Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
HAKAN UZN

3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 20:24

Türkiye'de kıyafet konusu artık kapansın istiyorum. Başı kapalı - başı açık ne fark eder insan olsun yeter. Dünyada ülkemiz kadar kıyafet konusunda ön yargılı yaklaşan başka devlet yoktur. Giyime saygı duymayan kim olursa olsun saygı duymuyorum. Edepli insan açığı da kapalısı da inan bizden biri gibi düşünelim. Göz, nefs ve irade ikinci planda bunlar var. Ama önce saygı duyalım konusu dahi açılmasın.

Misafir 016

3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 20:34

Cemolinin amacı nedir? Başörtülü bacılarimızın hakkını savunmak mı yoksa Atatürkçü görünümlü kişiler üzerinden gerçek atatürkçü ve sosyal demokrat olmanın gerektirdiği şekilde yaşayanlara çamur atmak mı?

Misafir 7ca

3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 20:45

ATA'mızın eşinin başörtülü hatta peçeli çarşaflı olduğunu görünce çok şaşırdım... ATA'mızın eşi bile çarşaflı iken kimse çarşafı eleştirmemeli, ATA'mıza saygısızlık yapmış olur...

Mert Karakoyun

3 yıl önce - Prş 28 Eyl 2017, 07:55

Misafir 3cb

2 yıl önce - Prş 12 Ekm 2017, 14:59

Yukardaki resim utanç verici. Nikahlısı dışında kimse o şekilde bayanı boynuna alamaz.

Başörtülü kadına İstanbul Ataşehir'de, Ferhatpaşa Mahallesi'nde saldırı.

Cemoli D18
2 yıl önce - Prş 12 Ekm 2017, 15:07

Eskiden başörtüsünden dolayı mağdur olan kadınlarımız vardı.
Şimdi bazı kadınların yüzünden mağdur olan başörtüsü var.

HAKAN UZN

2 yıl önce - Prş 12 Ekm 2017, 15:15

Başörtüsü açık-kapalı konusunda bakış açısında farklı düşünmemek lazım. Ben bir fabrikada hat sorumlusu olarak ekibim başı açık ve kapalısı ile birlikte uyum içerisinde çalışıyoruz. Eğer bir ayrım söz konusu olursa derhal işten uzaklaştırırım. Karaktere göre bakış açısını değerlendiririm. Saygı, toplum içerisinde daima ve her yerde olmak insanca düşünmek yakışır.

Recep ALKAN
2 yıl önce - Prş 12 Ekm 2017, 15:17

Alıntı:
Başörtüsüne saygım sonsuz, aslında kılık kıyafet konusunda da insanlara saygı duyuyorum ama siyah renk sanki inadına tercih ediliyor gibi. Bir de bildiğin cübbe ile gezen neredeyse göbeğine kadar sakal bırakan tipler var. Biraz abartılıyor gibi sanki. Başını örtüp tayt giyen bayanların zaten bunlarla hiç bir ilgisi yok

Yaşım 35.
Bu zamana kadar açık bir bayan için,
Açıklığı anlayabiliyorum, ama bayanın şort giymesi bana abartı geliyor diyen bir insan görmedim.

Neslimiz geçmişten kapalı, İslamiyete uygun olarak gelmiş.
Gelişen teknoloji, televizyonun hayatımıza girmesi,
Sözde çağdaşlık derken önce baş açma, sonra üst açma, sonra şort giyme, askılı ile gezme derken,
Elde sigara ile gezen, birahanelerde bardak tokuşturan bayanlara kadar geldi çattı toplumumuz.

Ve ne hikmetse bir kesim devamlı insanların giyim renklerine,
Tiplerine, sakal şekillerine takarken, diğer yanda artıp giden çıplaklığa hiç değinmedi.

Örneğin, Aykut Demir'in uzun sakalları günlerce TV'ler, gazetelerde tartışıldı, adamın sokulmadığı sıfat kalmadı,

Ama Merireles denen zat'ın uzun sakalı, biçimsiz saç traşı ise moda ile biçimlendirilip gayet güzel topluma sunuldu. Kimse de tek kelime etmedi.

Özgürlük ülkesi dediğimiz memlekette bu özgürlük haklarının devamlı bir kesimden yana olması artık can sıkıyor. Adam cübbeli geziyormuş. Yani ?
Adam sakal bırakıyormuş ! Yani ?

Artık erkeklerimiz kadın, kadınlarımız ise erkek gibi takılıyor, yaşamlarını sürdürüyor,
Hangimizin tek lafı var ?
bıkmadık, usanmadık şekil üzerinden yorum yapmaya, insanları tipleri ile yargılamaya...

Bahadır Meral
2 yıl önce - Prş 12 Ekm 2017, 15:27

Başörtüsü , tesettürün bir parçasıdır. Her ne kadar tesettür yanlış yorumlanıp sadece başı örtmeye indirgenmiş olsa bile , baş ile birlikte vücudun diğer kısımları ime ilgili hükümler de vardır. Elbisenin bol , içini göstermeyen şekilde olması gerekir.

Maalesef İslam'ın emrettiği biçimde kapanan bayan sayısı oldukça az. Başı kapalı olup , kot ve tayt giyenler, göğüsleri meydana çıkaracak tarzda giyinenler , pardesü giydiği halde vücudunun hatları belli olanlar var maalesef.

Feminist_gs
2 yıl önce - Prş 12 Ekm 2017, 15:28

Her bayanin kendi tercihi tabii ki saygim sonsuzdur. Usulünce adabina göre örtünün takilmasi/tasinmasi gerek diye düsünüyorum. Kafasini deve postuna benzetip - kafasini yüzünden kat kat kocaman/büyük görünüm haline getiren bayanlarin takindigi "basörtü stilleri" sadece itici geliyor. Tesettürün moda haline getirilmesini biraz yanlis buluyorum.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET