Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mutlubursa
1 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2017, 10:07
BURSA NIL CITY CarrefourSA Bursa AVM’nin büyütülme ve yenilenme çalışması


BURSA NIL CITY

CarrefourSA Bursa AVM’nin büyütülme ve yenilenme çalışması ile , AVM’nin bölgedeki en önde gelen alışveriş merkezlerinden biri olması sağlanacak. CarrefourSA Bursa AVM cazip dış cephesiyle, yenilenen ve geliştirilen mağazaları ve eğlence sunumuyla ziyaretçileri kendine çekecek.

Yeni büyüme projesinde mevcut yüzölçümünün 60.000 metrekareden 82.701 metrekareye artırılması amaçlanmaktadır. Dış cephe, yüzeyini enlemesine geçecek çizgilere Bursa’nın ünlü ipek ticaretini yansıtacak. İç tasarım beyaz ve parlak olup, mekanın bol miktarda doğal güneş ışığı almasını sağlayacak tavan pencereleriyle tamamlanacak. Neredeyse fütüristik ve çağdaş olacak iç mekan, mevcut eski mekanla yenisi arasında doğal bir kaynaşmaya zemin de hazırlayacak. İki mağaza katından ve tek katlı yeraltı otoparkından oluşan merkez büyütüldüğünde iki mağaza katı ve üç katlı otoparkı içerecek. Eğlence ve restoranlar için ek bir üst kat daha bulunacak. Zemin katın genişletilmesi bu alışveriş merkezini otoyola yaklaştıracak ve seviyesini önemli ölçüde yükseltecek. Sadece mağazaları içeren birinci katın merkezinde açık bir avlu bulunacak ve böylece ziyaretçilerin aşağıdaki etkinlikleri izlemesine olanak sağlanacak. İkinci kat restoran ve kafe bölümünü barındıracak ve öndeki cam cepheden iç kısımda faydalanacak.

Ziyaretçiler balkon alanında oluşturulacak oturma grupları sayesinde manzarayı net şekilde izleyebilecek. Restoranları içeren ve alışveriş merkezinin en üst katına açılan bir asma kat oluşturulacak ve bu mekanda iki kata yayılan eğlenceler düzenlenecek http://www.bainbridgeholding.com/tr/projects/bursa-nil-city


Ferhat1688
1 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2017, 11:38

Carrefoursa Avm eskimişti, fotolardaki gibi yapılırsa hem çok daha estetik bir yapıya kavuşur hem de zaten yeterli olan müşteri kitlesi daha da genişler. Tabi yeni mağazalar eklenirse bu dediğimin olması daha muhtemel.
Yalnız görsellerde arkada tek blok bir bina var. Anladığım kadarıyla o da projeye dahil. O bina ne olacak acaba bir bilgi yok sanırım.


Serkan99
1 yıl önce - Sal 26 Eyl 2017, 10:15

-İnsanlar artık böyle tamamı kapalı alanları sevmiyorlar.

-Ben olsam İzmir 'deki Mavişehir Avm tarzı veya İstanbul'daki venedike benzetilen avm tarzı yaparım be bu tarz Bursa'da o bölgede efsane tutar!

-Arazisi bu kadar büyük , müsait ve kupon yerdeyken eski carrefour yeni versiyonuymuş gibi geldi bana bu NIL CITY .

-Sanki carrefour u hiç yıkmadan büyütülmüş gibi duruyor öne doğru..Ferhat1688
1 yıl önce - Sal 26 Eyl 2017, 11:12

Alıntı:
-Sanki carrefour u hiç yıkmadan büyütülmüş gibi duruyor öne doğru..


Zaten öyle. Yıkıp yeniden yapılması söz konusu değil, genişletiyorlar otopark tarafına doğru.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 26 Eyl 2017, 11:20

Alıntı:

Kaynak: http://www.bainbridgeholding.com/tr/projects/bursa-nil-city

Batıya doğru yeni büyütülmüştü bu sefer kuzeye doğru büyütülecek.


ERCAN AKGÜNGÖR

1 yıl önce - Sal 26 Eyl 2017, 11:22

Carrefoursa AVM görsellerde bazı yerleri 3 katlı olmuş.
Sadece otoparka doğru değil sanki AVM giriş yerlerinde 3 katlı olacakmış gibi duruyor.dream1988
1 yıl önce - Sal 26 Eyl 2017, 15:41

Alıntı:
-İnsanlar artık böyle tamamı kapalı alanları sevmiyorlar.


Serkan99 beyin dediğine katılıyorum. Arkasında Marka AVM gibi daha yeni yapılmış bir yer varken burayı genişletme gayretini çok anlamsız buldum. Halbuki biraz akıllarını kullansalar aynı podyum parkın çok daha gelişmişi gibi bir oluşumu o bölgeye kazandırsalar, o alan ziyaretçi patlaması yaşar, 7/24 yaşayan hem gece hem gündüz canlı olan ve bölgede cazibesi en yüksek yer haline gelebilir. Marka AVM geldiyse Carrefour'a konsept değişimi artık şart olmuştur. Carrefour krizi fırsata çevirebilecekken, Nil City yatırımı yanlış bir yatırımdır.


Ferhat1688
1 yıl önce - Sal 26 Eyl 2017, 15:45

Aslında buranın yıkılıp komple yeni bir proje yapılacağını tahmin ediyordum, söylnetilerde bu yöndeydi ama genişletme kararı almaları ilginç. Acaba arkadaki yeni yapılacak tek blokun kullanım amacı ne olacak? Otel mi, ofis mi...?

Serkan99
1 yıl önce - Çrş 27 Eyl 2017, 12:25

-Sabancı Holding Bursa'yı sallamadığının açık bir örneği olmuş bu Nil City...

-Kardeşim madem bu deveyi güdemiceksiniz satın mülkünüzü...

-Böyle basit saçma bi büyütmeyi haketmiyor Bursa halkı...

-O bölge Bursa'nın kupon ve reklam bölgesi..

-Oraya altta 3 kat otopark üstte 3 kat avm avm üstü otel ve rezidanslar yapılması lazım..

-Avm ' nin ortası boş yeşil alan havuz ve dereler tarzı yapılarak venedik havası verilip cafeler restoranlar olması lazım..


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 27 Eyl 2017, 13:29

Serkan99 demiş ki:
-Sabancı Holding Bursa'yı sallamadığının açık bir örneği olmuş bu Nil City...

Eğer sallamasaydı AVM ilk etapta yapıldığı gibi kalıp akıbeti Carrefour İzmit ve Adana gibi olurdu.
Ayrıca ek binalarla sürekli büyüyüp marka karmasını genişleten Adana M1 AVM ile kendisine ait Mersin - Palm City AVM gibi oldu bizim burası.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet