Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 21:02
Başörtüsü ya da Kapalılığa Olan Bakış Açısı

Paylaştığım bu ekran görüntüsü ne yazık ki bir Facebook kullanıcısına ait. Altına yazılan bazı yorumları okursanız üzülürsünüz. Ne yazık ki hala kapalı, başörtülü, çarşaflı insanlara bakışları eski
Türkiye Zihniyetinde olan insanlar var.
Bu bakış açısı üzücü.
Kısacası içimizde olup, bizi istemeyen bir kitle var...

Kıyafetime karışma diyorlar ama kapalı olan bir bayana denilmedik laf bırakmıyorlar.

Bugün hala şirketlerde saça, sakala, başörtüsüne takılan zihniyetler var.

Mustafa Taşlı

2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 21:15

Başörtüsüne saygım sonsuz, aslında kılık kıyafet konusunda da insanlara saygı duyuyorum ama siyah renk sanki inadına tercih ediliyor gibi. Bir de bildiğin cübbe ile gezen neredeyse göbeğine kadar sakal bırakan tipler var. Biraz abartılıyor gibi sanki. Başını örtüp tayt giyen bayanların zaten bunlarla hiç bir ilgisi yok

sadevatandas
2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 21:25

Kendine olunca;

Başkasına karşı;

Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 21:33

Yorumlara ait ekran görüntülerini paylaşıyorum;

Ne kadar üzücü ve suç unsuru taşıyan yorumlar var.

yunus2435
2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 21:39

Mustafa Taşlı senin de onlardan farkın yok.
"saygı duyuyorum AMA... "
ama dan sonra zurnanın zırt dediği yer ortaya çıkıyor.
Abartıyorlar sanki, inadına siyah
Yani evirip çevirip lafı chp nin bi zamanlar söylemi olan şeye getiriceksin;
"Bizim annelerimiz, ninelerimiz de başını örtüyor ama sıkmabaş değil türban değil, anadolulu kadın örtüsü " gibi laflar etmişlerdi hatırlarsanız.
Yani biz herkese saygılıyız ama doğru olan bu sizin ki abartı ondan bizim dediğimize gelin.

Bu sohbetin sonu "o kızlarda benim eşim annem gibi örtünsün, o cübbeli sakallı adamlar da benim gibi giysin " e gelecek zaten cümleyi kuruşundan belli

Ne farkın var şimdi sayın Taşlı?
Siyah çarşaf çirkin , cübbe sakal itici abartı diyosun.
O insanlar sana güzel görünmek için giyinmiyorlar zaten.
Kimseye güzel görünme gibi bir amaçları yok.

Misafir b77

2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 21:42

Bu ülkede Atatürkçü ve Kemalist geçinenlerin neredeyse hepsi en azılı Atatürk düşmanıdır.

Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 21:45

Mustafa abi siyah renk yıllardır var.
Misal bu çarşafların, kırmızı olanları, sarı olanları var mıdır bilemem. Olsa da uygun olmaz gibi çok cırtlak olur. Belki mavi, belki lacivert, belki bordo renkleri tercih edilebilir.
Neyse renge değil yorumlara bakalım...

Maldeyna
2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 21:51

Ortadaki resimde büyük gazinin valideleri
merhum Zübeyde hanım efendi yazıyor, ilgilenenlere.
.

Meeuw
2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 22:02

Nefsini yenip, yaz kis demeden, moda demoda demeden, tesetture onem veren bayan kardeslerime helal olsun diyorum. Kendi iffetlerini koruduklari gibi toplumda meydana gelen tecavuz/zina ve buna benzer olaylari onlemek acisindan cok onemli buluyorum.

yusufyuşa23
2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 22:40

Bir kesim varki maalesef tesettürü de yozlaştırdı. Rengarenk elbiselerle, dar pantolonlarla topuklu ayakkabılarla nicesi türedi. Ama kafada eşarp var

sayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET