Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Halkapınar-Otogar Raylı Sistem Hattı (Proje)
« önceki   123 ... 282930313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 29
erkinalp
1 yıl önce - Pts 16 Eyl 2019, 18:14

İhaleye çıkılamazsa 7179 sayılı kanunun 45. maddesine başvurulabilir.
Barışta, olağanüstü hâl veya seferberlik hâllerinde veya savaşta, askerliğini henüz yapmadan, Milli Güvenlik Kurulunca gerekli görülen sahalarda Bakanlığın teklifi üzerine Cumhurbaşkanınca özel olarak görevlendirilen gönüllüler, Cumhurbaşkanınca belirlenen şartlara uydukları takdirde askerlik hizmetinden muaf tutulur.

Mehmet Kasım İyonya
1 yıl önce - Sal 17 Eyl 2019, 09:48

Projelerle ilgili açıklama olmuş.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/deniz-sipahi/ ...r-41330894
Alıntı:

Stratejik plandan
Çiğli Tramvayı 2021’de, Narlıdere metrosu 2022’de tamamlanacak. Buca metrosu ise 2024’te hizmete girecek. Beş yılda 145 bin metre bisiklet yolu yapılacak. 6 otoparkın yapımı tamamlanacak.

tahabaltac
11 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 12:34
otogar metro

hiç gelişme yok mu

Ercannx
11 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 13:20

Bu projeyi gelecek seçimlere kadar unutun bu kadar söylüyorum.
Herkes toplu bir birine atıyor belediye ben ne yapayım 2 hat yapacağım param yok diyor, merkezi hükumet de ekonomik zorluk var diyor.
Birde otogar Kemalpaşaya yolunun oralara gidecek diyorlardı öyle bir şey olursa bu proje hepten iptal olur.

Mehmet Kasım İyonya
11 ay önce - Sal 22 Ekm 2019, 10:09
BELEDİYENİN YAPMASI İÇİN BAKANLIKTAN ONAY BEKLENİYOR

Alıntı:
belediye ben ne yapayım 2 hat yapacağım param yok diyor,

2 hattan kastınız Çiğli Tramvayı ve Buca Metrosu sanırım. Tramvay çok fazla maliyetli bir iş değil, tünel yok. Buca Metrosu için de uluslararası kredi aranıyordu, rahatlıkla bulunacağını tahmin ediyorum. Teorik olarak Buca Metrosu'nun 2020 bütçesine girmesi bekleniyor. Bütçeyi girmediği için hemen başlayamıyor. Resmi prosedür gereği. Halkapınar-Otogar Hattı için de saraydaki ziyarette onay için talepte bulunuldu. İfade aynen aşağıda. Metrou yapmak için bakanlıktan talepte bulunulmuş.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/abdulkadir-se ...u-41329399
Alıntı:

4- Halkapınar-Otogar arası metro yapımı kararımız Ulaştırma Bakanlığı’nda onay için bekliyor.

Halkapınar'dan daha içeri girmesi de gerekir bence. Alsancak, Gündoğdu gibi.

tahabaltac
11 ay önce - Sal 22 Ekm 2019, 21:25
HALKAPINAR-HİLAL-TEPECİK-ALTINDAĞ-KAMİL TUNCA-OTOGAR

resimde olan metro hattını kendim aç-kapa yöntemine uygun hazırladım durak
yerleri ise en çok yolcu alacak bölgelere konumlandırdım

HALKAPINAR
HİLAL
TEPECİK-HASTANESİ
MTK-TEKSTİLCİLER ÇARŞISI
ALTINDAĞ-KOKLUCA MEZARLIĞI
KAMİL TUNCA CADDESİ-MİMAR SİNAN LİSESİ
OTOGAR

şeklinde 7 duraktan oluşuyor zaten hilal ve Halkapınar istasyonları kullanılmakta Halkapınarda ki metro istasyonunda bulunan orta hat gibi otogar hattı eklenir
belki direkt orta hattan çalışır bilemem İBB düşüsün onu

hatırladığım kadarıyla metro hilale giderken viyadüğe çıkıp sonra duraktan sonra tünele giriyor
bu sefer Halkapınar dan yer üstünden kalkıp hilal yönünde yer altına girer oradaki raylarda düzenleme yapılır ve Halkapınar-Hilal arasında yeni bir bağlantı oluşur

daha sonra tepecik yönüne resimdeki gibi kıvrılıp oradaki hastaneleri içine alır sadece o duraktan günde yüzlerce hatta beli binlerce insan sabahın ilk saatinden akşam son sefere kadar full kullanılır

aynı şey MTK durağı için de geçerli orası büyük bir iş yaşam merkezi

sonraki istasyon kokluca mezarlığı-Altındağ durağı burası daha çok konutlara ve kemal paşa (Altındağ) caddesindeki ticaret yerlerini içine alıyor ki bu durağın konumu önemli bir yerde bulunuyor bir süredir nifusta ve büyük ölçekli konutlarda ciddi gelişmeler yaşanıyor

sonraki istasyon ise kamil tunca istasyonu aslında tam kamil tuncanın içerisinde değil fakat bu durağı her gün evinden işine okuluna gidecek olan yüzlerce insan kullanacak ki bunun dönüşü de var aynı zamanda bu istasyonun çevresi tamamen okullarla dolu yüzlerce öğrenci de günlük bu istasyonu kullanacak ve bu istasyonun 2. önemi aynı zamanda tam yakınında onlarca yeni proje yapılıyor bunların en büyüğü de modda bulvar yolcu sayısı inanılmaz olacak yani

en son istasyon otogar yolcu yoğunluğu gayet iyi olacak ve tam karşısında point bornova gibi bir avantaj varken

kamil tuncadan resimdeki metro yerine bırakın yht o şu bu geçirsinler belki sonrası için o yht yolundan izban hattı kurulur kemalpaşaya orası gelecek planı olduğu için çokta önemli değil şimdilik paylaştığım proje değerlendirip uygulanırsa metro hem 10x daha çok kullanılır hem daha erken otogara metroya kavuşuruz

kırmızı alanda gösterdiğim bölgedeki insanlar metroyu kullanmayacak 53-302-57-505 gibi otobüsleri tercih edecekler yine yine aktarma olacak

ve son olarak projemde metroyu mezarlığın altından dümdüz geçirdim çok fazla metronun dönüşler yapmasını istemedim ama aç-kapa yönteminin kullanılacağını var sayarsak yine metro çook ince bir kıvrılacak ama pek problem olmadığını düşünüyorum hele Narlıdere metrosunun detaylı projesini gördükten sonra

ayrıca narlıdere metrosuyla ilgili 2022 den önce bitebilirmiş çalışan bir arkadaştan duyduğum bir bilgi

ayrıca eleştirileriniz tavsiyeleriniz yorumlarınız benim için önemli ya da atladığım bilmediğim bir detay varsa paylaşırsanız sevinirim ya da daha detaylı konuşmak isterseniz e-posta adresim tahabaltac7@hotmail.com

tekrar unutmadan kokluca mezarlığının yanında durak şu nedenle de çok çalışabilir o mezarlık izmirin e büyüklerinden binlerce kişi yatıyor illa ziyretçiler de kullanır

Mehmet Kasım İyonya
11 ay önce - Çrş 23 Ekm 2019, 12:23
UZUNDERE-BORNOVA METRO AKSI

Bir öneri de benden olsun. Uzundere'den başlayıp Limontepe, Yeşilyurt, Bozyaka aksıyla gelen ve Yeşildere, Gürçeşme, Çamdibi diye devam edip M1 Sanayi Metro İstasyonu'ndan Bornova Merkez'e giden bir metro hattı nasıl olur? Kabaca çizmeye çalıştım. İşletilen ve yapımı planlanan diğer metrolarla aktarması da olacak. Bozyaka'da Buca Metrosuyla, Çamdibi'nde Otogar Metrosu ile Sanayi'de M1 Metrosu ile aktarması var.

tahabaltac
11 ay önce - Çrş 23 Ekm 2019, 15:15
uzundere-bornova

plan projesi guzel olmuş o bolgede yasamadigim icin durak konumlari hakkinda bisey diyemiyorum ama buca metrosu ve şu havalimanı metrosundan dolayı muhtamelen boyle bir haz dusunmezler ama olsa cok is yapar

Mehmet Kasım İyonya
11 ay önce - Çrş 23 Ekm 2019, 15:41
UZUNDERE-BORNOVA METRO HATTI

İlginiz için teşekkürler. Önerdiğim Uzundere-Bornova metro hattı, Buca ve Havalimanı Hatları'nın alternatifi değil, tamamlayıcısı olacaktır. Her 2 hat ile eşgüdümlü ve entegre bir sistem olacaktır. Tabi ki tüm metrolar bittikten sonra bu önerdiğim hatta sıra gelmeli. 5. sırada falan olur. Öncelikler iyi belirlenmeli.

tahabaltac
11 ay önce - Çrş 23 Ekm 2019, 21:20
UZUNDERE-BORNOVA

anladım şimdi

ama cidden dusunuldugunde onemli bir hat olabilir metro %100 verimli hale gelir

sayfa 29
« önceki   123 ... 282930313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege