Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ilker5454

2 ay önce - Sal 03 Ekm 2017, 00:32
Ayla [FİLM] (Türkiyenin Oscar Adayı)

Film, 1950'lerde Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikayesinden beyazperdeye taşındı.

Filmin fragmanı da burda. Ben izledim ve çok etkilendim gerçekten herkes sinemaya gitmeli bence

Tamamen gerçek bir hikaye anlatılıyor. Bu da ayrıca etkili

Cemil TAN
2 ay önce - Sal 03 Ekm 2017, 08:45

Bu filmin belgeselini izlemiştim..
Öncelikle filmi izlemeden önce bu belgeseli izlemenizi tavsiye ederim..
You tube de bulabilirsiniz.
Konusu tamamen gerçek ve çok etkileyici..

ilker5454

2 ay önce - Sal 03 Ekm 2017, 17:17

Filmin yönetmeni oscar konusunda baya iddialı bakalım ne olacak. Kahramanlığın altını çizmedik neyse o tamamen gerçek hikaye diyor. Sanırım gerçek hikaye ile katılan tek film de olabilir

ahmetsever
2 ay önce - Sal 03 Ekm 2017, 17:19

Alıntı:
ilmin yönetmeni oscar konusunda baya iddialı bakalım ne olacak. Kahramanlığın altını çizmedik neyse o tamamen gerçek hikaye diyor. Sanırım gerçek hikaye ile katılan tek film de olabilir

Öykü, film güzel olabilir ancak, oscar konusunda başka hesaplar/dalavereler dönüyor olabilir

ilker5454

2 ay önce - Sal 10 Ekm 2017, 20:09
AYLA - Official Trailer 2

Gerçekten çok etkileyici

ahmet sert
1 ay önce - Cum 27 Ekm 2017, 18:57

Bugün film vizyona girdi.İnşallah çok seyredilen bir yapım olur. İnternette çıkan haberlere bakılacak olursa çok ilgi çekip, çok ödül alacağa benziyor.Birçok insanın bir an önce vizyona girmesini istediği ve izlemeyi düşündüğü bir film olduğu belirtiliyor.TV'de bir iki kez oyuncuları ve filmin gerçek kahramanlarını izledim, konunun gerçek, kahramanlarının hayatta ve Kore ve Türkiye olarak iki ülke ve özellikle bizim milli ve insani duygularımıza hitap etmesi yüzünden iyi sayıda seyirci rakamına ulaşacağını düşünüyor ve umuyorum. İnşallah Oscar adaylığı da gerçekleşir ve ödül alarak döner.Ülkemizin Oscar adayı ama bütün dünyadan onlarca film buraya adaya oluyor ve kabul edilip orada da jürinin seçim sürecinden geçmesi gerekiyor.Bizim adayımız ama daha bu kabul ve yarışma süreci henüz başlamadı.İnşallah bunlar da olur ve filmimiz kabul edilerek ilgi görür.

Uğuray
site denetçisi
1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 16:52

ilker5454

1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 16:59

Filmi herkes sinemada izlemeli. Ben genel olarak beğendim ama çok daha iyisi de yapılabilirmiş diyebilirim.
İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay'ın oyunculukları mükemmel

Uğuray
site denetçisi
1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 17:44

İsmail Hacıoğlu; benim için en üst seviyeye Kabadayı ile çıkmıştı.
Belki bunda üstüne koyar.
Görünce fragmanda direk Kabadayı geldi aklıma.
Ali Atay ise, efsanemiz (absürt komedimiz) Leyla ile Mecnun'dan sever sayarız.
Fragmanları beğendim.
Sertap Erener'in söylemesini beğendim.
Umarım başarılı olur oskar

ceyhun axoy
1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 18:58

Bu film ağzıyla kuş tutsa bu sene yabancı film oscarini vermezler . Amerikayla ilişkiler malum ortada .

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET