Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Kaşmir Yonca
« önceki   12345 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Misafir 4c7

4 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 17:43

Kasmir yoncayagiriş herhalde cakirlaryolu solunda olacak ama şu bir gerçek ist yoluna bir göbek şart oldu.yakin zamanda satış ofisine giden oldu mu göl cephelilerdr fiat nedir

Sky101
4 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 18:44

(+)

(+)

(+)

sever11
4 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 10:42

Örnek daireyi gezmek için gittim ve çok beğendim.İçerik olarak Mavi Orkide'den hiçbir farkı yok,hatta artıları olan alanlar var.Malzemeler,dizayn ve çoğu şey benzer görünüyor.Mutfak içerisine dahil edilmiş görünen alan (projede kış bahçesi olarak tabir ediliyor) çok kullanışlı ve ferah.Bayanlar ve misafirler vaktinin çoğunu orada geçirir sanırım.En büyük eksisi balkonun küçük tutulmuş olması.
7 bloktan şimdilik 4 bloğun satışta olduğu söylendi,bunlar Eryaman kavşağına yakın olan sırasıyla A-B-C-D bloklar.Ortadaki D blok ve yanındaki C blokta göl gören 4.kat üzeri (toplam 16 kattı yanlış hatırlamıyorsam) 4+1 daire fiyatları (projede kış bahçesi olarak söylenen alan ile beraber 5+1 olarak lanse ediliyor) 545.000TL idi.Bu en yüksek fiyat.Manzara,kat,konuma göre ve 3+1 fiyatları daha aşağıda.
Henüz lansman fiyatları geçerliymiş.

Misafir bc5

4 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 11:32

Bence fiyatlar cok yuksek. Atiyorum yuzde 30 pesin, 24 ay su kadar sabit odemeli ve teslimde geri kalan miktar gibi bir sey dense daha uygun olabilir. Diger turlu 540000 i bankaya koysam zaten 2 sene sonra minimum 675000 tl olur. Ayrica kirada olan biri icin aylik 1500 tl kiradan 2 senede 36000 yapar. Bunlari dusunmek lazim. Fiyat uygun gibi gozukse de gercekler cok farkli. Ayrica evler arti bir oda demek sadece kurnazlik.

Misafir bf1

4 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 11:48

bu paralara teonadan bitmiş 2+1 alın 2000 tl kira almaya başlayın ankara nın en iyi lokasyonunda ümitköy de...

sever11
4 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 14:10

Fiyatlar konusuna birşey diyemem,kimine uygun gelir,kimine yüksek.Forumdaki bir arkadaş sormuştu,ben de geçen hafta oraya gittiğim için yazdım."Eryaman'da bu fiyatlar çok" diyen de var (diğer tüm projeler de dahil),"Ankara'da böyle göl manzaralı yerde,bu fiyata ev mi var" diyen de çok.Herkesin kendi beklenti ve değerlendirmelerine göre değişir.
Yorumda bulunan iki arkadaşa da katılıyorum;
- 1 fazladan odanın pazarlanması konusundaki kurnazlığa
- Ankara'da ya ev fiyatlarının çok pahalı,ya da kiraların düşük olduğuna
Fakat bu ülkemiz genelinde bir yaklaşım da olabilir;zira 1 ay önce kadar bir haberde denk gekmiştim.'Yüksek meblağ parası olan ne iş kurup,KDV,işçi gelir-gider,vergi,kar-zarar ile uğraşmak istemiyor.Ne de ev alıp kiraya vermek istemiyor.Fakat bankaya koyup net %12'yi cepe koyuyor"diye.
Haksız da değiller;100.000TL'lik evi imkansız ayda bin TL'ye veya 1 Milyonluk evi imkansız ayda 10.000TL'ye kiraya veremezsiniz.
Buna Ankara özelinde değil Türkiye genelinde bakmak gerekli.

En son sever11 tarafından Cmt 21 Ekm 2017, 21:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yalçıns
4 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 18:18

Bf1, teonaya bugün gittik, 2+1 için 700-800 arası rakamlar ve peşinde 10% indirim var; 4+1 için milyon+ rakamlar verdiler. Yani yonca ve orkide fiyat olarak çok rekabetçi, fiyatlamaya ek ben göl manzarasını tercih ederdim. İnşaat kalitesinde fark var tabi, ümitköy çayyolunda yapılar genel olarak daha kaliteli. Yoncanın önünde bol miktarda mangalcı var, evin önü duman altı olabilir, bu sıkıntının çözülmesi lazım kaşmir tarafından. Satın alacakların bunu kaşmire deklare etmesi lazım, yoksa bu dumanı görmedin mi alırken derler adama..Yapılacak açık mini avm de bu durumdan etkilenebilir: yazın dumanlı kışın soğuk olur orası, istemezler heralde bu durumu...

Misafir 927

4 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 18:33

Konut yatırımcısı 50 yıllık kira bedeli+emlak vergisi+kira geliri vergisi+bina bakım ve daire tadilat masraflarının toplamının 3 te biri dairenin gerçek bedelini belirler. Yani yatırımcı 50 yıl boyunca evi boş kalmasa düzenli alabilse 1 e 3 kazanmak ister. Ekonomistler boşuna konuşmuyor 150-200 ayda amorti etmeli diye. Yani 2000 tl kira sı olan bir ev ortalama 350 bin tl etmeli. Üzerisi hayaldir. Ekonomi realiteye bakar. Zaten bu siklette evi bir kişi ortalama oturmak için alıyorsa 40 yaşında alabiliyor. 40 yıllık amortismana sahip bir eve 40 yıllık kirayı peşinen vermesi ve ev alması hiç mantıklı gelmiyor. Bunun depremi var bide. Piyasa genelinde balon var. Bu istanbulda da var. Bir değerleme uzmanı kadıköyde balon vardı. Bu balonun sönmesi 9-10 yılı bulur diyor. Yani hayal satmışlar. Geçen yıl 1.5 milyon denen evin 800 bine alıcı aradığına şahit olduk. Televizyonda haberlerdede çıktı. Ankara da ev fiyatlarının artması önümüzdeki 2000 yıl imkansız. Çünkü heryer arsa, hepsi dolsa bile emsal artışı ile ev fiyatları yine yerinde sayar. Şimdik geçiş dönemi olduğu için alıcı farkına varamadı olayın. Zamanla düzeltme olacaktır.

Misafir dc7

3 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 11:25

Arkadaşlar sanırım gol cephrliler 540000 tl imiş peki pazarlık payı nedir bilgisi olan var mi Bu fiatlar bütçe yi aşar.birdr 2sene bekliyorsun o da bi maliyet doğru şu.

Misafir 6bf

3 ay önce - Çrş 15 Ksm 2017, 00:20

Ya bu nedir, para kolay mı kazanılıyor? Yolu belli değil, nereden nasıl gidecek geleceksin belli değil. Araban yoksa neyle gelip gideceksin belli değil. 2 sene bekleyeceksin. lansman (tanıtım) fiyatı 540 bin. Hiç bir şey demiyorum. alana hayırlı olsun. ama ben almam.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet