Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
neşetyıldız

1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 14:22
Malatya-Elazığ -Diyarbakır Üçlüsü Hızlı Tren İle Bağlanacak

Alıntı:
Üç il birbirine bağlanacak
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya-Elazığ-Diyarbakır hızlı tren projeleri için ilk adımın atıldığını söyledi.
Üç il birbirine bağlanacak
AK Parti'den yapılan yazılı açıklamada, Malatya Milletvekili olan Çalık'ın konuya ilişkin değerlendirlemerine yer verildi. Buna göre Çalık, Türkiye'yi büyütürken, bölgeler arasındaki refah düzeyini eşit noktaya getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde büyük Türkiye sevdasının her alanda büyük projelerle nakış nakış ülkenin her bölgesine işlendiğini aktaran Çalık, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Malatya'da, Elazığ'da, Diyarbakır'da vatandaşlarımıza hızlı tren sözü verilmişti. Sivas-Malatya arasındaki hızlı tren proje çalışmaları son aşamaya gelmiş durumda. Malatya-Elazığ-Diyarbakır hızlı tren projeleri için ilk adım atıldı. Projenin ilk adamı olarak Malatya-Elazığ Demiryolu altyapı, üstyapı, elektromekanik etüt proje ve danışmanlık hizmet alımı TCDD Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkartılmıştır. Yaklaşık 121 kilometrelik demiryolu etüt ve proje için 12 Ekim 2017 tarihinde ön yeterlilik teklifleri alınacaktır. Ardından ise Elazığ-Diyarbakır arasındaki hızlı tren demiryolu etüt proje için ekim ayında ihale ilanına çıkılması hedeflenmektedir. AK Parti iktidarı olarak bir yandan ülkemizdeki ve coğrafyamızdaki terör örgütleriyle mücadelemizi sürdürürken, diğer yandan da büyük yatırımları bölgemiz insanı ile buluşturmanın da gayreti içindeyiz. Hızlı tren projesini bölgemiz insanı ile buluşturmak için talimatlarıyla çalışmaları başlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, yine projeyi yakından takip eden Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Aslan'a teşekkür ediyoruz."

Çalık, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen projelerin devam ettiğine işaret ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizde ve coğrafyamızda yaşatılmak istenilen tüm olumsuzluklara rağmen halkımızın refahı için hiçbir büyük projemizi durdurmuyoruz, aksine projelerimizi hayata geçirmek için tüm imkanları seferber ediyoruz. Durmuyoruz, yolumuza devam ediyoruz. Durmuyoruz, geri adım atmıyoruz, karamsarlığa düşmüyoruz, büyük projelerimizi bölgedeki vatandaşlarımızla da buluşturuyoruz."

Kaynak HABER7 Sitesi.
Bu haber sevindirici,üç şehrin ekonomisi hızla gelişiyor.Malatya üzerinden,Güneydoğu illerine bağlanılacak.Hayırlı olsun.

hazarkentli
1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 14:34

Türkiyenin 21 Büyük kentinden 3 tanesi biribirine bağlanmış oluyor. Muhtemelen sonrasında Batman ve Şanlıurfa da bu hatta girer.

semih_44
1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 14:42

Keşke trenlerin kaç km ile gideceğini söyleselerdi. Bu işin sonunda hızlandırılmış tren çıkarsa yazık olur. Çünkü 150 km hızla giden hızlandırılmış tren setleri de var. Bu üç şehir için böyle bir şeyde yapabilirler. Çünkü bu hat eğer büyük metropollere bağlamayacaksa ( ankara _ istanbul ) bu potansiyele hızlı tren yapmazlar.

Misafir 6ba

1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 15:38

Semih açıkladılar ya yıllar önce... 160 km hızla gıden yapılacak.. yani yüksek hızlı tren değil... az yüksek tren bu😀

Tolga Dt
1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 17:24

Elazığ Malatya arası hızlı tren kısa vadede yapılabilir engebe az ama Diyarbakır hattı biraz sıkıntı maden bölgesi aşırı dağlık buda süreci uzatan etkenlerden. Mevcut hattın revize edilmesiyle hızı arttıracağını veya yolu kısaltacağını hiç sanmıyorum. Buda pek verimli bir iş olmaz. Bakalım güzergah ne olacak.

taygun21
1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 18:44

İlk etap Elazığ-Malatya arasında olur.Yersekilleri uygun olduğu için kısa sürede hizmete açılır.Maden tarafından yersekilleri çok engebeli tolganin da belirttiği gibi Diyarbakır 'a ulaşması uzun yıllari bulur.Diyarbakır-Elazığ arası 1 saate iner..Diyarbakır-Malatya arası 1saat 40 dakika civarında olur.Ticari,sosyal,Hizmet,turizm yönünden çok büyük katkıları olacak3 şehrimize de. hayırlı olsun.

Misafir fa9

1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 18:47

olmayacak bir dua amin diyen çok olur.

AhmetDemir

1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 18:57

İcraati gormeyene kadar benim icin bombos laflar bunlar tribunlere anca 3 lu olur bu haberler

Aksu23
1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 19:58

En erken 2023te açılmasını bekliyorum. Umarım YHT olur...

AhmetDemir

1 yıl önce - Cum 22 Eyl 2017, 20:00

İnanmiyorum zerre kadar inanmiyorum inananlarada saygi duymuyorum Oznur 2010 dan beri hizli tren gelecek diyor 4 ay sonra 17 bitecek hala hizli tren bekliyoruz

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM