Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Arakan müslümanlari mülteci olarak Türkiyeye davet edilmelimi?
Evet 57.7%  57.7%  [30]
Hayır 38.5%  38.5%  [20]
Bilmiyorum 3.8%  3.8%  [2]
Toplam Oy : 52

Karaman Ahmet
1 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2017, 19:33
Arakan'da Soykırıma Dur Demeliyiz!
Yillardir diri, diri yakilan bebelerin, cocuklarin, garibanlarin fotolari medyada dolasiyor.

Bu günlerde bu zorbalik yine hortladi, Burma askerleri bir kac günde 3.000 Arakan müslümanini katletti.

Arakanda hükümetinin Rohingya diye adlandirdiklari müslümanlarin vatandaslik haklari yok, mallari gasp ediliyor, camilerinin yerlerine budist tapinaklari yapiliyor.

Bu insanlar zor durumdalar, biz buna kayitsiz kalmamaliyiz, Türkiye elinden gelen nw varsa yapmali, bu zulme dur demeli.

Türkiye olarak Arakan cehenneminden kurtulmak isteyenlere mülteci olarak kucak acmaliyiz, onlari Türkiyeye davet etmeliyiz.
Bizi bekliyorlar!


harun82_44
1 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2017, 21:44

Avrupa başta olmak üzere etkin kişi lider ve sivil toplum örgütlerinin twetter ve face adreslerine girip destek ve baskı oluşturulmalı. Yaklaşık 18 bin kişi Bangladeş sınırında Bangladeş dünyanın en fakir ülkelerinden Türkiyenin bu insanları aktarma Turkiyeye getirme ihtimali yok mu. Türk Şehitliği olan yaklaşık 15 bin askerimizin esir düştüğü ve Myanmar götürüldü gü bilinmektedir. Yaklaşık 1000 tane Türk askerimizin Şehitliği o köylerde. Allahım fırsat vermesin bu katillere..yaptıkları zulüm çok acımasız.

Mustafabey 01

1 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2017, 21:47

ÖNEMLİ ‼ Herkes paylaşsın ‼

Selamun aleykum. Arakan'da tarihin en ağır ve acı katliamı yaşanıyor. Avrupa Rohingya Konseyi, Myanmar ordusunun Arakan'da son 3 günde 2-3 bin Müslümanı katlettiğini duyurdu. Müslüman kardeşlerimiz, yaşlısı kadını çocuğu demeden diri diri yakılıyor. Kadınlara tecavüz ediliyor, hamile olanlar iple asılıyor. Çocuklar diri diri yakılıyor, vücutlarının her yerinde yanık izleri mevcut. Erkeklerin durumu da aynı, vücutlarında ağır yaralar var, bazılarının bacakları kesilmiş vaziyette. 1000den fazla yaralı kardeşlerimiz var. Bu zulme sessiz kalmak bir müslümana yakışmaz. Irkımız farklı olabilir fakat dinimiz, rabbimiz, peygamberimiz aynı. "Benim paylaşmam ile ne olacak ki" deme. Allah'ın karşısına çıktığında "Ya rab, elimden bu zulmü duyurmaktan ve dua etmekten başka bir şey gelmedi" diyebilesin. Sen paylaşırsan diğeri de paylaşır. Bir olma zamanı, onlar senin de kardeşin!

_"Bir zulmü engelleyemiyorsanız, en azından onu duyurun."_ *Hz. Ali (kvc)*

_"Eğer bir kötülük görürseniz, elinizle düzeltin. Elinizle düzeltmeye gücünüz yetmiyorsa dilinizle düzeltin. Dilinizle de düzeltmeye gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğz edin. Fakat buğz etmek imanın en zayıf derecesidir." _ *Hadis-i Şerif *

_"Hiçbiriniz kendisi için istediğini mümin kardeşi için istemedikçe iman etmiş olamaz."_ *Hadis-i Şerif*

_"Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu düşmanına teslim etmez. Kim, mümin kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir müslümanın kusurunu örterse, Allah da Kıyamet günü onun kusurunu örter."_ *Hadis-i Şerif *yusufyuşa23
1 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2017, 21:47

Alıntı:
Bizi bekliyorlar!

Zulüm altındaki Müslümanların tek umuduyuz. Kurulsun bir ordu gönüllü cengaverler çok bizde. Biz her yerde olmalıyız


Misafir 07b

1 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2017, 23:53

bu konuda bengaldeş hükümetine yardımcı olmalı, ayni ve nakdi yardım göndermeliyiz. kızılay hesap numarasını bildirirse seve seve nakdi yardımda bulunurum.Emre_Ün

1 yıl önce - Prş 31 Ağu 2017, 00:10

Arakanlılar müslüman, dilleri de Bengali lehçesi, kültürel olarak Bangladeşe bu kadar yakın olmalarına rağmen Bangladeş kapıya yığılan Arakan'lıları ülkeye kabul etmiyor.
Biz Suriye'lileri niye mülteci kabul ediyoruz dendiğinde "sınırında savaş varken, insanların hayati tehlikesi söz konusu ise sınırlarını kapatamazsın" deniyordu. Madem böyle bir kural var Bangladeş mültecileri kabul etmek zorunda. Burada sadece Myanmar'a kızmakla değil uluslararası arenada Bangladeş'e de baskı kurmak gerekir diye düşünüyorum. Bangladeş'in 100 milyondan fazla nüfusu var Arakan'lıları çok rahat entegre edebilirler.


Karaman Ahmet
1 yıl önce - Prş 31 Ağu 2017, 01:27

Arakanda katledilen azinlik, Birlesmis Milletler raporuna göre dünyada en cok baskiya maruz kalan azinlik.

Dünyanin gözü önünde Arakanda yillardir bir soykirim yasaniyor, dünya kamuoyu neden 3 maymunu oynuyor, hani insan haklari?

Cünkü orada sömürülecek bir seyler yok!Misafir c14

1 yıl önce - Prş 31 Ağu 2017, 04:31

Bİzlerin elinden dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Ama devlet büyüklerimiz çok şey yapabilir.

Zulme karşı olmak için zalimin İsrail mazlumun Filistinli olması gerekmiyor.

Myanmar hükumeti ile ülkedeki cemaat okullarının kapattırılır mensuplarının serdest edilmesi hususunda görüşüp başarılı olan hükümet, bu konuda da elinden geleni yapmalı.

Hem de hemen.


mahmut11
1 yıl önce - Prş 31 Ağu 2017, 04:44

Hangi cemaat okullarını kapattırmış hükümet?

Yoksa Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün hücrelerini mi?

Hani şu milleti tankla ezen,,


NE CEMAATİ BE?


Mustafa sayı
1 yıl önce - Prş 31 Ağu 2017, 06:33

Milyonlarca suriyeliyi ıraklıyı barındırdık.
EvelAllah onlarıda barındırırız inşallah.
Keşke imkan olsada hepsi gelebilse.

Şu veledizina o.ç. kafir budistlerin zulmünden inşallah kurtulurlar.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET