Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
murad_1299
2 yıl önce - Cum 23 Ksm 2018, 22:37

hiyerarşi ne?
Helal var haram var, bir ameli yapmıyorsanız bile küçümsemeyin ateşin şakası olmaz

Misafir 78a

2 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2018, 17:31

Benim anlamadığım şu: eğer başını örtecek kadar dindarsan kadınların evden tek başına çıkamayacakları ya da çalışma hayatına katılamayacaklarını bilecek kadar da dini bilgin olmalı. Ama gördüğüm başörtülü kadınlar her yerde işe giriyorlar. Açıkçası pak anlam veremiyorum.

Ynstrn
1 yıl önce - Cmt 05 Oca 2019, 22:34

Başörtülü olanlar neden sertifikalı güvenlik belgesi olduğu halde işe alınmıyor? Bilgisi olan varmı?

mert amg
1 yıl önce - Pzr 06 Oca 2019, 12:58

Eğer samimiyseniz başörtüsü için gösterdiğiniz çabayı sakal içinde gösterirsiniz. Eğer gerçek amacınız kadın yalakalığı değil de islam kurallarının uygulanması ise islam da sünnet olan sakalın pis bir şey olarak gösterilip sinek kaydı tıraş olan bir erkeğe "adama benzemişsin" (Yani sakal bırakınca adam değil) denmesine de tepki gösterirsiniz.

yakışıklı reis
1 yıl önce - Pzr 06 Oca 2019, 13:01

Sakalın gerekliliği yok. Peygamberimiz çölde uzun yolculuklar yaptığı için ve dönemin şartları gereği mecburen sakal uzatmıştır.
Sünnet diye hepimiz çoban olalım öyleyse.
Böyle tipler olduğu sürece İslam coğrafyası gelişmez.
Avrupaya şükür olsun sayelerinde elektrik, telefon, internet, teknoloji, buzdolabı, çamaşır makinesi, otomobil, uçak var.

murad_1299
1 yıl önce - Pzr 06 Oca 2019, 13:02

Bıyığı kısaltıp sakalı uzatın diye emir vardır, çoban olun diye yoktur. Sakal Peygamber sav sünnetidir. Avret mahallini örtmek ise farzdır.

Gelişmişliği traş olmaya bağlarsan işin yaş benden demesi.

yakışıklı reis
1 yıl önce - Pzr 06 Oca 2019, 13:06

Bu hurafelere yıllarını geçiren İslam coğrafyası, baskıcı rejimlerde Dünya'nın gerisine düştü.
Bizde hala kıl tüy tartışılıp insanların vakitleri ve beyinleri boşa harcanırken adamlar nasıl daha iyi eğitim veririz sırada hangi gezegene gitmeliyiz tartışıyor.
Mesela kıl tüy araştıracağına aç 2 tane bilimsel makale oku. Çünkü Kuran da oku diyor.

murad_1299
1 yıl önce - Pzr 06 Oca 2019, 13:07

tartışma çıkaran sakal sünnettir diyen değil.
Traş olunca Marsa gideceğini mi sanıyorsun, mesele okumak meselesi değil ki elimizden geleni yapıyoruz ülkenin en iyi teknik okullarından birinde okudum ben mesele bu değil
siz olayı başka tarafa çekerek Peygamber sünnetine laf atıyorsunuz, atamazsınız, attırmam!

En son murad_1299 tarafından Pzr 06 Oca 2019, 13:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yakışıklı reis
1 yıl önce - Pzr 06 Oca 2019, 13:09

Böyle tiplerden gelde şeriatı uygulayabileceklerini bekle
Peygamberin mecburen çölde bırakmak zorunda kaldığı sakalı sünnet zanneder ama insanların en güveniliri peygamberimizin muhammedül emin sıfatını tartışmaya açmaz. İşte sünnet bu sıfatı kazanamasanda o sıfata yaklaşmaya çalışmaktır. Güvenilir nasıl iyi bir insan oluruz bunları konuşun.

Şekilciliği bırakın.

murad_1299
1 yıl önce - Pzr 06 Oca 2019, 13:12

Sen ilk önce su-i zan etmeyi bırak, yine hedef şaşırttırıyorsun

sayfa 7
« önceki   123 ... 678 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET