Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa ULAŞIM YARDIM Sayfası - nasıl giderim?
123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 1
Ebru K.Türk
16 yıl önce - Cum 05 Ağu 2005, 08:22
Bursa ULAŞIM YARDIM Sayfası - nasıl giderim?

Üyeler, "Bursa Şehiriçi" veya "Bursa İlçelerarası"nda bir yerden bir yere gitmek istedikleri zaman, izleyecekleri yol ile ilgili olarak bu başlık altına soru mesajı atabilirler.
Takip edilmesi gereken yol, ulaşım ile ilgili birçok üye arkadaş tarafından, ellerinden geldiği kadar hızlı bir şekilde tarif edilecektir. Böylece gidilmek istenen yere; en pratik, en hızlı ve en ucuz ne şekilde ulaşılabileceği yönünde üretilecek olan ulaşım alternatiflerinin sonuçları, bir süre sonra yine bu başlık altından alınabilecektir...

Arkadaşlar aslında ilgili bir başlık gözüme çarpsa oraya yazardım ama ben göremedim. Artık rahatsızlık verdiysem kusura bakmayın.

Sizden yardım almak istediğim birkaç şey var. Daha önce bir iki mesajda söylediğim gibi Ben Bursa'lı değilim. Arada bir Bursa'ya geldiğimde gezdiğim ve internetten takip ettiğim kadarıyla biliyiroum.  Yakında daha Türkiye'ye hiç gelmemiş bir akadaşımla birlikte Bursa'ya geleceğiz. Fakat kendi özel arabamla gelmeyeceğim için Bursa'da ancak minibüs, otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarıyla gezebileceğiz. O yüzden buradaki resimlerde görüp de nerde olduklarını ne hangi arçalarla nereden gidilebileceğini bilmediğim birkaç yeri size danışmak istedim. Nasıl gidileceğini biliyorsanız yardımınızı bekliyorum. İşte merak ettiği yerler:

- Galiba Derekızık köyü civarında bir şelale varmış. Fakat bu köy nerdedir? nasıl gidilir? Oraya gitsek bile bu şelaleye ulaşmak kolaymıdır? Gittiğimize değer mi?

- Soğanlı botanik parkı ve hayvanat bahçesine giden otobüsler nereden hareket eder ve biliyosanız hat numaraları nedir?

- Yine kestel veya gürsu taraflarında burada resimlerimi görüğüm bir şelale vardı. Oraya da yine nasıl gidilir? Gittiğimize değer mi? Bulmak kolaymı?

Ayrıca şehrin merkez bölgesi dışında kalıp da muhakkak görülmesi gerekir diye düşündüğünüz yerler varsa ulaşım şekillerini de belirterek öneride bulunursanız çoook daha mutlu olurum.

En son Ebru K.Türk tarafından Cmt 17 Şub 2007, 18:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

göKhaN

16 yıl önce - Cum 05 Ağu 2005, 09:06

Derekızıktaki şelale görmeye değerdir. Kestelin arka taraflarındadır Çimento fabrikasını geçtikten sonra.. Ayrıca güzel bir piknik alanıdır. Ama nasıl gidilir diye sorarsan..

Emre_Uzan
16 yıl önce - Cum 05 Ağu 2005, 09:40

Soğanlı botanik parkına Şehirlerarası otobüs terminalinden bineceğin 96 ve 93 nümerolu otobüsler gider. Şehir içinden de bunlara binersen yine karşısından geçersin parkın.

Hakan Aslantürk
16 yıl önce - Cum 05 Ağu 2005, 09:42
burdan gidilebilir..

şelalenin adı Seitabad. ankara istikametine giderken kestelden içeri girilir. kestelin içinden hangi yerden giderseniz gidin yukarı doğru gittiğinizde bir caddeye ulaşırsınız. o caddeden devam edince karşınıza bursa beton tesisleri çıkar. biraz geçince en sağdaki yola girer ve devam ederseniz seitabata ulaşabilirsiniz.

Hakan Aydın

16 yıl önce - Cum 05 Ağu 2005, 12:10

Seitabat hakkında

http://www.sihirlitur.com/gezi/saitabat/yorum.html

Ayrıca Ankara yolu üzerindeki bir başka şelale; Karapınar

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=7741

En son Hakan Aydın tarafından Cum 05 Ağu 2005, 12:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ebru K.Türk
16 yıl önce - Cum 05 Ağu 2005, 13:28
Çoooook sağolun...

Arkadaşlar inanın bu kadar çabuk cevap geleceğini sanmamıştım. Hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. Tariflerden anladığım kadarıyla bulmakta pek sorun yaşamayacağım gibime geliyor.

Hoşcakalın

tuncay erdogan

16 yıl önce - Prş 18 Ağu 2005, 09:07

Karacabeyden Bursaya gelirken ağlayan çınar diye bir tabela var burasının nasıl bir yerolduğuna dair bilgisi olan var mı acaba? Tabelada ne kadar uzaklıkta olduğuna ait bir bilgide yok

Kemal A
16 yıl önce - Prş 18 Ağu 2005, 09:14

Ağlayan çınar, Göl yazı (Apolyont) ile aynı yerde sanırım. Buradan inceleyebilirsin:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=6884

Kemal A
16 yıl önce - Prş 18 Ağu 2005, 09:16

Geri tuşuna bastığımda sayfa zaman aşımına uğradığından "yenile" ye bastım mesajım yinelenmiş. Silebilirsiniz

tuncay erdogan

16 yıl önce - Prş 18 Ağu 2005, 09:32

teşekkürler kemal çok yardımcı oldun ilk fırsatta uğrayacağım

sayfa 1
123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara