Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Anıl 95
3 yıl önce - Cum 19 May 2017, 11:45
İzmir Bornova Folkart InCity


Yeni projenin detayları hakkında konuşan Sancak, “Folkart Incıty, metro, çevre durağı bağlantısına, kulelerine ve alışveriş merkezlerine çok yakın konumuyla, şehri ayağınıza getiriyor. Estetik mimarinin konforlu yaşam alanları ile buluştuğu Folkart Incıty’de; konut, alışveriş, spor, eğitim ve eğlence, şehrin dinamizmi ile birleşiyor. Biz Folkart Incıty'inin bulunduğu alanı, Bornova Yeni Kent Merkezi olarak adlandırıyoruz. Bu alan, değişen, dönüşen İzmir'in yeni kent merkezi oluyor. Biz bu projeyle birlikte, bu alanda 2500'e yakın konut, ofis, çarşı birimi ürettik. Görüşmelerimiz sürüyor. Hedefimiz bu yeni kent bölgesinde yakın gelecekte 5000 bin civarında ek birim üretmektir. Bu yatırım adımlarıyla projelerin çevresi de, görsel olarak çok olumlu yönde değişime uğruyor.


Örneğin Folkart Incıty ile Folkart Time arasında kalan bir sokağı, belediyemizden izin alarak biz düzenliyoruz. Estetik düzeyi yüksek, örnek bir sokak düzenlemesi yapıyoruz. Yani gördüğünüz gibi, çevremize de değer katıyoruz. Bu güzel örnekler çoğalacak. Bornova Yeni Kent Merkezi kısa sürede şehrin en cazip noktası olacak. Biz bir gün İzmir'in bütününün Folkart Incıty benzeri projelerle taçlanacağına, şehrin siluetinin tamamen değişeceğine inanıyoruz. Her gün değerlenen ve az önce saydığım nedenlerle daha değerlenecek Bornova Yeni Kent Merkezi'ndeki Folkart Incıty, gerçekten çok iddialı bir proje. Her yönüyle çok iddialı. Peyzajından spor alanlarına kadar, tüm özellikleriyle çok iddialı. Biz bugüne kadar tüm projelerimize güvendik. Hepsinin birbirinden farklı, övgüye değer özellikleri var. Ama Folkart Incıty de en güvendiğimiz projelerin başında geliyor. Benim de oturduğum Narlıdere Folkart'ın tahtını sarsabilecek nitelikte bir projeyle karşınızdayız. Folkart Incıty yeşilin her tonuna, bin bir çeşit çiçek kokusu eşlik edecek. Düşünün kendisine ait yemyeşil korosu olan bir projenin içindesiniz. 700 konut 42 ticari birimden oluşan proje alanının, yüzde 70 yeşil dokuyla kaplı” diye konuştu.

Lokasyon:

(+)


dubişler
3 yıl önce - Cmt 20 May 2017, 21:11

KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖRNEK GÖSTERİLMELİ ASLINDA. O BÖLGE NE İDİ NE OLDU

zekicim
3 yıl önce - Cmt 20 May 2017, 21:51Her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü Folkart İncity’nin modern çizgisi yaşam alanlarında hissedilecek. Projede açık spor alanları, basketbol, tenis, futbol, mini golf, masa tenisi, yürüyüş ve koru alanı, açık yüzme havuzu, açılabilir kapalı yüzme havuzu, spor salonu, sauna, çocuklar için kreş ve oyun alanları, playstation, sinema, karaoke odası, kütüphane, satranç ve çalışma odası, çatı alanlarında hobi bahçeleri, elektrikli araç şarj istasyonu gibi sosyal ve teknik donatılar yer alacak.
Proje yaklaşık 32 bin metrekarelik alana sahip bulunuyor. Çevreye verdiği değer ile öne çıkan Folkart, kamuya terk ettiği alanlarda yeşil alan ve parklar oluşturacak.
Estetik mimarinin konforlu yaşam alanları ile buluştuğu Folkart İncity, alışveriş, spor, doğa ve eğlence ile şehrin dinamizmini birleştirecek. İzmir merkezdeki en yeşil projelerden birisi olmaya aday Folkart İncity’de, yüzde 72 oranında çatı alanları hariç 18 bin 900 m² yeşil alan bulunacak. Yeşil alanları sayesinde şehrin içinde yaşarken doğayla da içiçe yaşanabilecek bir proje olarak öne çıkıyor.
Kendine ait yemyeşil korusu ile Folkart İncity, binbir çeşit çiçek kokusunu barındırıyor. Özel olarak tasarlanmış peyzaj alanındaki rengârenk ağaçlar, çiçekler ve çeşitli bitkiler eşliğinde huzur dolu zamanlar vadediyor.
Mevsim ister kış olsun ister yaz, Folkart İncity’de açık ve kapalı yüzme havuzlarıyla ev konforunda havuz keyfini yaşama imkanı sunacak. 260 m² açık ve 127 m² kapalı olmak üzere 2 havuzun yer aldığı Folkart İncity’de, kapalı havuzun üst ve yan alanları açılarak yaz ve bahar aylarında açık havuza dönüştürülebilecek. Ayrıca Folkart INCITY’de spor yaşam biçimi haline gelecek. Folkart İncity, sağlık dolu günler sunacak.
Diğer Folkart projelerinde olduğu gibi tesiste; güvenlik, temizlik, teknik, peyzaj gibi alanlarda etkin ve ekonomik işletilmesi amacıyla profesyonel yönetim modeli uygulanacak. Ayrıca Folkart İncity’yi tercih edenler, konsiyerj personeliyle; asistanlık hizmetleri, temizlik, servis ve teknik kadroları, housekeeping hizmetini kullan-öde sistemi ile tercih edebilecekler.


Gediz_001
5 ay önce - Pzr 04 Ekm 2020, 19:02


(+)

(+)

(+)İzmir'in en yeni kuleleri. 100 metrelik 2 yeni kule geçtiğimiz aylarda tamamlandı.mehmet GZL
5 ay önce - Pzr 04 Ekm 2020, 19:09

100 metreden kule olmaz

Gediz_001
5 ay önce - Pzr 04 Ekm 2020, 19:16

101-102 metre arasında. Ülkemizde ve çevremizdeki coğrafyada 70 metrelik binalara bile kule diyorlar.ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet