Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Numann
1 yıl önce - Prş 04 May 2017, 23:28
Bursa'ya Kaliteli Yaşam Merkezi


Alıntı:
Osmangazi Belediyesi’nin Bursa'ya değer katacak 16 Vizyon Projesi arasında yer alan Kaliteli Yaşam Merkezi’nin ihalesi gerçekleştirildi. Demirtaş Mahallesi’nde 14 bin 163 metrekare alan üzerinde bir kampüs şeklinde projelendirilen merkezin ihalesine 4 firma katılırken, ihaleyi kazanan firmanın 450 gün içerisinde projeyi tamamlaması hedefleniyor.

Büyüklüğü ve fonksiyonelliği ile Türkiye'de bir ilk olacak Kaliteli Yaşam Merkezi, Osmangazi Belediyesi’nin Bursa'ya değer katacak 16 Vizyon Projesi’nin arasında yer alıyor. Demirtaş Mahallesi’nde 14 bin 163 metrekare alan üzerinde bir kampüs şeklinde projelendirilen merkezde, yaşlıların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek 200 yatak kapasiteli modern ve konforlu huzurevi yer alacak. Aynı zamanda Alzheimer hastaları için günlük bakım ve destek merkezi bulunacak. Bahçesi, peyzajı ve tüm çevre düzenlemeleri yaşlılar ile engellilerin rahat hareket edeceği şekilde tasarlanan merkezin bir bölümü de, zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlarımıza günlük bakım ve destek hizmeti verecek.

Dev projenin ihalesi için 8 firma dosya alırken, ihaleye 4 firma katıldı. Firmaların tekliflerini inceleyen ihale komisyonunun değerlendirmesi sonucunda ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanmasının ve yer tesliminin yapılmasının ardından projenin temeli atılacak.

“TÜRKİYE’DE İLK OLACAK”

Osmangazi Belediyesi olarak klasik belediyecilik faaliyetlerinin dışında sosyal sorumluluk konusunda da vatandaşlara hizmet verdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kaliteli Yaşam Merkezi’nin her anlamda Türkiye’de bir ilk olacağını söyledi. 16 Vizyon Proje arasında yer alan Kaliteli Yaşam Merkezi’nin sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini yansıttığını kaydeden Başkan Dündar, “İlçemizin ve şehrimizin daha yaşanabilir hale gelmesi adına çalışıyoruz. Her yaştan ve her kesimden insanımızın hayatını kolaylaştırabilmek için sayısız proje hayata geçiriyoruz.

Kaliteli Yaşam Merkezi’miz de en önemli projelerimizden biri. İçerisinde 200 yatak kapasiteli huzurevinin yer aldığı merkezde, Alzheimer hastaları için gündüz bakımevi, zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlarımıza günlük bakım hizmeti verilecek. Huzurevinde kadın-erkek odaları olacak. Vatandaş talepleri analiz edilerek, şehrimizin en çok ihtiyacı olan tek kişilik ve çift kişilik odalardan oluşturulması sağlanacaktır. İlçemizde huzurevlerine yerleşmek üzere sıra bekleyen tüm yaşlılara hizmet vereceğiz” dedi.

Kaliteli Yaşam Merkezi’nde yaşlıların ve engelli vatandaşların güzel vakit geçirmelerine olanak sağlayacak sosyal alanların da mevcut olacağını belirten Başkan Dündar, “Bir arada yemeklerini yiyebilecekleri yemek salonlarının dışında, mevcut salonlarımızda müzik, tiyatro gösterilerine hazırlanarak sunabilecekleri ve hoş vakit geçirebilecekleri alanlar da olacaktır. El becerilerini geliştirebilecekleri kurslar düzenlenecek. Bahçede sebze-meyve yetiştirebilecek, yetiştirdikleri malzemelerden isterlerse kendi yemeklerini kat mutfaklarında yapabileceklerdir. Okuma odalarında kitap okuyabilecek, spor odalarında sporlarını yapabileceklerdir” dedi.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüProjenin gerçekleşeceği bölge :


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proje bölgeye hayırlı olsun.Belediyeninde artık bu bölgeye ilgi göstermesi hem bölge sakinleri hemde bakyapı vasıtasıyla buraya yatırım yapanlar için güzel bir gelişme.

Kaynak : http://www.osmangazi.bel.tr/tr/haber/kaliteli-yas ...leye-cikti


arbas
1 yıl önce - Cum 05 May 2017, 08:28

dün ihalesi yapılmış bu alanın.

Numann
1 yıl önce - Cum 05 May 2017, 19:10Projenin görseli de bu..Abdullah Egemen

1 yıl önce - Cum 05 May 2017, 19:17

HAYIRLI OLSUN OLMASINA DA KEŞKE BAŞLIKLARI BÜYÜK HARFLERLE AÇMASANIZ. GERÇEKTEN GÖZ ZEVKİ AÇISINDAN ÇOK ÇİRKİN DURUYOR. BU KONUYA HASSASİYET GÖSTERECEĞİNİZİ UMUT EDİYORUM.

Teşekkür ederim..


Cüneyt5316

1 yıl önce - Pzr 07 May 2017, 03:06

Çok saçma yer bence. Tarlanın ortasına yapılıyor resmen. Biraz daha yakın yapılsa idi ya.

Misafir 9c9

1 yıl önce - Pzr 07 May 2017, 23:42

Tarlanın ortası şimdi de optimimum devamı da konut alanı birleşecek o boşluklar.Cüneyt5316

1 yıl önce - Pts 08 May 2017, 01:44

Birleşecek diyorsunuzda şuanki optimum yapıldığı yer nere orası nere. Ayrıca oraya giderken sağlı sollu kullanılmayan yer yok. Yani hep tarla hep özel mülk. Meyve bahçeleri hep.

Misafir 9fd

1 yıl önce - Pts 08 May 2017, 01:48

Kaliteli yaşam ?

Biri bana bu cümlenin anlamını açıklayabilir mi ?bilirkişi Can
1 yıl önce - Pts 08 May 2017, 09:08

Bölge gelişiyor, yatırımlar geliyor. Yolların ivedi plandaki gibi 2 şerite çıkarılması gerekiyor.

arbas
1 yıl önce - Pts 08 May 2017, 09:15

Cüneyt optimumla arasında bir konut adası var. bu alana da hayat projesi gibi tek bir proje yapıldığında arası birleşmiş olacak bu çok zor bir şey değil.
(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet