Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
ali hlzn
3 yıl önce - Prş 12 Ekm 2017, 16:44

Toplum olarak malesef kimsenin kimseye saygısı ve tahammülü yok.

Herkes diğer grubu/zümreyi/... açıktan veya dolaylı olarak aşagılama, ezme, rencide etme peşinde.

Ciddi anlamda kamplaşıyoruz ve birbirimize karşı kullandığımız silahlarımız var, bunlardan biri de kılık/kıyafet, özelde de başörtüsü.

Birbirimize bunlar üzerinden saldırıyoruz.

Birileri başörtüsünü, cübbeyi, sarığı ve tabi ki onu giyenleri aşağılarken,
diğerleri de papyon takanı, mini etek giyeni, keçi sakal bırakanı küçümseyip aşağılama peşinde.

Bir türlü, bu şekil üzerinden birbirmize yaptığımız zülm bitmiyor...
Bu konuyu bir türlü aşamıyoruz... YAZIK!

HAKAN UZN

3 yıl önce - Cum 13 Ekm 2017, 13:49

Kimin ne şekilde giydiğini ön yargısını aklımızdan tamamen silersek bir iç kurtuluş savaşını daha kazanmış olacağız. Mesela bu başlığın silinmesiyle başlanabilir. Çünkü bu mesele değil bitmek bilmeyen takındıdır.

Adanali1981

2 yıl önce - Pts 26 Mar 2018, 01:59

Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 04 Nis 2018, 07:58

Alıntı:

öğretmenlerin başörtüsü ile derse girmesi

özgürlükle zerre ilgisi yoktur. köleliklerini insanlara özgürlük algısıyla dayatmaya çalışıyorlar.

anasınıfına giden kızımın ögretmeni kapalı diye başka bir sınıfa aldırdım kaydını. kadının 5 kelimesinden 3ü allah, kitap, peygamber.

+nasılsınız hocam?
-allaha bin şükür iyiyim. siz nasılsınız vampir hanim?
+iyi tesekkürler, bizim kızın durumu nasıl?
-allahın izninle öğrenecek herşeyi.

bana ne bu insanın inancından, allahından, kitabından?
ögretmenler aydın insanlar olmalı. aksini düşünen hafız falan olsun.
başörtülü ögretmen görmek istemiyorum.

edit: anneliğime laf edenler mi dersin, özelden küfür edenler mi her türlü abuk insan türemiş.
dinini, inancını içinde yaşasın. kızıma eğitim verirken allahtan, peygamberden bahsetmesin. her 5 kelimesinden 3ü allah diyorum.? ögle uykularında dua ettirip o şekilde uyutuyormuş çocukları. bazı veliler bu durumdan överek bahsediyordu. ben rahatsız oldum sınıfını degiştirdim.

dinciler bi zahmet inancınızı içinizde yaşayın. benim çocuğuma empoze edemezsiniz. izin vermiyorum diye kötü anne olacaksam kabulum.

https://eksisozluk.com/ogretmenlerin-basortusu-il ...?a=popular

Bir anneye ait yazı. Paylaşım yapılan yer ekşisözlük.
Bunu yazan kişinin inancını bilemem ama Müslüman birisi bu şekilde yazıyorsa bir sorun var demektir.

Aynı başlıkta gördüğüm başka bir yorum;

Alıntı:
tıpta, yargıda, eğitim ve orduda baş örtüsü olmaz,
o-la-maaz!!
cumhuriyet fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.
baş örtüsü islamın 5 şartından biri değildir.
erkeklerin baş örtüsünden bin kat günahları varken,
toplumda kadınlıklarını bastırdıkları bireyleri daha kolay
güdebilmeleri,
içlerinde bastırmak istedikleri arzularıyla baş etme zahmetine
girmeyip,
1500 sene öncesi -herkes tarafında ayrı yorumlanan!- bir emir
var deniyor diye(kimi hocalara göre yok)
kadınların/kızların saçlarını, alınlarını açıp gezmeleri
istenmiyor diye ( o kadar sakınıyorsan evde otur)
baş örtülü gezen kadın öğretmen o-la-maaaz.
net.
çünkü irfanı sınırlıdır,
doktorluğu bir yerden sonra sınırlıdır,
yargıç ise özgür vicdanlı değildir.
başı örtülü olanı affetmeye meğillidir.

ayrıca tanıdığım başı örtülü, ciğer gibi rujlu,
dili pabuç gibi hoca hanımlardan
kimse bir şey öğrenmek istemez.

not:
özelden yazmaya gerek yoktur.
yazdık ya 'doktorluğu bir yerden sonra sınırlıdır.'

Burç

2 yıl önce - Çrş 04 Nis 2018, 08:01

Sözlük tiplerinin hastalıklı görüşleri ile bizim siteyi kirletmeye gerek yok bence.

Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 04 Nis 2018, 10:02

Dış dünyada ve diğer mecralarda neler olduğunu paylaşalım ve yayalım ki bilelim...

bahadır 0302

2 yıl önce - Prş 05 Nis 2018, 08:04

Alıntı:
Almanya’da son günlerde yaşananlar artık bu kadar da olmaz dedirtecek cinsten. Almanya’da bazı devlet daireleri pasaport ve ehliyet işlemleri için başörtülü resim veren bayanlardan camiden “başörtüsünün gerekli olduğuna dair” bir belge istemeye başladı. Bazı vatandaşlarımız böyle bir belge vermeyi kabul etmezlerken, garip uygulama hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Bugüne kadar böyle bir belge istemeyen fakat şimdi böyle bir uygulama yapılmasına anlam veremediklerini ifade eden vatandaşlarımız “Hem özgürlükten bahsediyorlar hem yaptıkları uygulamaya bak. Böyle bir belge elimize geçtiğinde adeta şok olduk. Bu konu hakkında umarız Alman makamları bir açıklama yaparlar” dediler.

Rahibeler de başörtüsü için yine camiden mi alsınlar belgeyi?
Kilise den istemek için de bir uygulama olacak mı?
Kemoterapi gören ve başörtüsü takan hastalar da doktordon mı belge alacak?
Türban takan Hindu ve Sihiler kime başvuracak?

Misafir 3df

1 yıl önce - Sal 13 Ksm 2018, 14:17

Elazığ da yaşayan biri olrak diyebilirimki batıdaki birçok ile göre giyim konusunda daha muhafazakar bir yer olmasına karşın geçen gün gördüğüm bir manzara karşısında resmen olmaz olsun böyle kaplılık dedim.Genç bir kadın üstü gayet kapalı ama altında dapdar bir parlak fitness taytı ile caddede rahat rahat dolaşıyordu.şimdi kendi kendime dedim acaba başörtüsü serbestliği için bukadar uğraş veren akparti acaba birgün gelecek kendi elleri ile sırf bu sapkınlık yüzünden başörtüsünü yasaklamak zorunda mı kalacak acaba diye düşünmeye başladım.malesef artık iş çığırından iyice çıkmış durumda.lütfen artık buşekilde örtünecekseniz artık hiç örtünmeyin daha iyi.

Tacettin Şenel

1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 13:31

Allah Kuranda Örtünün diyor Örtünmek lazım Benim hanımda açıktı biraz yaşlanınca zarla zorla örttüm bir tülbent takıyordu başına oda kalmadı Şimdi Kızları Örtmeye çalışıyorum örtünmüyorlar başlarına dikine gidiyorlar neymiş efendim bura İzmirmiş ben örtünün dedikçe bunlar açılıyorlar kime çekmişler bilmem....

Aksit Ozkural

1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2018, 13:39

Sevgili Tacettin Şenel.
Acaba diyorum, kadınlarımızın kafalarının dışı yerine içini düşünüp onlara destek versek daha iyi olmazmı diyorum.

sayfa 4
« önceki   12345 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET