Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 02 Ksm 2017, 16:57
Bursa'nın yeni belediye başkanı: Alinur Aktaş [SİYASET]


BURSA'NIN YENİ BELEDİYE BAŞKANI BELLİ OLDU
Alıntı:
Recep Altepe'nin istifasıyla boşalan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına, AK Parti adayı İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş seçildi.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği Büyükşehir Belediye Başkanları arasında yer alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geçtiğimiz hafta pazartesi günü görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Altepe’nin istifasının ardından bugün toplanan Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri yeni Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçti. CHP’li meclis üyeleri yaşanan tartışmanın ardından aday göstermediklerini belirtip meclis salonunu terketti.

Yapılan konuşmaların ardından üyeler başkanlık için oylarını kullandı.
MHP’nin de desteğini alan AK Parti’nin adayı Alinur Aktaş, aldığı 75 oy ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin 70, CHP’nin 13, MHP’nin 13, DP’nin 1 üyesiyle 3 de bağımsız üye bulunuyor.

Alinur Aktaş kimdir?

İLK AÇIKLAMASINI YAPTI
Bursa'da Recep Altepe'nin istifasının ardından meclis üyelerinin oylarıyla başkan seçilen Alinur Aktaş, çimin ardından söz aldı. Aktaş, Bursa için ortak akılda buluşacaklarını belirterek şunları söyledi: "Bu özel günde değerli meclis üyelerimizin oylarıyla kadim şehir Osmanlının ilk başkenti Emirsultan'ı Ulucamisi, Muradiyesi, Kozahan ve Uludağ'ı ile her bir mahallesinin tabir yerindeyse dantel gibi işlendiği güzel ülkemizin en güzel ve en örnek şehirlerinden birisi olan Bursamıza şahsımı belediye başkanı seçerek, bizi bu onurlu makama layık gören, aday olarak buna layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, çok değerli Başbakan Yardımcım Hakan Çavuşoğlu'na, çok değerli Genel Başkan Yardımcımız Erol Kaya Bey'e, adaylığım noktasında emeği ve katkısı olan başta Ak Parti İl Başkanım olmak üzere bana bu konuda destek veren milletvekillerimize, meclis üyeleremize teşekkür ediyorumBursa'yı tüm dinamiklerle yöneteceğiz. Sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, görüş ve önerileri olan herkesle bu şehri yöneteceğiz. Benim danışmanlarımın bunlar olacağını ifade ediyorum. Her fikre açağız, kapımız herkese açık" dedi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/bursanin-yeni-baskani- ...u-40631840

Hikmet Şahin'den sonra 2. İnegöl kökenli bir belediye başkanımız oldu. Hayırlı uğurlu olsun.


giray türker
1 yıl önce - Prş 02 Ksm 2017, 17:36

Yaşasın milli irade! Yaşasın ileri demokrasi!

Efe Elaldı

1 yıl önce - Prş 02 Ksm 2017, 19:07

Hayirli olsun ulaşim sorunlarina biran önce el atar umarımmurat159357
1 yıl önce - Pzr 05 Ksm 2017, 18:13

Alinur aktasda iyi bir belediye baskani olcagina sanmiyorum hep koltukta oturup birilerini agirlayan bir tipe benzyor

mustafaguler
1 yıl önce - Cum 10 Ksm 2017, 10:40

Aktaş hızlı giriş yaptı. Burfaş müdürünün istifasının ardından Burulaş müdürü Fidansoy'da istifaya zorlanmış. Bugün aldığım en güzel haber Fidansoy'un istifasının istenmesi. Ulaşımın u'sundan anlamayan egosu tavan bir kişinin gitmesi Bursa adına sevindirici.Necatiemre

1 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2017, 03:00

Önyargılı davranmayalım hele bir fırsat verelim. Recep Altepeyi ve anlamsız başkanlığını gördü bu gözler. Hiç öyle yerinde oturacak tip falan da değil. Sabah 8:15te tramvay yolculuğu yaptı Aktaş ve ayakta. Bakın bu bile bir adımdır ve akşam iş çıkışı da yolculuk yapacağım diyor. Peki sabık beceriksiz Recep Altepe ne yapıyordu ? 11 gibi tramvaya biniyor , kapatıyor o bölümü bakın ne kadar nezih bir hizmet veriyoruz diyor. Artı ulaşıma zam yapıp neymiş efendim ama aktarma süresini uzattık vs. Sanki Bursa'nın her yeri sarı belediye otobüsü dolu neyse... Fırsat ve imkanı hakediyor Aktaş , yeterki iyi niyetini korusun ve beceriksiz Altepe ekibini kovsun , gerisi kendiliğinden gelecektir. Zaten demeye kalmadı istifalarını istedi. Allah yardımcısı olsun başkanın , zira Altepenin hatalarını düzeltmek baya zaman alacak.

mehmet20
1 yıl önce - Pts 13 Ksm 2017, 10:27

Alinur'u gönderdik size bayram etti tüm İnegöl.

Bakalım İnegöl'e hizmet gelmeyince "büyükşehir bize destek olmuyor" diyordu.

Şimdi büyükşehir kendisinde. İnegöl'e ne kadar destek olacak göreceğiz


Metin_16
1 yıl önce - Cum 01 Arl 2017, 00:08

Hangi siyasi partiden olursa olsun Bursamiza hizmeti ile akıllarda unutulmayan bir isim olsun Alinur Aktaş..cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet