Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Misafir aa1

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 10:18

Ben Kozanliyim Antepte memurum. Bir Antepe bakıyorum bir de bizim Adana'ya. Antep 3 universite var 5 organize sanayi bolg. Var. 6.yi planliyorlar İskenderun limanina otoban planliyorlar.

Antepte sabah 7de yollar vizir vizir arabalar servisler organize sanayiye akiyor ya da herkes isine gidiyor. herkes çalışıyor bizim Adana boyle degil. Suriye olayi Antepe cok zarar verdi ama yine de calisiyorlar adamlar. Bir de paranin kiymetini biliyorlar halki genel olarak zengin ve calisiyorlar. Bizim Adana yeterince calismiyor yatmak istiyor. Emeksiz yemek olmuyor. Adananin bu hali beni gerçekten üzüyor.

Resul GUL
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 10:20

Siz hiç saat 07:00 de Otoyol ve Ceyhan yolunu görmemişsiniz Kozan ile karıştırıyorsunuz galiba Kozan daki yoğunlukla Burayı karıştırmayın..

Bu arada sanki Adana daki rahatlık millete rahatsızlık veriyor İki de bir buna dem vuruluyor

İbrahim Abi

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 10:29

Alıntı:
Siz hiç saat 07:00 de Otoyol ve Ceyhan yolunu görmemişsiniz Kozan ile karıştırıyorsunuz galiba Kozan daki yoğunlukla Burayı karıştırmayın..

Eğer bu iş trafik yoğunluğu ile değerlendiriliyorsa, Adana'da trafik yoğunluğu sanırım başka yerde yoktur. Sabahları ve akşamları işe, işten eve gidenler. Trafikteki yoğunluk akıllara zarar. Adananın her bir yeri öyle. Ceyhan yolundan Tarsus yoluna ve çapraz olarak güney kuzey istikameti. Trafik yoğunluğuna bakılırsa Adana bir numaradır.

İbrahim Abi

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 10:53

Alıntı:
Eğer bu iş trafik yoğunluğu ile değerlendiriliyorsa, Adana'da trafik yoğunluğu sanırım başka yerde yoktur. Sabahları ve akşamları işe, işten eve gidenler. Trafikteki yoğunluk akıllara zarar. Adananın her bir yeri öyle. Ceyhan yolundan Tarsus yoluna ve çapraz olarak güney kuzey istikameti. Trafik yoğunluğuna bakılırsa Adana bir numaradır.

Bu mesajın nesi yanlış eksi puan veren arkadaş. Adana'da yaşayıp saat 5'te çarşı istikametinden 100. yıl, mavi bulvar, kurttepe, baraj yolu istikametine gitmek araçla ne kadar zaman alıyor. Trafik nasıl? (lütfen puanlama sistemini adil kullanalım)

kaan0703
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 13:25

detroıt olacakmısız...maraşa tesvıgı kaldırsınlar havalanını antepe tasısınlar.. bakalım neye döner ben söyleyım çemişgezek gibi olur...insanları önce adil ve tek taraflı olmaları gerek..adananın ölüsü bile etrafındakı şehirlerden daha canlı..içinde 2 tane nehir deniz orman var ..her zaman soyluyorum her vilayet devlet olsa ve kendı gelırlerı ıle yaşasa bizim dışardan alacagımız ne var...hiç bir şey hepsı bu şehirde mevcut iklim toprak su hatta petrol bile var..sıkıntı bunu organıze edecek hukumetler taraflar adıl degıller. ileriki dönemde en degerlı şey petrol degil su...kaç şehirde bu var...

COGRAFYACI
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 15:47

Alıntı:
detroıt olacakmısız...maraşa tesvıgı kaldırsınlar havalanını antepe tasısınlar.. bakalım neye döner ben söyleyım çemişgezek gibi olur...insanları önce adil ve tek taraflı olmaları gerek..adananın ölüsü bile etrafındakı şehirlerden daha canlı..içinde 2 tane nehir deniz orman var ..her zaman soyluyorum her vilayet devlet olsa ve kendı gelırlerı ıle yaşasa bizim dışardan alacagımız ne var...hiç bir şey hepsı bu şehirde mevcut iklim toprak su hatta petrol bile var..sıkıntı bunu organıze edecek hukumetler taraflar adıl degıller. ileriki dönemde en degerlı şey petrol degil su...kaç şehirde bu var...

Kaan bey, lütfen yazdıklarımı iyi okuyun. Ben Adana geri kalmış bir yer demedim. Kimsenin böyle bir iddiası yok. Ayrıca şehirleri de yarıştıriyor değiliz burda.
Mesele, çevresi hızla gelişirken Adana niye yeterince hızlı gelişmiyor meselesi. Eskiden güneyin başkenti gibi görülen bir yer şimdi neden güneyin herhangi bir ili gibi görülüyor. Benim tezim, kısmen haklı oldugunuz konular olsa da, suçu şuna buna atmak yerine biraz kendinizi suçlayıp, özeleştiri yapmanın Adana için daha yararlı olacağıdır.
Benim söylediklerim sizi rahatsız edebilir ancak buna duygusal tepki vereceğinize olayı derinlemesine incelemenizi tavsiye ediyorum.
Şunu da unutmayın, havaalanı Adanadan Mersin sınırlarına gidiyor ama Adanadan kopmuyor. Yine 20-25 dakikada ulaşılabilecek. Mersin insanı yıllarca uçağa binmek için 60 dakika mesafedeki Adanaya geldi gitti, onlara yazık değil miydi?
Böyle spesifik konulara odaklanıp, farkında olmadan Adananın esas meselesini örtüyorsunuz. Sorun zihniyette. O değişmeden Adana değişmez.
Mersin Adana hızlı treni konusunda bazı arkadaşlar yanlış anlamış beni. Dostlar, Adana yaz aylarında çekilmiyor, aşırı nem ve sıcak bunaltıyor, Mersin ise hem daha serin hem daha az nemli hem de turistik özellikleriyle Adanadan çok daha cazip bir yer. Sen Mersin Adana arasını 20 dakikaya indirdiğin zaman insanlar, ister istemez, yavaş yavaş Mersine yerleşecektir. Hızlı tren Mersine yarayacak. Dediğim budur. İnşallah olmaz. Temenni etmiyorum.

ceyhanlı umut
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 15:51

hızlı tren meselesine katılmıyorum adana mersin 20 dk olursa bir gün içinde mersine gidip gezilip gelinebilecek mersinde gelişen turizm adanayada yansıyacak

kaan0703
5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 16:26

ben iyi okuyorum ama senın ıyı okudugunu sanmıyorum...benım yazdıklarım net..tesvık olmazsa netıce bu olur..eger maraş mersın hatay adana nıgde gibi bu sehırlerı 0 dan ele alsak tesvıksız sızce neresı parlar kim avantajlıdır...mersıne kım yerleşir soyleyım emekliler, burada bitmiş tipler, mersıne yerleşir..adanada iyi bir ev 400.000 ..mersınde aynı ev 250.000 adam emekli satıyor gidiyor erdemliden ev alıyor 150 cepte ,
böyle yapan 3 veya 5 aile bılıyorum..fazlasıda vardır..adanada arazı bol ıken yenı ımar bolgesı acmayınca fıyatlar ıstanbul ıle bır...
daha evvelde sıze bır ornek vermıstım gene anlamayıp benı çelışkılı konusmakla suclamıstın..şimdi daha net anlatayım..maras ve antep adana mersınden daha bır bırıne yakın şehirler..sence neden tam ortaya bir tane havaalanı yapmıyorlar ulkenın parasına yazık degılmı hem ortaya konsa maraşa gitmek daha kolay olmaz mı hergun 5 -10 tane sefer olur..neden boyle bır şeyı maras halkı desteklemıyor da 2 tane olması ve buyumesını ıstıyorlar..neden boyle yazdıgı yukarda senın yazdıklarından çıkarark soruyorum bak dıyorsun kı mersın halkına yazık degılmı o kadar yol yapıyorlar..burada hıc kımse mersıne havaalanı yaapılmasına karsı degıl, şahsen ben istiyorum ama adana ıl sınırından 4 km sonra degıl ..erdemliye yapılsa turızme gerçekten katkısı olur herhangı bır mersınlı sehrıne gidecekken ıstanbulda seceneklerı çogalır denk gelır erdemliye denk gelır adanaya iner..amaç mersıne hızmet degıl amaç adayı kucultmek gelışımı engellemek..tabırı caızse kahvehane muhabbetı ıle anlattım..umarım anlamıssındır yazdıklarımı anlamak çok zor degil.. bizim konustumuz tek konuda her konuda adalet..uzun suredır lafta olan ama gerçekte olmayan..bu ulkeyı yonetenler resmen tv da bunu soyledıler dinledım taraf olun taraf olun dıye tekrarlıya tekrarlıya soyledıler bu bıle yeter anlayana....

Misafir ed4

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 16:39

şuan arsa sorunu çözüldü sarıçamda 150bine bile ev var adnan menderes yenilendi karataş yumurtalık biraz olsun düzene girdi bence mersine giden artık azalır

Misafir 2df

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 16:46

Adanamiz Mersin ve Gaziantep arasinda sürekli güç kaybediyor. Gaziantep önde ve hizli gidiyor Mersin de hareketli ama Adanamiz guc kaybediyor.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET