Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
emre yelkenci
1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 13:45

Bugün ki uygulama ve kabul edilme şartları Allahın bahsettiği örtünme kavramının çok ötesine taşınmış,manasını yitirmiş ve hiyerarşide olmaması gereken bir noktaya getirilmiştir.Maalesef İslam dünyasının içinden çıkamadığı birçok durumdan biri haline gelmiştir.

İslam dünyası tüm tarihinde ki en ağır dönemlerden geçmekte ve adeta Hristiyanlığın karanlık ortaçağdaki durumu ile yarışmaktadır.
Örtünme mevzuda bunun ciddi bir parçasıdır..
Halen bir hanımın saçının telinin neden görünmemesi gerektiğini açıklayamadıkları gibi kendileri de anlayabilmiş değillerdir.
Sadece duyum ve aktarımlara göre tahlil ve araştırmadan uzak bir şekilde kabul etmişlerdir.

En son emre yelkenci tarafından Çrş 21 Ksm 2018, 14:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 5ae

1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 13:59

İslam dünyası tüm tarihinde ki en ağır dönemlerden geçmekte ve adeta Hristiyanlığın karanlık ortaçağdaki durumu ile yaşamaktadır.

------------------

buna katilmiyorum. islam dünyasi 100,200,300 sene önce farkli miydi? bin sene önce insanlar nasil yasiyordu? otomobil ve metro ile mi ise gidiyordu? dünya gelisiyor. müslüman ülkeleri hic veya yavas gelistigi icin birde nüfus artisi ile kontrast ortaya cikiyor.

emre yelkenci
1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 14:09

Tarihin hiç bir döneminde bu kadar yoğun bir kuşatılmışlık cehalet taassub altında olmamışlardır.
Hiç bir döneminde çağdaşlarının 100 200 yüzyıl gerisinde bir teknolojik gerilikte bulunmamış bu kadar dış etkilere maruz kalmamışlardır.
Bunu İslam dünyasını bir blok olarak düşünüp söylüyorum.

Mustafa Kavlak

1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 14:27

Alıntı:
Tarihin hiç bir döneminde bu kadar yoğun bir kuşatılmışlık cehalet taassub altında olmamışlardır.
Hiç bir döneminde çağdaşlarının 100 200 yüzyıl gerisinde bir teknolojik gerilikte bulunmamış bu kadar dış etkilere maruz kalmamışlardır.

Bu satırlarda doğruluk payı çok,
karşımıza çıkan sual, Neden ?

1 Bu islam dininden mi kaynaklanıyor
2 Müslüman toplumlardan mı
3 Müslüman ülkesi liderlerin den mi
4 Batı dünyasının başarıyla sonuçlanan sinsi planlarından mı,

Bence son üç şık geçerli sebepler...

Egemen01

1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 14:37

Baş örtüsü moda olmus artık .. kapanmakla ilgisi yok . Asıl kapalılık vücut hatlarını örtmektir en iyi örneğide çarşaftır.

Misafir 5ae

1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 14:39

-----------------------

cehalet derken buna katilmiyorum. 100-200 sene evel toplum okuma yazma bile bilmiyordu. bilmedigi icinde biliyor gibi yapamiyordu. bugün bir konuyu gazetede okuyan birisi uzman cikiyor. cehaletini cesurca sergiliyor. ben bilmiyorum diyemiyor tam aksine her seyi biliyor.
müslüman ülkeleri gelismedigi icin geri kalmisliklari daha cok göze batiyor. gelisme arzularida yok veya nasil geliseceklerini bilmiyorlar. afrika ülkeleri bile hizli sekilde gelismeye basliyorlar. teknoloji fuarlari sergilemeye basliyorlar.

Recep cankurt
1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 15:04

Bana çok itici geliyor bazıları ünüversitede daracık kot pantolon giyilmiş , sevgilileri ile dudak dudağa öpüşen vs vs ben sadece moda amaçlı taktıklarını düşünüyorum bazılarının

Misafir 6e2

1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 15:30

İslamın gelişmeye engel olduğu bir gerçek. İslama göre insanlık kafirler ve müslümanlar olarak ayrılır ve müslümanların görevi başka dinden insanları fethedip zorla islam etmektir. Böyle olunca da iktidara gelen kişi o toplumu istediği şekilde yönetebiliyor az biraz itiraz eden kelleyi kaybediyor. Böyle toplumlarda da gelişme olmaz.

MeteHan!
1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 16:15

Siz misafirler süzme oryantalist süzme islamofobiksiniz, sizin ceddiniz haçlılar tuvaleti ve banyo yapmayı bile müslümanlardan öğrendi. Ortaçağ karanlığında birbirinizi keserken, giyotinle şeytan çıkartırken müslüman bilim adamları dünyaya buluşlarıyla ışık saçtılar. Merkantilizm felsefesi ile dünyayı sömürüp, hırsızlıklar yaparak; altına, gümüşe, petrole, elmasa taparak elde ettiniz bu zenginliğinizi. Duygu nedir bilmez, insanlıktan anlamaz mahluktu sizin atalarınız, gerçi şimdide öylesiniz. Müslümanlar kendi özeleştirisini yüzyıllardır yapıyor zaten, siz kendi yamyamlığınıza, hırsızlığınıza çare bulun

Kel Aliço
1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 16:35

Despotik, baskıcı rejimlerde ilerleme olmaz denmiş, ancak Hitler almanya'sında bilim adına ilerleme çok yüksek düzeyde oldu. Bilimdeki ilerleme savaşlar ve zorlu koşullar olduğunda daha hızlı olur. Avrupa 2. Dünya savaşını yaşadığı için hızlı gelişti.

sayfa 5
« önceki   123456 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET