Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

İstanbul Caddesi Bursanın Maslakı Olur mu?
Evet 44.6%  44.6%  [41]
Hayır 55.4%  55.4%  [51]
Toplam Oy : 92

Misafir 684

1 yıl önce - Pzr 21 Ekm 2018, 16:43

İstanbul caddesi ovaakçada çamlık villaları , Şarık Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,ovaakçada eğitim mahallesi ilkokulu yanına ,hazır beton tesisi ve cimanto siloları kurulaçak diyorlar.Buradaki okuyan talebe ve evlere zarar vermezmi.???

Misafir 684

1 yıl önce - Pzr 21 Ekm 2018, 16:57

İyide masak caddesi üzerinde beton santrali varmı.?

Misafir 684

1 yıl önce - Pzr 21 Ekm 2018, 19:48

İyide masak caddesi üzerinde beton santrali varmı.?

Misafir 9cb

1 yıl önce - Pzr 21 Ekm 2018, 23:05

İstanbul caddesi adının değişmesi (eski adı yalova yolu) adliye , buttim , hilton , nitelikli iş ve yaşam kuleleri , T2 hattının direk şehir merkezine ulaşımı , çevre yolu bağlantılarına yakınlığı ve en önemlisi havanın nilüfer sanayi bölgelerinw göre daha temiz olması botanik park ve ovaya yakınlığı , lüks otel projeleri ile Bursa nın en çok gelecek vaadeden bölgesidir. Muadili özlüce ataevler şehrin merkezine tam 2 katı mesafede olmasıda diğer avantajı

Misafir 880

1 yıl önce - Pzr 21 Ekm 2018, 23:41

Olmaz sanayide var o bolgede, genel olarak bursa da yol alti tabir edilen yerlerden hicbirsey olmaz zeminde berbat zaten.

Misafir 9cb

1 yıl önce - Pts 22 Ekm 2018, 04:48

Haklısın 880 zaten özlüce ertuğrul ataevler metro market arkası ihsaniye vb zemin emniyet gerilmesi değerleri istanbul caddesinden çok daha yüksek. Zaten imar müdürlükleri şehir plancıları bu yüzden istanbul yolunda düşük kat imar veriyor 😂😂😂 ayrıca istanbul caddesi de yolun altı(buttim hilton, adliye, baia, alpiş , yaseminpark gibi eski muhitler buna en iyi örnekler ) yeni yapılan kuleler ise yolun altı tabirinşn yıllarca devam etceğinin ispatı. Bursasa Yol üstü olarak bilinen güllük ortabağlar eğitim fidyekızık namazgah mesken yeşilyayla bu konuda süper , bütün yatıtımcılar buralara yöneldi zaten , süper gelişti yol üstü planlı yapılar , düzenli otoparklar , bol yeşil alan ile 880 in gözbebeği bursa bın parlayan yıldızı . İstanbul caddesi yaramaz 🤪

Misafir 880

1 yıl önce - Pts 22 Ekm 2018, 08:29

Gitsin kim oturuyorsa otursun 200 metre alüvyon tabaka var, gidip o kadar para verip bursa ovasının ortasında sanayinin işyerlerinin icin de oturmam ben, fore kazik mazik onlarada güvenmeyin o işlerdede dolaplar dönüyor.

Misafir 9cb

1 yıl önce - Pts 22 Ekm 2018, 09:48

Orada iş yapan her insanı her şirketi zan sltında bırakacak şekilde “dolap dönüyor” demeniz hiç hoş değil. Muhakkak birtakım hesaplar yapılıyor ve uygulandığı denetleniyordur bikdiğiniz bir sorun varsa kimseyi zan altında bırakmadan belirtin ilgili yerlere iletelim hep beraber konu insan canı

Misafir 8ac

1 yıl önce - Pts 22 Ekm 2018, 12:27

İmar yüksekliği zemin tabakalarının cinsine göre göre belirlense Eskişehir , Konya vb birçok il ve ilçe merkezinde yaşam olmaması gerekir. yapılan geoteknik ve statik hesaplar değerlere göre yapılır ona göre projelendirilirse ki öyle olmak zorunda hiçbir sorun yaşanmaz.

Gözlemsel ve şahsi bir fikir eklersek Nilüfer Organize Sanayi, Küçük Sanayi ve Bursa Organize sanayi çevresindeki yerleşimlerde Balat ,Özlüce. Ertuğrulkent, Ataevler, Altınşehir, Beşevler çevresinde sanayi yoğunluğu, hava kirliliği istanbul yolundaki Demirtaş Sanayi ye göre çok daha fazla ve etkisi daha büyük. Nilüfer tarafında yapılan yeni sanayi siteleride cabası

Özetle İstanbul Caddesi zaten Maslak imar planını aldı, yapılaşma başladı(Tramvay , AVM, BUTTİM, Yaseminpark, oteller vb) hayatta bu yönde gelişecek, İstanbul a açılan kapı , Nilüfer zaten bir değer , bu değeri kazandı hala da üzerine değer ekleyecektir ama daha gelişime açık olan İstanbul Caddesi çok daha fazla değer kazanıyor. Şehirler önce dışa doğru büyür sonra gelişme tamamlanınca merkeze geri dönüş olu (Bakınız AB, Avrupa ve Uzak Doğu şehirleri)

İlker Doğan

1 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2018, 19:50

Bence gökdelenlerin güzel bir mimari ve çevre düzenlemesiyle en çok yakışacağı yer burasıdır.Hem şehrin girişinde tarihi yapılar bölgesinden uzak, hem şehri ortalayan bir konumda. Yeni ve prestijli projelerin buraya yapılmasını çok isterim. Birkaç önemli proje yapılsa arkası da domino taşı gibi gelir diye düşünüyorum.

sayfa 4
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet