Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

wowturkey mi ,wowturkiye mi?
a)wowturkey 45.9%  45.9%  [199]
b)wowturkiye 54.1%  54.1%  [235]
Toplam Oy : 434

recai

13 yıl önce - Cum 05 May 2006, 11:13

wowturkey olarak kalması taraftarıyım biz bu siteyi bu isimle sevdik ve böyle devam etsin derim türkçe veya ingilizce olması bir şeyi değiştirmez.

nurcanca
13 yıl önce - Cum 05 May 2006, 14:38

size değişik birşey anlacağım Turkey konusunda; osmanlı imparatorluğu padişahları harem kurarlardı, başlarında bir kavuk, göğüsleri üzerinde veya kavuklarının ön tarafında  daima küçük bir tüy taşırlardı. hindiler harem usulü yaşar, başlarındaki kırmızı ibik kavuğu andırmakta ve erkek hindilerin göğüs kısmında, ters birkaç telek bulunmaktadır. bu nedenle türkiye (hadi türkçe karakterli olmasın - turkiye) yerine turkey kullanıldığı bize okuldaki bir derste anlatılmıştı. yani avrupanın içten hafif bir alay ifadesiydi. (derste aynen bunlar anlatıldı, ben kendi yorumumu katmadım)      

Latife Koc
10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 00:39

WOW olduktan sonra tabiiki TURKEY olacak, eğer illaki TURKIYE olsun diyorsak o zaman WOW değil AH - OH - AY - OY - IY - YAHU gibi tam türkçe ünlemlerden bir tanesi seçilmesi gerekir bençe

Ali FC
10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 00:50

Alıntı:
Yarı ingilizce olmasındansa tam ingilizce olsun. Bir internet sitesi tümüyle Türkçe harflerden
bile oluşsa, başında "www", sonunda ".com" yazdığı sürece Türkçe olamaz.

www ve com'u sizin belirleme şansınız yok ama arasındakini Türkçe olarak yazabilirsiniz. Yazmazsak ne yapalım? Bütün internet siteleri www ile başlıyor diye bütün kurumlar, şirketler adını İngilizce olarak mı yazsın?

www.akbank.com.tr yerine www.whitebank.com.tr mi?
www.basbakanlik.gov.tr yerine www.turkishpremiership.gov.tr gibi mi olsun?
www.millipiyango.gov.tr www.nationallottery.gov.tr mi olsun?

Ayhan
10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 00:54

Alıntı:
www.akbank.com.tr yerine www.whitebank.com.tr mi?
www.basbakanlik.gov.tr yerine www.turkishpremiership.gov.tr gibi mi olsun?
www.millipiyango.gov.tr www.nationallottery.gov.tr mi olsun?

Akbank adını neden öyle yapsın ki, sonuçta marka ismi.

Burç

10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 01:02

Önceki mesajları iyi okumayanlar (veya anlayamayanlar) için bir daha yazalım :

"wowTURKEY" İngilizcedir. Türkçe değil.
Sitemiz Türkçe bir site değildi ki ismi Türkçe olsun?

Sitenin açılışı Nisan 2002 tarihindedir. Oysa sitedeki ilk Türkçe mesajlar Mayıs 2003 tarihlidir.

0345 özer er

10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 01:16

wow türkiye için oy verdim ama wow turkey olarak kalsın .evet google da aradıgınız her şeye wow turkey sayesinde hemen ulaşıyorum .biz ismindende memnunuz sitemizdende.gerçekten wow turkey olmasaydı nasıl vakit geçirirdim bilniyorum saatlerce sitemdeyim.wow turkey olarak kalsın.

adnan guven
10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 01:23

WOW TURKEY daha havalı ,marka olmuş durumda.

Burç

10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 01:29

Tabii ki havalı olsun diye seçilmedi, İngilizce konuşanlar rahat anlasın diye seçtik. Ama marka haline geldiği doğru, artık değiştirmek imkansız.

"wowTURKEY" isminin tek kötü yanı, Türkçe konuşan birisine sözlü anlatmak zor olabiliyor. Yazıp da vermek gerekiyor.

adnan guven
10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 01:33

Niyet o değildir mutlaka ama , sokakta konuştuğumuzda inanın konuşanada bir hava veriyor. Yaşadıklarımı iletiyorum, çok kişi nasıl girerim, nasıl kullanacağız gibi sorular soruyor ve bir konu açılıyor, ayrıcalıklı , çok hoş.

En son adnan guven tarafından Prş 13 Ağu 2009, 01:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET