Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir Dikili
« önceki   123 ... 567 ... 363738   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
halil2006
8 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 05:16

Bu soylentiyi kendimi bildim bileli bende duyarim,hatta o eski Dortler Campingin oldugu yerden baslayip kuzeye dogru uzayip giden bir beton duvar gibi birsey vardir denizin icinde plajdan yaklasik 60-70 metre kadar acikta.Eski sahil caddesi oldugu soylenir rivayetlere gore ama ne kadar dogrudur bilemiyorum.Ama o betonun uzerine cikip geriye dogru sehre bakmasi gercekten hostur.

serdar alt
8 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 15:48

Alıntı:
Bilgide bir hata var. İzmir'den gelirken Dikili'ye gitmek için Bergama'ya gelmeden yaklaşık 15 km. önce sola dönmeniz gerekiyor .

Bahsettiğiniz dönüş Dikili SS. otobüslerinin Çandarlı yolcusu için izlediği yol. Ancak Dikiliye giden asıl yol Bergama sapağını geçtikten 10-15 Km sonradır.

Ama benim favorim tabiki Çandarlı bağlantılı yol. Çok güzel  bir doğa dokusu içerisinde yolculuk yapma fırsatınız var.

Alıntı:
Eski sahil caddesi oldugu soylenir rivayetlere gore

Evet bende duydum ve sanırım doğru bir rivayet.

ozguro

8 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 16:25
Dikili yolu

Candarlı yolu eskiden yoktu.(eski derken ben cocukken.)Sakin bir yol ama biraz dar.Bergama tarafından dolasan yol ise defalarca tekrarlanan yol duzeltme calısmalarından sonra artık duble yol oldu.Bazı yerler yine bozulmasına ragmen iyi bir yol.Bu yoldan giderseniz su bir ara medya da cok tartısılan Ovacık altın madenini de gorebilirsiniz.
Peki; Candarlı yolunu kullanırsak kac km kısalmıs olur acaba?

serdar alt
8 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 16:35

Alıntı:
Peki; Candarlı yolunu kullanırsak kac km kısalmıs olur acaba?

8 km daha kısa. Fakat 10-15 dak daha uzun sürüyo,  88 virajları yüzünden.

BARIŞ+ŞEN

8 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 15:00

Dikili merkezden...

(+)

(+)

Merkezden Çandarlı yol ayrımı ile Bademli Köyü yoluna doğru...

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR