Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

wowturkey mi ,wowturkiye mi?
a)wowturkey 45.7%  45.7%  [198]
b)wowturkiye 54.3%  54.3%  [235]
Toplam Oy : 433

Aydoğan Akyüz

10 yıl önce - Pzr 04 Ekm 2009, 21:35

"wowTURKEY" isminin biraz da uluslar arası anlaşılırlığı var. Yani tüm dünyaya hitap eden bir isim gibi..

Güzel fatih

10 yıl önce - Cum 23 Ekm 2009, 16:56

Bu site artik bir Marka olmus, degerine paha bicilmez ! Hatta Uluslararasi bir Marka wowturkey.com olarak hic bir sakincasi yok . Bugün icin Dünya da anlasilabilmek icin malum Ingilizce sart.
Bu Dünya da Her ilkokullar da bile ikinci Anadil bile malum Ingilizce dir. Bizde Ingilizce neden olmasin.
Bir Lisan bir Insan,iki lisan iki Insandir anlayisiyla Dil bilmenin bence önemi büyüktür.
Saygiyla

Emre Mavi
9 yıl önce - Cum 23 Nis 2010, 03:03

Sitede wowturkey veya wowturkiye yazması pek onemli degilde,resmi evraklarimizda özellikle pasaport ve benzeri belgelerde sadece Turkçe olarak Türkiye veya Turkiye olsa daha iyi olur diye dusunuyorum.Zira pek çok ülkede bu şekilde uygulama mevcut.

M. Ali veli
9 yıl önce - Cum 23 Nis 2010, 09:19

wowturkiye iyi fikir ancak şu saatten sonra wowturkey olması sitenin işleyişi açısından daha saglıklı. Türkçe olsun istiyoruz ama wow ingilizce bir kelime, dolayısıyla melez bir kelime ortaya çıkar bu şekilde..

Mehmet Can
9 yıl önce - Cum 23 Nis 2010, 09:47

İkinci bir adres alınıp ( www.wowturkiye.com ) aynı yere yönlendirilebilir.

berkay ün

9 yıl önce - Cum 23 Nis 2010, 10:07

Prş 18 Ağu 2005 10:19

Alıntı:
böyle bir çalışmanın olması beni son derece memnun etti ama bizlere galiba sonsuza dek hindi demeye devam etcekler çünkü biz türkler bile Turkey diye adlandırıyoruz kendimizi.. yazık

yabancılar İngilizler veya Amerikanlar Turkey deyince merak etmeyin öncelikle Türkiye yani Türklerin yaşadığı ülke olarak algılıyorlar..
bir milyardan fazla Hintli kendilerini hindi olarakmı görüyor? sanmıyorum...
wowTürkiye olsa tabii daha iyi olurmuş ama Burç bey yukarıda gerekçeyi gayet iyi anlatmış.

Mehmet.21
9 yıl önce - Cum 23 Nis 2010, 10:11

Turkey deyince hindi diye dalga geçiyorlarmış :S
Onun için ben made in turkey yerine made in turkiye yazılmasından yanayım :|

Yiğit Demirkaya

9 yıl önce - Cum 23 Nis 2010, 13:06

Türkiye olacaksa wowTürkiye yerine, HarikaTürkiye olmalı. wow da ingilizce. Fakat sitenin bulunabilirliği açısından wowTurkey en iyisi. Normal insanlar "Turkey" kelimesi ile dalga geçmezler. Geçenler ya çocuktur, yada gereksiz boş boş konuşan insanlardır. Mesela Yunanistanı kim Hellas diye aratır? herkes Greece diye aratır. Yada İspanya'yı kim España diye aratır? ortak dil İngilizceyle Spain diye aratılır. (Genel olarak bahsediyorum, büyük bir çoğunluk bu şekilde aratır) İngilizce, uluslar arası ortak bir dildir!

Tayfun Özince
9 yıl önce - Cum 23 Nis 2010, 17:04

wowturkey olmasında bir sakınca yok bence..

0sman

9 yıl önce - Pts 13 Eyl 2010, 23:55

olmusken vayTÜRKiYE olsun...

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET