Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Türkiyedeki her ilin nüfusuna göre hizmet aldığına inanıyor musunuz?
evet nüfusa göre hizmet alıyor 0.0%  0.0%  [0]
hayır nüfusa göre hizmet almıyor 14.3%  14.3%  [2]
siyasete göre hizmet alıyor 71.4%  71.4%  [10]
başka sebeplere göre hizmet alıyor 0.0%  0.0%  [0]
neye göre hizmet aldığı belli değil 14.3%  14.3%  [2]
Toplam Oy : 14

ali alimi012
1 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 13:27
Nüfusa göre hizmet mi? Siyasete göre hizmet mi?

Evet ben bütün illerin il geneli nüfusuna göre hizmet almasından yanayım. Ben orduluyum istanbulda 511 bin 723 ordulu var ordunun nüfusu 750 bin 588. toplam 1,3 milyonu bulur bu kadar hizmet isterim olmamalı. sen İstanbula gittiysen İstanbulun nüfusu arttı ordunun değil. İstanbul hizmet almalı. ben orduya hizmet isterim demek yanlış o zaman gitmeyeceksin. hizmet alacaksın.
veya sivaslılar da örnek verilebilir örnek olsun diye verdim kimseye düşmanlığım yok. bu her il için geçerli.
neyse asıl konumuz her şehir nüfusu oranında hizmet alıyor mu. gerçek nüfusu oranında. bana göre almıyor.
herkes memleketini terkedince hizmetler o gidilen yerlere yapılıyor. ama bazen de ne hikmetse gidilse de hizmetten başı dönüyor adamların ve memleketine düşman oluyor hizmet almıyoruz diye bağırıyor.
bence hizmetler o ilde yaşayan kişiler tesbit edilerek yapılmalı. ben bu şehirde yaşayıp başka şehirde ikametim gözükmemeli. tabi buda ayrı bir sorun.
siz 500 bin nüfuslu şehirle 1 milyon nüfuslu şehire aynı hizmeti yapamazsınız doğru olmaz.
burda devreye siyaset de giriyor olabilir. bu da ayrı bir sorun.
gördüğüm kadarıyla nufusuyla orantılı hizmet almayan iller
nüfusuna göre fazla hizmet alan iller önce
kahramanmaraş
balıkesir
gaziantep
diyarbakır

nüfusuna göre az hizmet alan iller
adana
bursa
kayseri
antalya
izmir

nüfusuyla doğru orantılı hizmet alan iller
ankara
istanbul
sivas

bu örnekler çoğaltılabilir. sizin düşünceleriniz neler?
tabi ki de hizmeti ölçen bir alet henüz icat edilmedi.
yapılan hizmetlere bakılarak cevap verilebilir.
bir de hangi ile göre baz alınıp karar verilebilir denilirse bu da karışık.
biz örnek olarak istanbulu ve nüfusunu baz alalım.
örneğin istanbulun nüfusu 15 milyon diyelim.
1 milyonluk bir şehre istanbula yapılanın 1/15 i hizmet yapılmalı.

Misafir 6e9

1 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 17:06

Istenen olması gereken nüfusa göre hizmet ama mevcutta olan siyasete göre hizmet.Erzincana havaalanı yapılması,Karaman'ın zamanında İl olması(Işın Çelebi sayesinde il oldu Ereğli'nin hakkı yendi) şimdi havaalanı projesi (Lütfi Elvan ın kıyağı) vb.kısa ve net siyasi torpilin varsa il de olursun her türlü yatırımıda alırsın.

Misafir be7

1 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 18:25

Allah herkesi farklı farklı yaratmıştır. (Yaratma gücünü göstermek ve çeşitlilik sağlamak için)
Sen herkes tek tip olsun, herkes benim gibi olsun, benim gibi olmayan yok olsun, herkes beni desteklesin ve günahlarıma ortak olsun dersen ilahi cezaya çaptırılırsın.

Sırf insanlar senden farklı düşünüyor diye onlara hizmet götürmezsen, yarın ahirette o sevmediğin ve nefret ettiğin insanların senin üzerinde alacağı haklar olur.

UğurÖz
1 ay önce - Sal 07 Ksm 2017, 19:19

Uzun uzadıya örneğe gerek yok ama Mersin, raylı sistem için kaç defa proje önerdi her defasında reddedildi.

En son Burhanettin Kocamaz'ın hükümete yakınlığı ve hükümet yetkilileri her geldiğinde onları bizzat karşılaması her seferinde bu sorunu dile getirmesi yavaş da olsa projenin oluşmasını sağladı.

Tabi proje seçimlere kadar başlamaz ise Burhanettin Kocamaz'ın tahttan inmesine neden olacak.

Bana göre evet siyasi hizmet alıyor şehirler.

Burç

1 ay önce - Sal 07 Ksm 2017, 19:22
Ne kadar ekmek, o kadar köfte

Her ile, verdiği vergi kadar hizmet götürülmeli.

Şehrinizin Türkiye bütçesine ne kadar katkıda bulunduğunu öğrenmek isterseniz,
aşağıdaki başlığa istatistikleri koymuştum :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=52202

ads 1940
1 ay önce - Sal 07 Ksm 2017, 23:04

Alıntı:
Nüfusa göre hizmet mi? Siyasete göre hizmet mi?

Evet ben bütün illerin il geneli nüfusuna göre hizmet almasından yanayım. Ben orduluyum istanbulda 511 bin 723 ordulu var ordunun nüfusu 750 bin 588. toplam 1,3 milyonu bulur bu kadar hizmet isterim olmamalı. sen İstanbula gittiysen İstanbulun nüfusu arttı ordunun değil. İstanbul hizmet almalı. ben orduya hizmet isterim demek yanlış o zaman gitmeyeceksin. hizmet alacaksın.
veya sivaslılar da örnek verilebilir örnek olsun diye verdim kimseye düşmanlığım yok. bu her il için geçerli.

Adam zaten Ordu hizmet alamayıp fakirleştiği için İstanbul'a gidiyor ne yapsın bu adam hizmet alamayan Hakkari'ye mi göç etsin?

Hizmeti ülkenin her tarafına dengeli bi şekilde dağıtmak lazım ama bizde batı illeri hizmet alırken doğuyla pek ilgilenilmiyor zaten göç veren şehirler genelde hep doğu şehirleri Artvin, Kars, Rize falan da dahil buna.

sercanmer
1 ay önce - Sal 07 Ksm 2017, 23:11

Maalesef Mersin, hem merkezi hem de yerel yönetimler anlamında hak ettiği hizmetleri alamıyor.
Halbuki Mersin vergi gelirlerinde ilk 10 il arasında.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET