Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17
önens
4 ay önce - Cum 04 Ekm 2019, 22:36

önens
4 ay önce - Cmt 05 Ekm 2019, 20:58

Dünya Lezzetleri standlarından başladım gezmeye.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Festival her geçen gün büyüyor ve gözlemlediğim kadarıyla bu seneki festivale hem daha çok turist gelmiş hem de daha organize olunmuştu. Çeşit bakımından çok iyiydi Adana da olmama rağmen daha tatmadığım bir çok lezzete ulaştım bir çok kart toplayıp yerlerini öğrendim. Örneğin

Burası illerbankası civarında masel otel in oradaymış tek kelime süper 👍

Burası Adana da çiftlik sahipleri vs hepsi Adana ama İstanbul’da bir çok yerde açmış başka şehirde şube açmamış şuan ise daha yeni Adana da gürselpaşa shell (M1 avm giderken) civarında açacakmış dondurmaları süper 👍.

Bunlar gibi bir sucukçu bir lahmacuncu ve hiç gitmediğim bir dönerci keşfettim.

Uluslararası mutfaklardan Kore,Endonezya ve Lübnan denedim . En beğendiğim Lübnan oldu açıkcası.Fas mutfağında krep ve çay kalmıştı o ve diğerlerini denemedim .

Yunan şef Stylianos Digkas’ın yapmış olduğu soğan dolması performansını izleme ve tatma imkanım oldu benim için bu sene festival dolu dolu geçti diye bilirim.

kaan0703
4 ay önce - Pzr 06 Ekm 2019, 18:15

Son gun

(+)

(+)

(+)

(+)

önens
4 ay önce - Pzr 06 Ekm 2019, 18:39

Alıntı:

Adana'da ışık, havai fişek ve flyboard gösterisi

Adana Lezzet Festivali kapsamında düzenlenen ışık, havai fişek ve flyboard gösterisi renkli görüntülere sahne oldu
Adana - Adana'da düzenlenen lezzet festivali kapsamında ziyaretçilere ışık, havai fişek ve flyboard gösterisi düzenlendi. Gösteri, renkli görüntülere sahne olurken, izleyicilerden tam not aldı.

Adana Valiliği'nin ev sahipliğinde 'Büyük Akdeniz Şöleni' temasıyla bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Adana Lezzet Festivali kapsamında etkinlikler sürüyor. Birbirinden lezzetli yerel yemeklerin tadını çıkaran ziyaretçiler, Seyhan Nehri kıyısında havai fişek eşliğinde ışık ve flyboard gösterisiyle eğlendi.

Adana'nın yerel yemeklerini tatmak için yurtiçi ve yurtdışından gelen binlerce kişi havanın kararmasıyla Seyhan Nehri kıyısında yerini aldı. Flyboard gösterisiyle başlayan etkinlik, havai fişeklerin ışık gösterimde atılmaya başlamasıyla ziyaretçileri coşturdu. Görsel şöleni izleyebilmek için birbiriyle yarışan ziyaretçiler, etkinliği cep telefonlarıyla görüntüledi. Düzenlenen gösteriyi Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'in yanı sıra kent protokolü de keyifle izledi.

Alıntı:

Adana'da bu yıl 'Büyük Akdeniz Şöleni' temasıyla 3'üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nde Seyhan Nehri üzerinde gerçekleştirilen ışık, havai fişek ve flyboard gösterisi, renkli görüntülere sahne oldu.
Adana Valiliği'nin himayelerinde gerçekleştirilen Uluslararası Adana Lezzet Festivali kapsamında Akdeniz lezzetlerinin tadını çıkaran ziyaretçiler, Seyhan Nehri kıyısında havai fişek gösterileri eşliğinde ışık ve flyboard gösterisiyle doyasıya eğlendi. Kente özgü yemeklerin tadına bakmak için yurtiçi ve yurtdışından gelen binlerce kişi havanın kararmasıyla Seyhan Nehri kıyısında yerini aldı. Flyboard gösterisiyle başlayan etkinlik, havai fişeklerin ışık gösterimde atılmaya başlamasıyla ziyaretçileri coşturdu. Görsel şöleni izleyebilmek için birbiriyle yarışan ziyaretçiler, etkinliği cep telefonlarıyla da görüntüledi. Gösteriyi Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'in yanı sıra kent protokolü de keyifle izledi.

Alıntı:
3. Adana Lezzet Festivali'ne yoğun ilgi

Adana'da "Büyük Akdeniz Şöleni" temasıyla düzenlenen 3. Adana Lezzet Festivali'nin son gününde gastronomi eğitimi alan gençler yarıştı.
Valilik tarafından üçüncüsü düzenlenen Adana Lezzet Festivali'nin yapıldığı Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Park'ta, börekten kebaba, tatlı çeşitlerinden şalgam ve muzlu süte kadar birçok yemek ve içecek çeşidi satışa sunuldu. Kent sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği festivalde, stantların önünde uzun kuyruklar oluştu.
Festivalin son gününde gastronomi eğitimi alan gençler yarıştı, İtalyan aşçı Danilo Zanna bir gastroshow sergiledi. "Büyük Akdeniz Şöleni" kapsamında katılımcı ülkelerin mutfaklarının tanıtıldığı stantlarda yemek ikramında bulunuldu.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, festival alanına gelerek konuk ülkelerin ve diğer katılımcıların stantlarını gezdi, yetkililerden bilgi aldı.
Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin şu ana kadar çok iyi geçtiğini söyledi. Festivale yoğun ilgi gösterildiğini ifade eden Demirtaş, şunları kaydetti:
"İlk iki gün 200 binin üzerinde vatandaşımızın festivalimizi ziyaret ettiğini görünce çok mutlu oldum. İnşallah bundan sonra ilginin daha da artacağını tahmin ediyorum. Bugün daha çok kalabalık olacağını düşünüyorum. Biz festivalin şu anki sonuçlarından çok mutluyuz. Bundan sonra bunu geleneksel bir hale getirerek hem dünya hem ülkemizle paylaşacağız."
Demirtaş, festivalin her sene farklı bir temayla kapılarını açtığını belirterek "Bu yıl 'Büyük Akdeniz Şöleni' olarak gerçekleştirdik. Hakikaten çok iyi oldu. 14 konuk ülkenin stantları var. Bundan sonra daha da geliştireceğiz." dedi.

(+)

(+)

(+)

(+)

Resul GUL

4 ay önce - Pzr 06 Ekm 2019, 22:59
Adana 3. Lezzet Festivali

Güzel Bir Festival oldu Her yıl bir öncekine göre daha kapsamlı ve kalabalık bir Festival oluyor..

Benim çok fazla zamanım yoktu ama zamanı olanlar için çok eğlenceli, Etkinlikleri dolu ve Yemek Alanları çok olan bir Festival oldu

(Büyüt )

İsmailSY
4 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 07:18

Organizasyonda kimlerin emeği varsa hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek lazım. Dolu dolu bir hafta sonu oldu bizim için de.

Güvenlik önlemleri yerindeydi. Herhangi bir soruna, olaya şahit olmadım. İnsanlar eğlenmeye, hoş vakit geçirmeye gelmişti sonuçta ve aradıklarını fazlasıyla buldular diye düşünüyorum. Yarışmalar, söyleşiler, ışık gösterileri, konserler ve en güzeli yeni lezzetleri tatma fırsatı...
Biz Gaziantep'ten üç aile geldik. Mutlu mesut ayrıldık. En çok da ilçe belediyelerin açtıkları standlar hoşumuza gitti. İkram edilen yayık ayrana bayıldık.

Yabancı turistlerin fazlalılığı dikkat çekiyordu. Kebapları löp löp götürüyorlardı valla
Tanıtım açısından fevkalade bir ortam etkinlik oldu kesinlikle.

Bize böyle şeylerle gelin canınızı yerim

Mustafabey 01

4 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 09:32

Bende dün öğleden sonra gittim çok kalabalıktı bütün yiyecek ve içecek satanların önünde kuyruklar vardı, Levent börekçilik önünde çok fazlaydı sıra bekledik ama börek güzeldi, künefeci hasan masatın künefeside güzeldi.

serkan33

4 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 18:18

Biz de Mersin'den 6 kişilik bir grup olarak geldik. Organizasyon çok başarılıydı ve de Büyükşehir Belediyesi'ne kocaman bir bravo çünkü festival alanı tertemizdi. O kadar kalabalıkta hem de yiyecek içecek standlarıyla dolu devasa bir alanda yerlerde çöp bulmanız imkansızdı. Belediye temizlikçileri sürekli dolanıyordu zaten.

Lezzetlere gelince biz kebabı Kifidis'in standından aldık açıkçası beğenmedik, tadı da öyle aman aman değildi ve de pişiren usta hep yanık yanık yapıyordu kebapları. Lübnan mutfağı standındaki felefil (felafel) çok lezzetliydi. Antakya Tatlıcı Köse'nin standından aldığımız künefe vasattı. Yerel kadınların yaptığı içli köfte ise cidden çok kötüydü full margarin tadı geliyordu köfteden. Yine yerel köylü ablaların yaptığı sıkma ise gayet güzeldi. Bir şekilde doyduk ama sanırım standları seçerken yanlış tercihlerde bulunduk, o da şans işi işte bilemezdik ki

Ha birde Çukurova Gastronomi Fikir Kulübü'nün kendi icadı olan "Aktif Karbonlu Dondurma" vardı, ilginç bir deneyimdi, kötü değildi neyseki.

aykutsan
4 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 21:18

(+)

Zeydan Karalar Fas Mutfağını Tanıyordu...

Organizasyon Harikaydı.

Lübnan Mutfağı Olarak Falafeli kaçırdığım için mutsuzum..
Güney kore mutfağı çok değişikti
Endonezya mutfağında zencefilli karanfilli çay harikaydı

(+)

(+)

(+)

(+)

Resul GUL

4 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 22:13

Maşallah Ben Adana da yaşadığım halde bu kadar detaylı gezemedim Gerçi Çalıştığım için Ancak 1-2 saatliğine gittim Onu da Hızlı bir şekilde gezdim

Benim kaçırdığım o kadar çok şey varmış ki
Teşekkürler paylaşım ve deneyimler için..

sayfa 17
« önceki   123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET