Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 4b4

1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 10:21

8 dediler sonra 6 sonra şimdi 5 oldu. sanırım giderek düşecek belki de aa vazgeçtik körüksüz oluversin derler. Diyarbakır gibi malum bölücü partiye oy veren bir şehir olsaydık 20 körüklü bile yaparlardı...

Yunus65
1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 10:22

Misafir 343 senin zekan cok iyise iyi oku. Belediye başkanı bu projeyi yapmiş projelendirmiş gibi bir hava var, lakin bu projeyi ulaştırma bakanlığı yapıyor. Tabikide bu projede şikayetleri olan valiye ve belediye başkanına cıkacak. Herşeyi Fatma şahin takip edemez. Söyleyeceksinizki bilgilendirilmiş olacak.

Mahmut Göksu
1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 11:47

Alıntı:
Misafir 343 senin zekan cok iyise iyi oku. Belediye başkanı bu projeyi yapmiş projelendirmiş gibi bir hava var, lakin bu projeyi ulaştırma bakanlığı yapıyor. Tabikide bu projede şikayetleri olan valiye ve belediye başkanına cıkacak. Herşeyi Fatma şahin takip edemez. Söyleyeceksinizki bilgilendirilmiş olacak.

Misafir343 burada çok ama çok haklı Yunus65

Eğer Fatma Şahin;

Karayollarının yaptığı kavşakları ben yaptım diyorsa
Dsi'nin üstlendiği Düzbağ projesi ile Gaziantep'in su sorunun çözdüm diyorsa.
Ulaştırma Bakanlığı bütçesi ile Gaziray yapıp ulaşımı çözdük diyorsa.

Kimse kurusa bakmasın bunun da sorumlusu olarak Fatma Şahin adlandırılır.

Misafir 0f4

1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 14:24

Fatma Şahin cok zayif kaldi. Asim Güzelbey trafigi mahvetti ama onun disinda genelde sanki daha iyiydi

hamit fistikci

1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 18:12

Arkadaşlar önceki sayfada mafakyanc bey meseleye açıklık getirmiş. Biz burda her ne kadar konuşsak da olayın bir de teknik boyutu mevcut. Belki de ondan dolayı 5 körükte karar kılınmış. Sonuçta biz bu işlerin uzmanı değiliz.
Elbette gönül ister ki daha yüksek kapasiteli bir terminal binası inşa edilsin. Hayırlısı diyelim.

Misafir 20c

1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 18:14

O zaman sıkıntı yok haklısın. Hatta 2 körüklü olsada olur.

Misafir 343

1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 20:05

Teknik sıkıntı varsa sıfırdan havalimanı yaparsın. Antalya'ya üçüncü havalimanı yapılıyor.

mafakyanc

1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 22:31

Benim şöyle bir tahminim (ama sadece tahmin!) var:

Bakın açıklanan eskizlerde gerçekten d 6 körük mevcut. Ama körüklerin önüne konmuş uçak maketleri Allahlık Ali Bey!... a340 mı istersiniz, b747 mi alırsınız? Benim tahminime göre bu 6 körüklü terminal dar gövdeli/tek koridorlu uçaklar için (bunlara C Kategorisi uçak denir... a320 ailesi, b737 ailesi gibileri...) tasarlandı. Bu "kategori" uçağın boyu ve ençok da kanat açıklığı ile ilgili bir kategorizasyon; malum uçak apronda belli bir yer kaplıyor ve belli bir manevra sahasına da ihtiyaç var!... Sonrasında birileri uyandı ve dedi ki "yahu buraya hiç mi geniş gövdeli (büyük) uçak inmeyecek? Ama bir yıl, ama beş yıl sonrasında"
Mecburen terminalin bir ucundaki iki körüğü bire indirdiler, E kategorisi, geniş gövdeli, çift koridorlu bir uçağa yeterli yer açabilmek için...

Ne de olsa, burası Türkiye ve "Türk'ün aklı başına, te neden sonra gelirmiş!"

Mahmut Göksu
1 yıl önce - Pts 25 Eyl 2017, 23:32

355*155 boyutunda bi apron.

mafakyanc

1 yıl önce - Sal 26 Eyl 2017, 04:05

Bu yeni terminal binasına ait apron taslağı mıdır; tam kestiremedim de!...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM