Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Tunalı Hilmi Caddesi
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Kemal Çevik
12 yıl önce - Cum 04 Ksm 2005, 10:07
Tunalı Hilmi?

Arkadaşlar,

Doğma büyüme Kadıköy'lü ama Ankara Merkez nüfusuna kayıtlı biri olarak çorbaya bir tutam tuz da benden olsun.

http://www.ata.boun.edu.tr/chronology/kim_kimdir/ ..._hilmi.htm

Bir de küçük anımsatma, Tunalı Hilmi adı bu caddeye 1964 yılında  Vedat Dalokay belediye başkanı iken verildi, önceki adı Özdemir idi.

İyi Bayramlar
Kemal ÇEVİK

Ahmet Gürkan
12 yıl önce - Pzr 13 Ksm 2005, 23:38

tunalı hilmi ve oraya çıkan sokaklar yaya bölgesi haline getirilse çok güzel olur. ama bizim i.melih bey'in öyle sosyetik işlerde gözü olmadığı için 15 yıldır bir çalışma yapmıyor. önümüzdeki seçimlerde başımızdan defedersek bu adamı belki yapılabilir. belediye'ye bu konuyu yazdım ama cevap gelmedi, tunalı hilmi haricinde bahçelievler 7.caddenin de yaya bölgesi olmasını isterdim.

halil_85
12 yıl önce - Pts 14 Ksm 2005, 01:05

bende düşündüm keşke trafiğe kapatılsa tunalı hilmi diye..
ama eskiden kapatıldığı zaman yaşananlar meydanda..iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleride bi hayli çok..
zaten ziyadesiyle ortalarda gezinen serseri tayfası , yaya caddesi olduğu zaman en az ikiye katlanır.. istanbul istiklal caddesi'nden farkı kalmaz tunalı'nın...

ayrıyetten tunalı hilmi ve sonu tunalı hilmi'ye varan ara sokaklar Ankara trafiğinin bel kemiği sayılabilir.. trafiğe kapatılması sonucunda atatürk bulvarı, esat caddesi, akay çıkışı ve buna bağlı caddeler, sokaklar kör düğüm olur bence..

diyeceğim o ki caddenin hali hazırda korunmaya çalışılan kalitesi bi hayli düşüş gösterir, çevre düzenlemesi sıfır olur vs vs vs...
benim görüşlerim bunlar trafiğe kapatılma hususunda...

S.Memo
12 yıl önce - Cmt 19 Ksm 2005, 22:11

(+)

(+)

S.Memo
12 yıl önce - Pts 21 Ksm 2005, 10:55

arkadaşlar yorumlarnız için teşekkür ederim.

bu fotoğrafta 19 kasım cumartesi günü yağmurlu bir akşam da çekildi.makinem ıslanmdığı için sadece bir poz çekebildim.

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA