Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Beyaz eşya vb. şeyleri alırken sizce Siemens mi? Bosch mu?(neticede aynı fabrikanın aynı ürünleri ve sadece etiketler farklı)
Bosch 69.2%  69.2%  [9]
Siemens 30.8%  30.8%  [4]
Toplam Oy : 13

kaan arslan
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 11:36
Bosch mu? Siemens Mi?(neticede aynı fabrikanın aynı ürünleri ve sadece etiketler farklı)

Bosch mu? Siemens Mi?

Her iki markanın da dikkat ettiyseniz ürünler aynıdır ve hatta ikisi de aynı fabrikanın ürünüdür ama fiyat konusunda nedense Siemens Bosch'dan daha iyi gibi halktan yana yani, neyse neticeye gelecek olursak Bosch'da Siemens'de aynı fabrikanın aynı ürünlerini satıyor tek fark üzerinde Bosch veya Siemens yazması, ama siz bir tüketici olarak beyaz eşya vb. şeyleri alacak olursanız Bosch'umu tercih edersiniz yoksa Siemens'imi sorum budur?

Şahsen Siemens'i tercih ederim diye düşünüyorum?

TYPAN
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 11:38

Hocam Sıemens tabi ki, sorulur mu

Björn Ironside
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 11:38

Bosh tabiki. Aynı fabrikadan çıkmasına bakma.

wow16
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 11:55

Bu 2 markanın ürünleri kendi içinde de 2 ye ayrılıyor. Aralarında çok fark. Alman olanlar daha tuzlu. Bütçeniz varsa Almanya da üretilen ve buraya hazır olarak gelenleri tercih etmenizi öneririm. Türkiye de toplananlar kalite olarak geride. İncelediğinizde aradaki farkı direk anlayabiliyorsunuz.

Bosch ve siemens aynı fabrikada üretiliyor. 2 markada kaliteli. Bence fiyatlarına bakın, uygun olanı alın. Ben 3 ay önce Buzdolabı, çamaşır mak. ve bulaşık mak. aldım. Ben alırken birebir aynı modellerde (sadece markası farklı birinde Bosch, birinde Siemens yazıyor) Siemens daha uygundu o yüzden Siemens tercih ettim.
Not: Servisleride aynı, hem kuruluma hemde tamir bakıma aynı servis bakıyor.

Kel Aliço
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 12:17

İçinde görmediğimiz parçalar motordu, tamburdu her şey aynı. Sadece dış görselleri farklı. Hatta Profilo'da aynı. Sadece Profilo'da yeni model geçişleri biraz daha geç oluyor. Satıcıların pahalı olanı farklıymış gibi göstermelerine kanmayın. İnanmıyorsanız içini açın bakın.

Misafir e56

1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 12:21

Ürünler aynı. Etiket farklı. Hangisi uygun fiyatlıysa o. Marka fanatikliği yapmanın alemi yok

Misafir db4

1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 12:21

İstedikleri kadar aynı fabrikadan çıksınlar. Siemens varken bosch alınmaz bence. Tabi aşırı bir fiyat farkı yoksa.

kaan arslan
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 15:01

Bosch genellikle biraz daha pahalı oluyor bu hemen hemen her ürünlerinde kendini belli ediyor, demekki adamlar parayı çok seviyor aynı iki model ama göz boyararak daha fazla para alabiliyorlar

Dt Halit
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 15:29

Ben ne siemens ne de bosh alırım.Mümkün olduğunca yerli ürünler tercih ediyorum

kaan arslan
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 15:48

Başlığı açmamdaki sebep avrupa veya batı sevicilik değildir, Bosch veya Siemens marka ürün alacak olursanız bu iki markadan hangi markayı tercih edersiniz ve neden neticede aynı fabrikadan çıkan aynı ürünler ve sadece etiket farkı var? Gibi bir sebeple açtım başlığı, aynı zamanda bilinçli bir tüketiciler olmak amacıyla açtım ki buna da ihtiyaç vardı diye düşünüyorum bence, çünkü iki aynı ürün düşünün ve birisi sırf ismi yüzünden diğerinden daha pahalı, e şimdi siz olsanız bu durumda ne yapardınız

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET