Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Dubai'li firma Armada Holding Elazığ'a yatırım yapıyor
123 ... 105106107   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
yilmazz23

1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 09:58
Dubai'li firma Armada Holding Elazığ'a yatırım yapıyor


Elazığ’da bazı temas ve yatırım olanaklarını incelemek üzere Dubai’den Elazığ’a gelen Uluslararası Yatırım firması Armada Holding firmasını temsilen firma sahibi Muhammed Raif Hakmi, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti.

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti üzerine Dubai’den gelen Armada Holding firma sahibi Muhammed Raif Hakmi’yi Elazığ Valiliğine gelişinde Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından karşılandı.

Armada Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Raif Hakmi karşılamanın ardından Valilik makamına geçerek Elazığ’da turizm, yenilenebilir enerji, yer altı kaynakları, sağlık, üniversite, gayrimenkul gibi alanlarında neler yapılabilir konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Dubai merkezli Uluslararası Yatırım firması Armada Holding firmasını temsilen firma sahibi Muhammed Raif Hakmi’ye Valilik ziyaretinde Firma CEO’su Jamal Abdalla, Firma varlık ve Fon Müdürü Ehab Albakri, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman’da yer aldı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve firma yetkilileri ile birlikte Akgün Otel’e geçerek ‘Elazığ’da Yatırım Fırsatları’ konulu sunuma katıldılar.

Armada Holding firmasını temsilen firma sahibi Muhammed Raif Hakmi ve beraberindeki heyete Elazığ’ın potansiyelleri hakkında bilgiler veren Vali Çetin Oktay Kaldırım, iş adamlarına; turizm, sağlık, yenilenebilir enerji, yer altı kaynakları, tarım ve hayvancılık, su ürünleri konusunda sinevizyon eşliğinde sunum yapıldı.

Türkiye’de yatırımları olan Dubai merkezli holdingin temsilcilerinin dünyanın değişik yerlerinde yatırımları olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, “ Holding temsilcilerine hangi alanda yatırımlar yapacakları konusunda şehrimizin potansiyeli ilgili bir sunum yaptık. Bizde turizm, enerji, yer altı kaynakları, sağlık, üniversite alanlarında neler yapılabilir konusunda bilgi verdik. Bugün ve yarın alanları da ziyaret edip yerleri göstereceğiz ve onlarda kendilerine göre kararlarını verecekler. Bunlar uluslararası yatırımcılar. Potansiyel neredeyse oraya giderler. Elazığ’da da ciddi bir potansiyel var. Bir değerlendirme yapıp bize dönüşleri olacaktır” dedi.

Elazığ’ın güzel bir şehir olduğunu ve potansiyellerinin yüksek olduğunu dile getiren Armada Holding firma sahibi Mohammad Rahif Hakmi ise; “Elazığ’ın potansiyelleri var. Şimdiden aklımıza birkaç yatırım fikri girdi. Potansiyelleri değerlendirip karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın öncülüğünde incelemelerde bulunmak üzere Güneş Enerji Sistemleri, Keban HES, balık üretim tesisleri ve Harput’u ziyaret ettiler.


Misafir c53

1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 10:29

hadi hayırlısı bakalım, kamyon fabrikasına benzemsin de mazallah:D

yilmazz23

1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 14:16

Umarım benzemez. Bugün yerel gazetede de yazıyor. Dubaili firma Vali beyi arayıp müjdeli haberi vermişMisafir c49

1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 15:10

University of Dubai kursunlar sivriceye gol kenarına

bysanalturk
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 16:08

Bence vali ne derse onu yapacaklar sanayi ve ticaret odası üniversite belediye vs hep birlikte bu işe sahip çıkıp yatırımı şehre çekmeli

Elazığ'da Fırat dan bile ne kadar para kazanılabilir


Tolga Dt
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 16:33

Toplamda 1 Milyar Dolarlık bir yatırım düşünülüyor Elazığ en son haber de biraz daha detaylı bir haber yapılmış.ESAT23
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 16:52

Gerçekleşirse şehrin kaderini değiştirecek bir proje olur. Ancak geçmişte Baskil’e kayısı fabrikası kurmayı düşünen İspanya merkezli bir firmaya siyasiler ve bürokrasi tarafından çıkartılan zorlukları düşününce temkinli yaklaşıyorum. Yakın zamanda Dubai’li firmanın talep ettiği alanla ilgili dedikodular ve eleştiriler ayyuka çıkar.

yusufyuşa23
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 17:03

Burç Halife’nin aynısından istiyoruz.

ESAT23
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 17:09

Açılışa da Burç’ u çağırırız .


*Bu yorumumdan sonra siteden en az 48 saat uzaklaştırılırım


akin87
1 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2017, 17:12

Niye Büyük Harfler kulanılmış başlık için? Çok mu önemli sanki? Sansasyonel bir haber mi?sayfa 1
123 ... 105106107   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET