Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Tunalı Hilmi Caddesi
123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
S.Memo
12 yıl önce - Cum 12 Ağu 2005, 10:12
Ankara Tunalı Hilmi Caddesi

Tunalı Hilmi caddesine hoşgeldiniz...

(+)

(+)

(+)

BU ARADA TUNALIDA BİLENLER VARMI ARANIZDA BİLMİYORUM AMA YENİ BİR MEKAN AÇILDI.CAFE ROSSO.HİÇ GİTMEDİM .ANCAK ÖNÜNDEN GEÇERKEN BAYAĞI DİKKATİMİ ÇEKTİ.TUNALI YA GİDENLER İÇİN FARKLI BİR ALTERNATİF OLABİLİR.

(+)

En son S.Memo tarafından Pts 15 Ağu 2005, 11:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

S.Memo
12 yıl önce - Cum 12 Ağu 2005, 12:48

Tunalı Hilmi caddesinin resimlerini çekince aklıma geldi.Bunu hep düşünmüşümdür.Acaba cadde trafiğe kapatılmasa,çok güzel olmazmı.İstanbuldaki İstiklal gibi olmasada şimdiki halinden bin kat daha iyi olacağından eminim.
Aslında Bahçelievler 7. cadde trafiğe kapatılacaktı.Orası daha güzel olacaktı tabi.Ama esnaf istememiş.Buraya araba gelmezse biz iş yapamayız demişler.Halbuki millet 7.cadde ye arabasını göstermeye gidiyo.Caddeden geçip gidiyo.Başka bişey yapmıyorlar.O yüzden 7.cadde kurtulamadı.Tunalınında trafiğe kapatılacağı yok zaten.
Ankara bu konuda çok fakir bir şehir.Sadece kızılay çevresindeki ara sokaklar trafiğe kapalı okadar.ah Ankara ah...

En son S.Memo tarafından Cum 12 Ağu 2005, 16:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erdem
12 yıl önce - Cum 12 Ağu 2005, 13:36

Bir aralar Tunalı Hilmi Caddesi haftasonları ya da pazarları kapatılıyormuş trafiğe. Sonradan kaldırmışlar.

Zaten 7. Cadde açıkken bile çok yoğun oluyor. 7.Cadde ise kapatılamaz bence çünkü paralelindeki sokakların trafik yükünü 7. Cadde olmadan kaldırması imkansız. Belediye proje yapmıştı ama sonra onlar da anlayıp bir köşeye kaldırdılar bence.

S.Memo
12 yıl önce - Cum 12 Ağu 2005, 15:58

Melih Gökçek bu projeyi televizyonda açıklamıştı.Sonra niye yapılamadığınıda açıklamıştı.Son yazdığım iletide yazdığım gibi esnaf bazı mazeretler ileri sürmüş.Tabi bunun doğruluğu ne derecededir bilemem.
Dediğin gibi alt sokaklarda trafik yükünün oluşturacağı sorunlardan dolayıda olabilir...

AYDIN BURAK ZORMAN

12 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2005, 00:40

Tunalı hilmi caddesi 90'lı yılların başında deneme amaçlı cumartesi günleri trafiğe kapatıldı. Hatırlıyorum insanların büyük bölümü alışkanlıkla, gene kaldırımda yürümeye devam etmişti. Bisikletli ve kaykaylı gençler emniyetsiz şekilde insanların arasından hızla geçmeye başlayınca kazalar olmaya başladı. Çocuğunun ayağını ezen bisikletli genci döven aile babaları ve yardım eden işgüzar görüntüleri bayağı çoğaldı. Hatta hatırlıyorum gençler gösteri yapmaya bile başlamıştı. patenle(şimdiki çin pateni değil eski 4 tekerli klasik paten) ayakta eğilmiş vaziyette duran arkadaşının üzerinden atlayan birisi karşıdan gelmekte olan kız grubuna olanca hızla çarpmıştı. Velhasıl verilen her hakkı en kötü şekilde kullanıp, geri alınmasını sağlayan halkımız sayesinde bu trafiğe kapama macerasıda son buldu.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA