 18 aylık pazarlıklar sonucu sağlandığı, FIFPRO'nun da buna karşılık olarak 2015'te Avrupa Komisyonu'nda açtığı transfer sistemi üzerinde yeni bir Bosman kararları etkisi yaratabileceği öne sürülen davayı geri çektiği belirtildi.


En son yalcinn tarafından Çrş 08 Ksm 2017, 14:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Misafir 8ad

11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 14:11

Yeni degisiklikle beraber 2 ay maasini alamayan futbolcu bedelsiz serbest kalir diyor . Liglerimizde cok tantanalar kopacak . Demedi demeyin

metinyesil

11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 14:15

Bu nasil bir uygulamaymis ? 2 ay odemeni geciktirdin diye 50 milyon Euro bonservisli oyuncun bedava mi gidecek ? FIFA dan uygulanmasi imkansiz bir bir karar . Kdro disi birakilmak ozellikle bizim ukela futbolcularimizda ise yariyordu . Cok yanlis isler bunlar .sedattekin

11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 14:16

Fifa futbolcu sendikası gibi maşallah kulüpleri koruyan bir faaliyetleri yok. Bosman kuralından sonra kalkan bonservis bedelini artık futbolcu imza parası olarak kendi cebine koyuyor. Bu saçma düzende futbolcu ve menejeri para kazanıyor.

Disiplinsiz davranan oyuna katkısı olmayan futbolcunun maaşını kulüp niye ödesin. Kulüpler devlet dairesi gibi olacak bu düzenleme ile.


Misafir 57e

11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 14:37

Bence doğru karar, 50 milyon tutarında bonservis bedeli vermeyi biliyorsan, futbolcunun maaşını düzenli olarak ödemeyi de bilmen gerekir.

Futbolcunun minimum kazancını belirleyen bir yasa mı var? İstersen altyapıdan çıkan oyuncuyu asgari ücretle bile oynatabilirsin. Yıldız futbolcuna da azami doktor maaşı ödeyebilirsin. Bu futbolcuların kabasını bu kadar kaldıran biz miyiz, siz misiniz ey yöneticiler!?

Nusr-Et'in lokantasına gidip ama sokakta tezgah köftesi üç kuruş deyip faturayı ödemeyi reddebilir misiniz? Altından kalkamayacağın harcamaya hiç girişmeyeceksiniz a dostlar!?


Baracudas Akif

11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 17:45

,-3 puan silme cezaları patlar . Ligde en çok puan kazanqn degilde ; en az puanı silinen takim Şampiuon olur .ads 1940
11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 18:17

Bundan sonra önüne gelen yabancı oyuncu ile sözleşme imzalayan Anadolu takımlarının vay haline yerlileri bilmem ama yabancıların parasını verme adam ilk fırsatta soluğu Fifa'da alıyordu bu kararla yabancı topçuların eli daha da güçlenmiş oldu artık ortalık ceza alan kulüplerden geçilmez olacak.

Takımda para edecek bir oyuncu disiplinsiz davransa kadro dışı bırakaman eee bıraksan serbest kalacak ne yapsın şimdi bu kulüp? o oyuncunun kaprislerine katlanıp birde üste tıkır tıkır maaş ödemeye devam mı edecek? futbolcu kulübü parmağında mı oynatacak?

Ayrıca zenginlerin düzenine yenik düşen Fifa'ya da yazıklar olsun kulüp varsa futbol vardır futbolcu vardır neymiş yeni bir Bosman kararına yol açacakmış futbol sadece 4-5 Avrupa ülkesinin tekelinde değil zamanında çıkıp Bosman kararlarını tanımıyorum deselerdi olmazmıydı? ne yapacaktı AB ülkeleri eninde sonunda Fifa'nın dediği olacaktı. Bosman kararları altyapılara önem veren kulüplerin ve ülkelerin düzenlerini yerle bir etti eskiden bir Ajax vardı şimdilerde gelen vuruyor giden vuruyor keza Anadolu takımları yetiştirip sattığı futbolcularla geçinirdi şimdi kapısına kilit vurup kapanan isim değiştiren kulüp sayısının haddi hesabı yok.

Bu tür kararlarla futbol artık iyice zenginlerin ve parası bol kulüplerin oyuncağı haline gelecek eskiden ne güzel 3 yabancı kuralı vardı maçlar şifresiz olurdu derbi maçlar yarı yarıya olurdu biletler şimdiki gibi ateş pahası değildi futbol o zaman futboldu şimdi işin tadı kaçtı artık İngiliz takımında İngiliz İtalyan takımında İtalyan Türk takımında Türk göremez olduk her kulüp birleşmiş milletler mülteci kampı gibi oldu bu gidişle 20-30 yıl sonra futbola ilgi oldukça azalacak ki zaten giderek azalıyor İtalya liginde olsun Türk liglerinde olsun seyirci sayısı azalıyor spor dallarını zenginlerin şifreli TV Şovu haline getirmeye devam etsinler bakalım ellerine ne geçecek.


Cemoli D18
11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 18:23

50 milyon bonservislik adamın maaşı ödenmiyorsa adamı satarsın ya da elinden kaçırırsın.

Emir ERTEN

11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 18:31

Futbolda çok büyük paralar dönüyor. Ben olsam bir futbolcuya aylık mininum 5.000, maksimum 15.000 TL veririm. Milyon euroları çarçur ediyorlar. Bir futbolcu sadece sportif işlerle uğraşmalı.

yalcinn

11 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 22:50

Simdi futbolcu var ; mac basi para aliyor . Sen bu futbolcuyu kadro disi biraktin mi gercekten magdur etmis oluyorsun ama yine futbolcu vardir 2.5 milyon Euro garanti paraya oynuyordur . Bu adami kadro disi birakmak ona hediye sunmak gibi birsey olur .sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET