Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Konut Fiyatları Bu Kadar Pahalı Olmak Zorunda Mı, Nedir Kardeşim Bu Elde Ettiğiniz Haksız Kazanç?
Hakikaten bu haksız kazanca dur demenin vakti geldi de geçiyor bile, yeter artık halkın üstüne bindiğiniz müteahhitler... 66.7%  66.7%  [6]
Soyulmaktan hoşlanıyorum zevk alıyorum bu fahiş dediğiniz fiyatlar bana işlemiyor bile, ki bu paralar benim için çekirdek parası sayılır 33.3%  33.3%  [3]
Toplam Oy : 9

kaan arslan
8 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 20:05
Konut Fiyatları Bu Kadar Pahalı Olmak Zorunda Mı, Nedir Kardeşim Bu Elde Ettiğiniz Haksız Kazanç?

Bir dairenin maliyeti ortalama 100.000 - 125.000 TL aralığındadır bana bu konuda inanın lütfen, ama gel görki vicdansız müteahhitler, ki vicdanlısı da kalmamıştır ve nesli tükenmiştir diye düşünüyorum. Vicdanlı olduğunu düşündüğünüz mütahit varsa affola Hee binayı yapan müteahhitler hiç mi para kazanmayacak derseniz, hayır kardeşim elbette para kazanacak ama bir yerden sonrası kul hakkına giriyor diye düşünmeden edemiyorum, nedir yani bu fahiş fiyatlar, ev almak herkesin hakkı ama fiyatları uçuranlar yüzünden ne evler satılıyor nede insanlar ev sahibi olabiliyor, adamın yaptığı daireler elinde kalıyor mesela, ben diyorum ki birazcık vicdan birazcık ya, sıfır bina da bodrum kata 300.000 TL istemek nedir ki bu konutların en ucuz olarak nitelendirildiği İstanbul Sultangazi'de yani düşünün hatta bir düşünen bir daha düşünsün diyorum...!!

Siz değerli site üyelerinin ve misafirlerinin de bu konu da ki görüşlerini bu başlık altın da görmek isterim.

Misafir cfc

8 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 20:06

Parası olan alır, olmayan da alamaz. İsteyen de istediği fiyata satar. Bu kadar basit.

kaan arslan
8 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 20:13

O işler öyle olmuyor işte Bu fahiş fiyatlar yüzünden parası olan da alamıyor parası olmayan da

Misafir cfc

8 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 20:14

Gördüğünüz gibi ülkemizde gayet de böyle oluyor.

murad_1299
8 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 20:17

bunun en önemli sebebi krediler.

Krediler olmazsa toplumun çoğu o paralara daire alamazlar ve fiyatlar mecburen düşerler.

Hem faizle ahiretinizi yakıyorsunuz hem dünyada kendinizi yolduruyorsunuz

kaan arslan
8 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 20:18

Alıntı:
bunun en önemli sebebi krediler.

Krediler olmazsa toplumun çoğu o paralara daire alamazlar ve fiyatlar mecburen düşerler.

Bi yerde haklısınız aslında..

AliKebude

8 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 20:24

Yapı maliyeti doğru sayılır fakat arsa maliyetini eklememişsiniz.
Konut fiyatının en yüksek girdi kalemi arsadır.

Misafir 22c

8 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 20:28

Ha ha ha , bunlar iyi günler

Size bir soru : bu ülkede insan canından , insan emeğinden başka ucuz olan ne var ?

Cemoli D18
8 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 11:23

Küçük çaplı konut yerine büyük çaplı konutlar ile arsa maliyeti düşer. Büyük çaplı konut sayısı ve daire sayısı fazla olacağından maliyet sübvanse edilebilir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET