Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Mihraplı Parkı
1234   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
[SoñeR]
12 yıl önce - Cmt 13 Ağu 2005, 15:45
Mihraplı Parkı

Bursaray acemler durağının arkasındaki park. Çok sessiz sakin bir yer, bir biz (Hakan y ben) vardık o kadar
Ordaki bayrak güzel ama maalesef aksine bugün rüzgar yoktu hiç...

(+)

(+)

(+)

(+)

M.Erdoğan
11 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 15:45

Büyük bir alana kurulmuş olan Mihraplı Parkı, Nilüfer Çayı ile BursaRAY Bakım atölyesi arasındaki alanda Abdal Köprüsü bölgesine kadar uzanıyor. Büyük bir park olmasına rağmen bence çok garip bi konumu var. Parkın kuzey-güney yönündeki iki ucu arasında dere ile çevre mahalleleri biribirne bağlayan hiç bir köprü yok. Batı yönünde ise önce BursaRAY bakım atölyesi sonra geniş boş bir alan ve az ötesinde yine dev büyüklükteki kısmen kullanılmayan arazisiyle Carrefour var. Yani batı yönündeki en yakın yerleşim bölgesi Beşevler ama yürüme mesafesi olarak biraz uzak. Bence bu sebeplerden dolayı park kullanışsız kalıyor. Yani pek ziyeretçisi olmuyor.

En önemli özelliği ise normal ölçülerin oldukça üzerinde bir büyüklüğü olan Türk Bayrağı ve çevresindeki şehitlik. daha doğrusu Kurtuluş savaşı, ve 1. dünya savaşı dönemlerinde şehit olanların isimlerinin yazıldığı labirentler ve sütun duvarları var. Aslında iyi bir ama fakat projesi yapılırken bazı gerçekler unutulmuş ve böyle az kullanımı devam ederse kötü niyetli kullanımlar için resmen davetiye çıkartıyor.

Neyse buyrun gündüz fotoğrafları da böyle.

(+)

(+)

(+)

(+)

Akın Alan
11 yıl önce - Pts 20 Şub 2006, 23:41

Kesinilikle haklısın Bende gündüz gezdim ama gece payrağın görüntüsü beni çok etkiliyor... Bence o bölgeyi canlandıracak tekbir şey var o da oraya yapılacak Kızılay Hastanesi Carrefour un arkasındaki arzinin büyük bölümü Kızılaya ait zamanında bir hayırsever tarafından bağışlanmış Kızılay şimdi oraya büyük bir hastane yapmayı planlıyor...Böylecede şimdiki yerini bırakıp buraya geçmesi düşünülüyor.Merkez Bankası gibi eski yerleride yıkılarak hanlar bölgesi kapsamında pirinç hanın önü açılacak...en azından bildiklerim şimdilik bu kadar...

M.Erdoğan
11 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 05:05

genelde panoromik çekim yapmayı tercih ettiğimden sonrasında düzenlemeside zor oluyor. o yüzden düzenlemelerim bittikçe posta posta yolluyorum.

(+)

aşağıdaki fotoğrafı eriyen kar sularının oyun alanlarında oluşturduğu göletleri yüzünden yayınlamasammı diye düşündm ama işe yaramaz deyip silmeyede kıyamadım. bende dikkati dağıtacak renk oynamalarıyla nispeten göze hitap edebilir duruma getirmeye çalıştım.  

(+)

M.Erdoğan
11 yıl önce - Çrş 22 Şub 2006, 15:46

(+)

Burası da Abdal Köprüsü mevkindeki Nilüfer Çayı'nın bir görüntüsü. Aslında baharda ağaçlar yeşillenince yeniden çekmek isterim. Şu anda biraz fazla kahverengi duruyor.

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA