Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Alihan 97

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 00:50
İstanbul Merter Güngören Topkapı Bölgelerindeki Fabrika Arazilerine Yapılan Konut Projeleri


İstanbul’da fabrika arazileri bir bir yerini konut projelerine bırakırken, bu furyadan en fazla etkilenen semtlerin başında Merter geldi. Üretim tesislerinin yerine gelen markalı konutlar bölgenin değerini son 4 yılda değerini yüzde 50 artırdı. 2013 yılında 4-5 bin TL olan metrekare fiyatları bugün 6-8 bin TL mertebelerine ulaştı. İşte o fabrika arazilerine inşa edilen konut projeleri;

Anadolu Efes Pilsen Fabrikası

Anadolu Efes, Merter’deki fabrikasını taşımaya karar verdi. Fabrikanın yerine ne yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Tamek ArazisiTamek’in Merter’deki arazisinde proje geliştirecek Aşçıoğlu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu Merter’de dönüşüm tamamlandığında metrekare fiyatlarının 10 bin TL’ye kadar çıkacağını öngörüyor.

Şişecam ArazisiŞişecam’ın Topkapı arazisinde yükselen İnistanbul tamamlandığında 10 bin kişiye ev sahipliği yapacak büyüklükte olacak.

Vakko arazisiPlatform Merter, E5 kenarında yer alan, eski Vakko fabrikasının arsası üzerinde inşa edildi. 34 bin metrekare arsa alanı olan projede 81 adet rezidans, 34 adet teras ev ve 213 adet Süit bulunuyor.

Atlı Zincir arazisi
Topkapı’da; Eczacıbaşı (Atlı Zincir) arsası ile Çukurova (Tercüman-Akşam) arsası üzerinde 370 konutluk proje yapıyor. Firma, 5 blokta 370 konutluk Beyaz Park Topkapı projesinin inşaatına başladı.

Atlas Zımpara-Fako İlaç arazisi
Nef 12 Merter projesi Atlas Zımpara fabrikasının, Nef 13 Merter projesi ise Fako İlaç fabrikasının arsası üzerinde yer alıyor. İki projede toplam 1.200 konut bulunuyor.

Atladığım başka bir proje varsa buraya paylaşabilirsinizMisafir 529

10 ay önce - Cmt 02 Arl 2017, 23:51

Efes Pilsen fabrikasının hemen yanın da M1 Meydan Merter AVM vardı ancak muhtemelen istedikleri müşteri potansiyeli ulaşamadıklarından AVM den vazgeçtiler günümüzde ise yine aynı arazi üzerinde Nef inşaat AVM-Rezidans karışımı bir proje gerçekleştiriyor. ayrıca Kale Outlet Center'ın hemen paralelinde Ağaoğlu İnşaatın değerli bir arazisi var.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet