Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da İnşaatı Devam Eden Raylı Sistemler
« önceki   123 ... 484950 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 49
Hasan Mihrican
3 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 15:53

Fakat haberin içeriğinde M5 uzatmasından bahsediliyor.

M5 uzatması Ekim'in sonlarına doğru açıldığı için ancak yılın son 2 ayına etki etti.
Bu da toplamda kabaca 7-8 milyonluk bir artışa karşılık geliyor.
Tüm sistem yolculuk bazında 62 milyonluk bir artış gösterdiğine göre demek ki artışın neredeyse tamamı organik bir artış. Yani hat uzunluğunda ciddi bir artış olmadığı halde yolcu kullanımı artmış. Bir başka deyişle tüm sistemin kapasite kullanımı yükselmiş. Bu da sistemin etkinliği açısından güzel bir haber.

(+)

Misafir 305

3 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 16:12

Çok şükür inşaat sektörünün beklediği müjdeli haber geldi.
https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2019/01/16/ekono ...bul-edildi
"31 Ağustos 2018'den önce ihalesi yapılan ve bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla devam eden sözleşmeler, imalat girdilerinin fiyatlarında beklenmeyen artışlar meydana gelmesi nedeniyle düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten sonraki 60 gün içinde yüklenicinin idareye yazılı olarak başvurması kaydıyla Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşü alınarak feshedilip tasfiye edilebilecek veya devredilebilecek."

Böylece inşaat firmaları sanki proje devam ediyormuş gibi yapmaktan kurtulacak.

Şükrü Güllüoğlu

3 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 17:43

M1'de kapasitenin iki katına çıkarılacak olması çok sevindirici. Gerçek anlamda tam kapasite ile çalışıyordu. Açıkçası bu kadar büyük bir artışın başarılabileceğini tahmin etmiyordum. Vagonlardaki koltukları sökmelerini bekliyordum.
Bu arada dyüzde 10 artışı haberden görerek söylemedim. Bizzat araştırmacı gazeteciliğimin bir sonucuydu Yoksa haberi paylaşırdım.

Saygılar

ZAZA24

3 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 22:36

İNŞALLAH SEÇİMDE EL DEĞİŞTİRİLİRSE DEĞİŞEN İBB ÇALIŞMALARINA SON SÜRRAT DEVAM EDER ŞİMDİKİNDEN DAHADA HIZLI BUNU UMUYORUM.

mustafasa7

3 ay önce - Cmt 19 Oca 2019, 00:11

Alıntı:
İNŞALLAH SEÇİMDE EL DEĞİŞTİRİLİRSE DEĞİŞEN İBB ÇALIŞMALARINA SON SÜRRAT DEVAM EDER ŞİMDİKİNDEN DAHADA HIZLI BUNU UMUYORUM

fenerbahçe'ye ersun yanal'ı ve ali koç'u getirelim dediler beterin beteri oldu o işler o kadar kolay olsaydı keşke

Pazarlı
3 ay önce - Cmt 19 Oca 2019, 11:25

El değişirse yapmak isteyeceklerdir ancak ödenek bulmakta zorlanırlar.

İzmir en güzel örnek.

Pazarlı
2 ay önce - Cmt 26 Oca 2019, 14:08

Ergunaydemir

M7 hattında test sürüşleri başladı sanırım.
Haritaları günvelleyecek misiniz?

Ergunaydemir

2 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 10:07
İnşaatı Devam Eden Raylı Sistemler

Merhabalar,

İstanbul'da inşaatı sürmekte olan raylı sistemelere ilişkin görsel ve videolu anlatım ektedir.

Bilgi ve belgelerinden istifade ettiğimiz değerli forumdaşlarımıza teşekkür eder, iyi bir hafta dilerim.

(+) Ocak.2019

emrenmert

2 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 11:53

Ergun bey; diğer şehirlerdeki metro, tramvay, teleferik ve hızlı tren projelerini takibinize alacak mısınız acaba?

En son emrenmert tarafından Sal 29 Oca 2019, 14:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ergunaydemir

2 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 11:59

Sn. Pazarlı :
Alıntı:
M7 hattında test sürüşleri başladı sanırım.
diyor. M7'de ray döşeme devam ediyor. Test araçları geldi. Sanırım yakında testlere başlanır.

Sn. EmrenMert :
Alıntı:
diğer şehirlerdeki metro, tramvay, teleferik ve hızlı tren projelerini talihinize alacak mısınız acaba?
diyor. Emren Bey, haklısınız, en kısa sürede o konuda da bir çalışmamız olacak. İlginiz için teşekkür ederim.

sayfa 49
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 484950 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM