Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Mavi Göl Projesi
« önceki   123 ... 125126127128129   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 126
Cehrah paşalı
4 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 16:27
Mavigöl

Arkadaşlar ben 1998 evlendiğimde aldım metresini eski para ile 1.000.000 liradan 1250 metrekare. Yıl 2020 hala imar bekliyorum yeriminde güzel olduğu söyleniyor (809 parsel) RABBIM hakkımızda hayırlısı versin inşaAllah en kısa zamanda imar geçerde hepimiz mutlu oluruz.

gringo01
4 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 16:50
Mavi göl

Cerrahpaşalı kardeşim, Âmin.
Rabbim bol bereketli hayırlı kazançlar ve huzurlu bir hayat nasip etsin cümlesine inşAllah.

davdat
3 ay önce - Cum 08 May 2020, 11:24
mavigöl imar planı

Selamünaleyküm Gringo01 abi. Gruptan ses yok herhalde.İmar ile ilgili mahkeme ve belediye ile ilgili var mı bir gelişme.
Bir de iptal nedeni olarak;
1 -Kamu yararına, şehircilik ilkelerine ve planlama esaslarına aykırı,

2-Üst ölçek plan kararları, planlama hiyerarşisi ve esaslarına aykırı,

3-Korunması gereken bir alanın yapılaşmaya açılmak istenmesi şeklindedir deniliyor.
Özellikle 3.madde sıkıntılı gibi. Yani emsalin düşürülmesi değil, imarın tamamıyla iptal edilmesi istenmiştir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler dilerim.

gringo01
3 ay önce - Cum 08 May 2020, 17:57
Mavi göl imar planı

Aleyküm selam Davdat kardeşim.

Hayır, henüz hiç bir haber yok kardeşim.

3.Madde ile alakalı durum kesinlikle söz konusu değil kardeşim.

Mahkeme nasıl sonuçlanacak bekleyip göreceğiz.
Yeni bilgileri buradan paylaşırım inşAllah.

davdat
3 ay önce - Pzr 10 May 2020, 01:32
Mavigöl imar

gringo01 abi.Allah razı olsun.inşallah imar ile ilgili olumlu bir gelişme olur da herkes sevinir.çifte bayram olur inşallah

gringo01
3 ay önce - Pzr 10 May 2020, 19:12
Mavi göl imar planı

Davdat kardeşim, sizlerdende Allah razı olsun.
İnşallah hayırlısıyla sonuçlanır.

Olumsuz bir sonuçta yeniden Planlama yapılır.
Konut+ticaret, ksa alanlarına ayrılmış alan yerler buralar.Lokasyonu, konumu, çevre bağlantı yolları, manzarasıyla gayet güzel harika bir yerleşim yeri olur.

Tabi Mimarlar odası yine iş başında. Yok efendim,
üst ölçekli Planda Neden Mevcut konut alanı göstermekte...Esasen, Gelişme konut alanı gösterilmesi gerekir.. gibi gibi v.s.şikayetler.

Afriend
2 ay önce - Pts 18 May 2020, 02:41
mavigöl

selam arkadaşlar;

natavega tarafına dikimevi metronun devamı ile ilgili haziran ayında ihale yapılacağı konusunda bilgiler var.
bölgede bir canlanma olurmu. Mavigöl 2. etapta arsam var. alım satımlarda talepler var gibi. Bölgenin kısa ve orta vadeli durumu ne olur.

Bu arada Mahkeme sonucu ve planlama yapan firma hakkında bilgisi olan varmı.

ferdunbey
2 ay önce - Çrş 20 May 2020, 09:22

Herşey yolunda gidiyor 1. 2. Etap planları birden olacak dendi, iptal mahkeme sürecine girdi, neyse hallolur dedik korona dönemi oldu. İnsanlar işsiz kalıyor inşallah ülke ekonomisi 2023 e kadar toplar o zaman da seçimler geliyor. Metro inşaatı tamamlanıp hizmete girmesi 5-10 yıl sürer. Allah acil ihtiyacı olana yardım etsin. İnşallah sabredenler için güzel günler gelir.

ferdunbey
2 ay önce - Cmt 23 May 2020, 22:06

Mimarlar odasına kooperatif başkanları muhtardan arsa sahibi birileri gidip çayını kahvesini içip yıllarca süren bu mağduriyeti medenice anlatıp lobi faaliyetleri gerceklestirilmeli, aglamayana mama yok, birlik olup yıllarca süregelen bu mağduriyet herkesime aktarilmalı, 10 yıldır imar planı imar planı, bizden sonraki planlar bitip konutlar teslim oldu , niye cezalandiriliyoruz ? Bizim suçumuz ne? Hakkımızı mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.

ferdunbey
2 ay önce - Pzr 24 May 2020, 08:33

1. Ve 2. Etap planları olacak parselleri paylaşacak kimse var mı? Netlik kazandımı söz konusu tüm parseller.

sayfa 126
« önceki   123 ... 125126127128129   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet