Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
26METİN
7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 15:35
ESKİŞEHİR DE YENİ BİR İLÇE KURULMALI MI?

BU KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ.
İLÇENİN İSMİ NE OLABİLİR.?

aliiiiiiiii
7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 15:36

Kurulmamalı. Arada bir gündeme geldi sonra vazgeçildi.

En son aliiiiiiiii tarafından Çrş 31 May 2017, 15:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

osman yörükoğlu
7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 15:37

Odunpazarı'yla Tepebaşı yetiyor zaten. İkisinin de 300 küsur bin nüfusları var.

mahmut11
7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 15:46

Sizs özel mesaj yazamadığım için buradan yazıyorum.

Lütfen başlık tamamen büyük olmasın..

bülentD
7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 16:01

Yaklaşık Eskişehir ölçeğinde hatta daha kucuk pek çok şehirde daha Büyükşehir belediyesi kuruluş aşamasında 4-5 ilçe olarak kuruldu.Ornek Erzurum,Samsun,Mersin,Diyarbakır...vb. İlla alt belediye olabilmenin kosulu 300 binin üzerine çıkmak değildir. Eskişehir daha ilk başlangıçta bu işi yanlış yapmıştır,iki alt belediye ile. Ayrıca, bu hatadan dönülmek amacıyla üçüncü bir ilçe yapılanması ile girişim başlatılmış,hatta ismi bile Yunusemre olarak belirlenmisken,iktidar partisinin yanlis hatırlamıyorsam 2014 seçiminde bu şehirde hüsrana uğraması ile bu proje de raflara kaldırılmıştır.Bu arada Yunusemre ismi Manisa'da büyükşehir statüsü sonrası alt bir ilçeye verilmiştir.

osman yörükoğlu
7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 16:11

Bülent bey saydığınız illerden Erzurum bizden küçük iki merkez ilçesi var.Samsun'un nüfusu bize yakın iki merkez ilçesi var.Mersin ve Diyarbakır bizden büyük dört merkez ilçesi yine Mersin'de bizden büyük üç ilçesi var.Eskişehir'in de nüfusu 900 bin 1 milyon olsun üçüncü ilçenin ismi de Yunusemre olsun.Ayrıca Eskişehir'in her ne kadar nüfusu fazla da olsa Eskişehir toplu bir yer .Bugün otobüsle Odunpazarı'ndaki mahallelerden en kötü 5-10 dk'ya merkeze iniliyor.

Misafir 9ce

7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 16:12

Samsun merkez ilceleri 4 kardeşim. İlkadım Atakum Canik Tekkeköy.

osman yörükoğlu
7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 16:14

Kardeşim 4 tane de .normalde Canik'le Tekkeköy önceden de ayrı bir ilçeydi zaten sonradan merkeze bağlandılar yakın diye.

Misafir 9ce

7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 16:18

Hayır kardeşim hicbir zaman 2 değildi! Öncedeni sonradanı mı var? merkez ilcesi iki diyorsun ben de düzelttim iki değil dört diye. Hatta sunu da belirteyim ilk olarak yine dörttü Atakum canik ilkadım gazi ilceleri diye. sonrasında İlkadım Gazi ilceleri İlkadım adı altında birlesip son büyüksehir yasasıyla merkeze Tekkeköy ilave edildi.

osman yörükoğlu
7 ay önce - Çrş 31 May 2017, 16:32

Kardeşim şunu diyorum Canik'le Tekkeköy önceden de ilçeydi merkeze de bağlı değildi kendi köyleri vardı. 2007'de mi ne Türkiye'nin bazı büyükşehirlerinde yakın olan ilçeleri kentlere bağladılar o zaman Canik'le Tekkeköy'de bağlandı işte.O yüzden Samsun'un merkezi Atakum ve İlkadım'dır.Bu iki ilçe önceden yoktu sonradan kuruldu.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET