Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Misafir 1a7

3 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 22:59

It ürür kervan yürür onlar konuşma haklarını çoktan kaybettiler. Fırsat geçse bütün müslümanım diyen herkesi kılıçtan geçirmekte beis görmeyecek bu tipler çoğunun müslümanlıkla ilgiside yok maalesef. Şu anda saygılıyız falan ayakları gücü kaybettiklerinden haktan hukuktan bahsedenlerin geçmişteki rezilliklerini unutmadık. Çarşaf meselesine gelirsek bu hususta müslümanım diyen kadınlarımız karar vermeli. Benim fikrim müslümanlığı güzel göstermek vazifemizse her halimizle temsilde dikkatli olunmalıdır. Fazla dikkat çekmeden tesettüre riayet ederek çarşafsız kapanmakta mümkündür.

Sergen123
3 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 23:08

Paylaştığın resimlerin tersi de mevcut. Maalesef ki ülkemizde iki uç nokta var. Birileri başı kapalıları taşlıyor, birileri açıkları. Hatta hemen hemen her konuda uç noktalarımız var sporda da, siyasette de. Saygı denen kavram pek kalmadı bir çok kişi benden olmayan düşmanımdır kafasında. Bunları aşabilirsek önümüz açılır

Cemoli D18
3 yıl önce - Prş 03 Ağu 2017, 16:03

Alıntı:
Yeni Şafak gazetesi yazarı Hayrettin Karaman, bugün köşesinde başörtülü kadınların sigara içmesiyle ilgili bir yazı yazdı.

"BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA SİGARAYI YAKIŞTIRAMAM"

İslam Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman'ın yazısında konuyla ilgili kısım şu şekilde; "Sigara içmeyi hiçbir kimseye yakıştıramam ve caiz görmem; ama bunların başında başörtülü Müslüman hanımlar geliyor.

"BAŞIMI ÖRTTÜĞÜME KAPILMAYIN DAHA ÇOK ŞEYİMİ PAYLAŞABİLİRİM"

Ben başını örten ama göstere göstere sigara içen bir bayan gördüğümde şöyle bir intibaa kapılıyorum: Sanki farklı olanlara şunu diyor: “Siz benim başımı örttüğüme bakmayın, benden ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var.”

SİGARA İÇEN KADIN EDEPSİZDİR

Sigara içmek, sağlığa verdiği kesin zarar sebebiyle hiçbir kimse için caiz değildir, örtünen kadınlar için ise haram işlemenin yanında edebe aykırı davranış da vardır.

Bizim geleneğimizde kadın sigara içmez, erkeklerin de küçükleri büyüklerinin yanında, öğrenciler hocalarının yanında… Sigara içmezler; çünkü bu davranış ayıptır, edebe aykırıdır. Edep insanın zinetidir; edepten mahrum olanlar insanı güzelleştiren özelliklerden da mahrum olarak gittikçe çirkinleşir, hatta iğrenç hale gelirler."

http://www.ensonhaber.com/karamandan-basortululer ...stiri.html

Yeni tartışma konusu

aliiiiiiiii
3 yıl önce - Prş 03 Ağu 2017, 17:49

Üslubu ağır olmuş. Ama önemli bir noktaya değinmiş. Benim nezdimde sigara eşittir alkol. Sokakta elinde içkiyle dolaşamazsın ama herkesin elinde sigara dolaşıyor.

Mustafa Taşlı

3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 18:11

Bal gibi de bu işin tadı çoktan kaçtı. Hiçbir şeyin aşırısı doğru ve güzel değildir. Sokakta aşırı kısa şortla gezen ne kadar hatalıysa bu polisin yaptığı da bir o kadar yanlıştır. Neyse ki kaymakam kendisini görevden almış

Cemoli D18
3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 18:18

Bu şekilde sivil polis olabilir.

yyusuff aaslann
3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 18:24

Sivil polis ise polis aracında ne geziyor.? Ayrıca şu aşırı kısa etek mevzusuna da laf edemezsiniz kardeşim.

osman yörükoğlu
3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 18:36

Abi sokakta sivil hayatta istediği gibi dolaşsın hiçbir şey demem.Ama dikkat çekeceğini bile bile illa bu kıyafette ısrar etmek neden.Evinde de giymek istiyordur kendi isteği kendi düşüncesidir derim ama iş saatinde ne yazık kı üniforma bile yok adamda.Bu kadar da olmamalı bence.O zaman herkes ayrı telden çalsın.Tekrar ediyorum .Evde veya sivil hayatında böyle yaşasın Bişey demiyorum .Ama iş hayatında hele hele arkandan kötü konuşulacağını bile bile bunda ısrar edilmez be kardeşim.Üniformayı giy nolur yani .Neden illa bu

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 19:11

Başörtüsüne saygım sonsuz, hakkını vererek örterlerse takdir dahi ederim. Ancak herşeyin aşırısı işin tadını kaçırıyor. Kimi bacılarımız başörtülü olmasına rağmen üzerindeki giysiler sayesinde dikkat çekmeyi hatta ve hatta başörtüsüz bayanlardan kendilerini daha cazip hâle getirmekte epey başarılılar. Bu konuda insanlarımızın özellikle dikkat etmesini öneriyorum.

Misafir 7e9

3 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 19:14

Kimi bacılarımız başörtülü olmasına rağmen üzerindeki giysiler sayesinde dikkat çekmeyi hatta ve hatta başörtüsüz bayanlardan kendilerini daha cazip hâle getirmekte epey başarılılar.

-----

Mini etek giyen birine saygı gösteriyorsan, başı kapalı birine saygı gösteriyorsan, bence bahsettiğin kişilere de saygı göstermelisin. Kime ne yapıyosa kendine yapıyo bize ne?

sayfa 2
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET