Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
körfezli4141
11 ay önce - Sal 20 Hzr 2017, 20:42

Uzatma hatları yapılacak ilk önce sekaparkın sonuna okulların oraya uzayacak 2018 de daha sonra yeni stad şehir hastanesi vesayre

Cüneyt5316

11 ay önce - Çrş 21 Hzr 2017, 00:17

Arkadaşlar fotoğraf sayfası burası konuşmaları diğer başlıktan yapın lütfen.

körfezli4141
11 ay önce - Cum 23 Hzr 2017, 19:47

(+)

(+)

(+)

Alıntı:
facebook

Misafir 9dd

11 ay önce - Cum 23 Hzr 2017, 20:00

Açıldığı günden beri Şehrin havasını değiştirdi resmen.

körfezli4141
10 ay önce - Pts 26 Hzr 2017, 18:42

(+)

(+)

Erkan4153
10 ay önce - Çrş 05 Tem 2017, 14:00
İzmit tramvay

(+)

körfezli4141
9 ay önce - Sal 25 Tem 2017, 06:33

(+)

KORAY3434
9 ay önce - Sal 25 Tem 2017, 10:10

30 yaşındayım ve 30 yıldır Kocaeli'ye devamlı gidip gelirim. Hatta üniversiteyi de orada okudum. Kocaeli'nin Sefa Sirmen dönemini de Karaosmanoğlu dönemini de çok iyi biliyorum. Siyasete girmek istemiyorum ancak Kocaeli Sefa Sirmen (CHP) döneminde çamur dünyasıydı. Hava kirliliği çok fazlaydı. Deniz kenarında değil oturmak yanından geçerken nefes alamıyorduk. Peyzaj düzenlemesi diye bir şey yoktu. Adamlar yol yapmaktan acizdi. Ancak Karaosmanoğlu ile birlikte Kocaeli adeta devrim yaşadı. Kocaeli şu anda tertemiz, peyzaj düzenlemesi muazzam, Sekapark gibi Avrupai bir park Kocaeliyi popüler kıldı. Ulaşım konusunda ciddi sorunlar çözüldü, ki tramvay bile geldi. Kocaeli inanılmaz şekilde gelişti ve büyük dönüşüm yaşadı. Hangi parti olursa olsun, çalışan adam benim için oyumu hak eden adamdır. Ne de olsa "çalışınca oluyor"

Misafir a19

9 ay önce - Sal 25 Tem 2017, 19:46

Doğal gaza Sefa Sirmen döneminde geçildi, şehir kömür kirliliğinden kurtarıldı. Yuvacık Barajı o dönemde inşa edildi, su ihtiyacı giderildi. Akp döneminden önce 8 arıtma tesisi yapıldı körfeze... Bu yatırımların faydaları sonraki dönemlere de yansıdı. Bilmeden konuşmamak lazım.

emrahozsahin
9 ay önce - Sal 25 Tem 2017, 21:00

Alıntı:
30 yaşındayım ve 30 yıldır Kocaeli'ye devamlı gidip gelirim. Hatta üniversiteyi de orada okudum. Kocaeli'nin Sefa Sirmen dönemini de Karaosmanoğlu dönemini de çok iyi biliyorum. Siyasete girmek istemiyorum ancak Kocaeli Sefa Sirmen (CHP) döneminde çamur dünyasıydı. Hava kirliliği çok fazlaydı. Deniz kenarında değil oturmak yanından geçerken nefes alamıyorduk. Peyzaj düzenlemesi diye bir şey yoktu. Adamlar yol yapmaktan acizdi. Ancak Karaosmanoğlu ile birlikte Kocaeli adeta devrim yaşadı. Kocaeli şu anda tertemiz, peyzaj düzenlemesi muazzam, Sekapark gibi Avrupai bir park Kocaeliyi popüler kıldı. Ulaşım konusunda ciddi sorunlar çözüldü, ki tramvay bile geldi. Kocaeli inanılmaz şekilde gelişti ve büyük dönüşüm yaşadı. Hangi parti olursa olsun, çalışan adam benim için oyumu hak eden adamdır. Ne de olsa "çalışınca oluyor"

ben de kocaeli de doğdum büyüdüm kimin bu şehre neler kattığını görebiliyoruz.
Sefa Sirmen döneminde sadece İzmit Belediyesi başkanıydı. O dönem Büyükşehir statüstünü kazanmamıştık ve gelir seviyesi sanırım bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bütçesinin 40-50 kat daha altındaydı. 2003-2004 yılında yanılmıyorsam Büyükşehir statüsü kazandık. Bugün yıllık Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bütçesi 2 Milyar TL ama yapılan eserlere baktığında yiğidi öldür amma hakkını yeme. Bugün hala aktif olarak kullanılan İnterteks Fuar Merkezi, Outlet Center, Sabancı Kültür Merkezi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi, İzgaz, İzaydaş, Buz Pateni, Kocaeli Üniversitesi, Yuvam Akarca ve Yahya Kaptan konutları, ne kadar eleştirilse de sonradan iyi ki yapmış denilen Yuvacık Barajı, ayrıca sahil düzenlemesi ilk onun zamanında yapılmıştır. İzmit'e hayat veren yürüyüş yolu da tren istasyonunun sahil kenarına alınmasıyla onun döneminde olmuştur. Onun göreve geldiği dönemlerde sahil kenarları komple çamur deryasıydı marinanın temelini atan ilk o dur. Hatta Metro Projesi için 1999 yılında etüt çalışması için Fransa'dan mühendisler gelmişti. Ama o ara deprem oldu. Hatırladığım kadarıyla da Metro için uygun değil demişlerdi. Karaosmanoğlu'da güzel şeyler yaptı ancak gelirleri ve gücü kıyasladığımız zaman Sefa Sirmen kısıtlı imkanlarla daha büyük hizmetler yapmıştır. Yıllardır belediyemiz ulaşım sorununu çözemedi. Ulaşımda yaptığı her hareket daha kötü sonuç veriyor.

konu dağılıyor ama kusura bakmayın ben de kocaeli de yaşayan biri olarak bunları yazmak istedim.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM