Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

İstanbul Caddesi Bursanın Maslakı Olur mu?
Evet 43.4%  43.4%  [43]
Hayır 56.6%  56.6%  [56]
Toplam Oy : 99

dream1988
4 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 10:47
İstanbul Caddesi Bursanın Maslakı Olur mu?


Alıntı:
İSTANBUL CADDESİ, BURSA’NIN PRESTİJİ OLACAK

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, raylı sistem ve güzelleştirme çalışmaları devam eden İstanbul Caddesi’nin ‘başlayan özel yatırımlarla birlikte’ Bursa’nın en prestijli bölgesi olacağını söyledi. Başkan Altepe, İstanbul Caddesi Sanayici ve İşadamları Derneği (İSSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz ile yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Ankara Yolu’ndaki başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, İstanbul Caddesi’nde yapılan düzenlemeler gündeme geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, caddedeki çalışmaların önümüzdeki yaz aylarında tamamlanacağını ifade etti. İstanbul yolunun kentin en önemli girişi olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, bu nedenle bölgede entegre bir düzenlemeye gittiklerini kaydetti. Cadde estetiğine uygun raylı sistem yatırımlarıyla bölgenin hızla değiştiğini, yeni inşaatları buna uygun şekilde özenle yönlendirdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Çünkü İstanbul Caddesi bizim en önemli arterimizdir. Bursa’nın en önemli girişidir. Bu nedenle, yatırımları oldukça hassas şekilde sürdürüyoruz. Özel inşaatları da caddenin yeni siluetine uygun şekilde yönlendiriyoruz. Metro istasyonlarıyla entegre, 9 adet üst geçidi birbirinden farklı mimaride ilk kez burada hizmete alıyoruz. Şimdiden montajlar başladı, inşallah kısa süre sonra her şey belirmiş, ortaya çıkmış olacak. İnşallah önümüzdeki yaz aylarından itibaren caddeyi yenilenmiş haliyle kullanmış olacağız” dedi.

Sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede, İstanbul Caddesi emsal uygulamaları da gündeme geldi. Emsal artışı konusunda tavsiyelere açık olduklarını ifade eden Başkan Altepe, en önemli şeyin Bursa’ya kalite katacak çalışmaların ortaya konması olduğunu söyledi. İstanbul Caddesi’nin hızla devam eden dönüşüm çalışmaları nedeniyle ciddi yatırımlar alacağına inandıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Hastane, otel ve iş merkezleri buraya gelmeli. Prestij binaların bölgeye ve Bursa’ya ayrı bir değer katacağı inancındayım. Güçlü bir şehrin güçlü ve güzel bir girişinin olmasını arzuluyoruz. Bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

İSSİAD Başkanı Yakup Altınöz ise İstanbul Caddesi sanayicileri olarak bölgede yapılan düzenlemeler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin başı çektiği yatırımların caddenin siluetini şimdiden değiştirmeye başladığını ve bunun herkesin beğenisini kazandığını ifade eden Altınöz, “İnşallah Maslak benzeri bir yere kavuşuruz. Bu konuda ümidimiz var. Genelimiz cadde çalışmalarından çok memnun. Rahatsız olan küçük bir kesim var fakat o da çok normal. Başka çare yok! Uçarak yapamazsınız” şeklinde konuştu. İstanbul Caddesi’nin Maslak benzeri yapıya dönüşmesi için emsal uygulamalarının değişmesi gerektiğini ileri süren Altınöz, “İş dünyası olarak bizde bu bir beklentidir. Şuna inanıyorum. Burası ayrık nizam iş merkezleriyle Bursa’ya büyük değer katacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/istanbul-caddesi-bursa-ni ...ber/24366/


Arkadaşlar, İSSİAD Başkanı yaptığı açıklamada İstanbul Caddesi için Maslak benzeri bir oluşumu arzuladığını belirtmiş ve emsal uygulamaları için kolaylık gösterilmesini talep etmiş. Peki siz orta ve uzun vadede İstanbul caddemizde Maslak gibi bir oluşum olabileceğine inanıyor musunuz? Fikir ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Alıntı:


bilirkişi Can
4 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 11:22

Bence olabilir neden olmasın? Çok da güzel olur üstelik. Ancak yalnızca iş yerleriyle olmaz. Daha çok rezidans türü yerleşim alanları üretilmesi gerek ki bu işyerleri de canlansın. Şimdilik alpiş dışında caddeye yakın bu tür bir yapılaşma göremedik. Bir de kuşkusuz bu bölgeye hastane gerekiyor.

mutlubursa
4 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 11:49

bursanın maslak gibi bir bölgesi olması çok zor önce kiralardan başlılayım kira kadar nerdeyse aidat var bu tarz binalarda bursa buna alışık degil mesala odunlukta şehrin merkezi olan bir yerde bile çogu boş ofislerin çünkü herkes kurumsal olsun diyor bu kadar kurumsal firma yok bursada var ama hepsini merkezi istanbulda mesala tofaş renault bosh yani bursadaki bütün yabancı firmalar istanbulda maslakta yer almış durumda ona rahmen ofis fazlalıgı var istanbulda isteyen araştırabilir.peki neden bursaya taşımıyorlar merkerzlerini birkere istanbul dünyada herkesin bildigi bir yer en önemliside uçak ulaşımı var istanbulda bursada yok ne yazikki yani sonuçta bursa istanbulun fason üretim merkezi ne yazikki... bursada ofisleri kimler tutar şu anda dişçi doktor avukat sigotracı emlakçı vb.. bunlarlada maslak oluşmaz ne yazikki

wow16
4 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 17:06

olmaz

Björn Ironside
4 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 17:09

O gökdelenler gerçek mi?UfukRaifoğlu
4 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 17:09

Değil

Misafir a18

3 yıl önce - Prş 10 Ağu 2017, 14:42

Maslak sanki çok güzel bir yermiş gibi. Yıllarım oradaki ofislerde geçti. tek bir mimari olarak "wow" dedirtecek bina yok. Yeşil yok yazları yansıma yüzünden kavruluyor. Esmiyor. Tek bir anayolu var. Simcity oynamaya yeni başlayanlarınki kadar kötü bir yaklaşımla planlanmış bir mahalle Maslak. Hepsi o.

Misafir f10

3 yıl önce - Prş 10 Ağu 2017, 22:57

Olur olur bal gibi olur hemde.

Cüneyt5316

3 yıl önce - Cum 11 Ağu 2017, 14:22

Ben şahsen maslağa özenmiyorum. Çünkü kuru ve camdan, göze hitap etmeyen yapı topluluğu olmamalı. İnsan gittiğinde sıkılmayacak ferah olacak. Bunun için İstanbul caddesi oradan daha iyi bir cadde haline dönüşecektir bittiğinde.

kullanıcım
3 yıl önce - Cmt 12 Ağu 2017, 12:58

İstanbul / Maslak ile Bursa İstanbul caddesi arasındaki fark çok açık ve Bursa,da yapılacak olan yeni projeler ile Bursa Maslak,a benzeyecektir . Fakat Bursa,da projelerin arda arkası gelir ise Bursa İstanbul,un Maslağı olabilir.sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet