Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 396
Mahmuttt06
1 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 23:27

Benim gibi düşünen komşuları görünce şükrediyorum.. ben burada çok daha öncede yorumlar yazdım. Beni kaşmir’in avukatı olarak gördüler ) ... Artık bir değil 5 avukat olduk

Biz burada huzurlumbir şekilde oturmak için geldik,

Sabırlı olmakta fayda var, bir yıl içerisinde aidatlarımızın bir düzene gireceğini, gereksiz giderlerinde yapılmayacağını düşünüyorum.

Mavimavi ve Mustafa bey size de sonuna kadar katılıyorum. Saygılarımla..

mavi_goksu
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 00:28

bende katiliyorum uslup konusuna, grup yazismalarinda da Baran komsumuzun uslubunu uygun bulmuyorum, ilave olarak toplantiya disardan bir site yonetim firmasinin gelmesi, 2. bir avukat arkadasin gelmesi, bunlar disarda site yonetim hizmetleri veren kisiler, ciddi soru isaretleri olusturdu aklimda,
bu site yonetiminden alinsa , gelecek olanin firmayi , hizmet alinacak yerleri ayarlayalim dusuncesi gibi yorumladim, belki yanlistir , benim dusuncem.
ilave olarak aidat konusu herkes odemeli aidatini, sonucta kimse odemez ise dogalgazi , ortak alan elktrigini kullanmayalim mi olacak, imza isteyenler iyi ornek olmadi, site yonetimi bu konulara daha duyarli kisilerden olusmali, 2 aylik sitede ben odemiyorum vs diyerek cikilmaz.
rant konusu her zaman olacak bir konu, butun komsular olarak her kim olursa olsun yonetim ortak karar ve seffaf bir yonetim olmasini istiyorum
tesekkurler

Cemil0606
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 01:10

Burada kötü kokular geliyor site oturmamış, yönetimle genel bir toplantı yapılmamış, Kaşmir Aş.ye bir şikayet dilekçesi verilmemiş.Sitemiz de tam oturum bile olmadan neyin acelesini yaşıyoruz anlamıyorum.Sitemizde bunun kolay olmayacağını belli birikimi olan ailelerden oluşan seçkin bir yerde oturuyoruz.Sanmıyorumki aceleyle karar verilip sonu meçhul bir yola kimse girmez bu heveste olanlar hevesleri kursakta kalacaktır buna eminim.Tecrübeli insanlar yaşarlar gözlemlerler sonunda harekete geçerler burada ise tam tersi.Neden böyle oldubittiye getirilmek isteniyor anlamıyorum çok manidar!???

Mustyonca
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 08:29
Site yönetimi

Aylık 350 tl aidat üstüne geçen ay 150 tl ortak gider elektrik ödedim. Daha da kasmir aş ile mahsuplasilacak tutar olabilirmis.
Karşılığında çok şükür, sitede nefes alma gibi bir hizmet alıyorum. Ilerde düzene girecektir katılıyorum. Her ay 350tl, bu gidişle de yetmeyeceği icin daha fazla bir tutar belirlenerek aidat olarak alınacaktır. Fazla fazla para alınmasından rahatsız olmayan komşularıma saygi duyuyorum. Ancak benden göz göre göre haksız para alınmasına karşıyım.

sever11
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 08:59

Günaydın komşularım,
Burada kimseye gereksiz paye vermenin veya haksız infaz etmenin lüzumu yok.Kendi adıma, haftasonu yapılan toplantıya katılırken de imza verirken de amacım;mevcut yönetimin eksik/yanlışlarını dile getirmek ve bunun üzerine ne yapılması gerekliliği üzerine bir aksiyon planı belirlemekti.(yoksa kimseyi veya herhangi bir grubu onların yerine yönetime getirmek değil)
Bu konudaki üslup ve aidat ödememe konusundaki fikir ayrılıklarımı da bizzat dile getirdim.Fakat bunların hiçbirisi şu ana kadar yapılan yönetim eksiklerine mazeret olamaz.Çok fazla eksik ve yanlış var ve maalesef giderilmesi yönünde çok fazla adım da göremiyoruz.(ya da kaplumbağa hızında ilerleniyor)
Bir komşumuzun "gerekirse 1 sene süre verilsin" söylemine şaşırdım;zira benim bir sene bu şekilde fahiş ödeme yapmaya niyetim yok.(en azından bazı giderler mantıklı sebeplerle açıklanamıyorsa)
Karşımızda doğru dürüst bir muhatap yok.Üç hafta önce yönetime gidip,problemleri söylemeye çalıştığımda tek yapılan "aman efendim,tamam efendim,evet efendim,sepet efendim" şeklinde not alınması ve ilginç bir şekilde kendi yaptıkları bütçeden ve kendi tuttukları işletme defterinden haberleri olmamasıydı.Yetkili yönetici söylenenleri not aldığını/düzeltileceğini/bir üste sorulacağını ve bilgi verileceğini belirtmişti,ve fakat üç haftadır hiçbir iletişim yok.Hem o görüşmeye sonradan gelip müdahil olan komşularımda ve hem de haftasonu katılanlarda benim gözlemim "haksız veya gereksiz yere fazla ödeme yaptığı halde bunun karşılığını almadığına inanan ve sorunlarını dile getirmek istediğinde de karşısında mutahap bulamayan" bir gruptu.Yoksa kimsenin oraya gelme veya imza verme sebebinin ilk etapta kaos çıkarmak,mevcut yönetimi devirmek veya öncülük edenleri başa getirmek olduğunu sanmıyorum.(gerçi bazen en iyi düzen kaos ortamı sonrası çıkar ayrı mesele)
Ayrıca yapılmaya çalışılan en azından çaba gösterilen işleri manidar bulan ve şu ana kadar yapılan yanlışları ve yönetimin şimdiye kadar takındığı vurdumduymaz tavrı görmezden gelenleri de ben manidar buluyorum.Zira yönetime profesyonel çözüm anlayışı ile gelen fakat üç aydır fazlaca acemilik sergileyen firmanın kendine çeki düzen vererek sitemizi daha yaşanılır hale getirmesi hepimizin dileğidir.
Kimsenin avukatlığını yapıyor veya kimseye cephe alıyor da değilim,buradaki insanların da bir kişinin peşine takılıp sonu meçhul bir yola girmeyecek kadar aklı selim olduklarını düşünüyorum.Fakat burada yazılanlar neden ısrarla bazılarını rahatsız ediyor anlamıyorum,neticede hepimizin ortak hedefi ailelerimizle bu güzel sitede güzel komşuluk ilişkileri ile ağız tadıyla (ve soyulmadan) oturmak.
Sevgiyla kalın...

asko06
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 10:42

Arkadaşlar tamam herkez kendine göre haklı amma velakin siz soyulmaya devam ettikçe ediyorsunuz bu imza vermek istemiyenler site plus ın harcamalarını görmemis herhalde

Sadece size kücük bir hatırlatma site plus 25 bin tl ücret alıyor ve sadece erdinç beyr mdediginiz maaş 12 bin tl üstüne sigorta ve özel yemek kartı multibet seklinde daha güvenlik amirinin 13 bin aldıgını söyleyim siz kazıklandıkça adamlar sizi kazıklıyor hele aha daha dün kar yagdı havuza donmaz mavi şeyler aldıj dediker kar yagdıgı gibi havuz dondu birilerini zengin ediyorsunuz

Hesaplayın verdiginiz aidat 800 e kadar çıkıyor

350 sadece kuru maaş aidatı site plus a göre

200 dogalgazdan ortak aidat

Min 150 elektrikten ortak aidat

Ve suan başlanmış olan su ortak aidatı yakında suyada bi 100 öderiz

Kısa bir özet olsun siz soyuldukça suanki olanda soyar gelende soyar

Hüseyin 19771977
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 10:43

birlik olmayı engellemek için her türlü gayreti göstereceklerdir. imza toplayanı da öyle kötüleyeceklerdir ki rahat etsinler.hatta araya kat maliki olan ama karşıymış gibi davranan insanları sokacaklar..
La case de papel.

ayhanoo
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 11:36

Çok hatalı durum var katılıyorum ancak bir bilgi kirliliği de var;

maaş, güvenlik amiri ücreti vs bütçe diye yayınladıkları uydurma listede yer aliyor,
yoksa güvenlik şirketine toplu ödeme yapıyoruz (ki şirket olması bu açıdan) kendi güvenlik amirleri vs var ve bunlar sadece bu siteden sorumlu değiller güvenlik hizmeti verdikleri tüm yerleri geziyorlar. Yani güvenlik amiri ücreti diye ayrı bir kalem ödemiyoruz.
Aynı şekilde hem siteplus a 20-22 bin ödeyip hemde site müdürüne ayrı ödeme yapılmıyor, 20-22 içerisinde site plus danışmanlık ve müdür ücreti var (bu ücretler bana göre de alınan hizmete göre fazla)

Burada anlatmak istediğim olumsuzluklar var evet onlar ile uğraşalım, gerekirse yönetimi ve şirketi değiştirelim ancak olmayan durumlar içinde boş yere kendi kendimizi doldurmayalım.
Kaldı ki yönetim değişse bile her zaman sıkı denetim yapılması lazım.

Havuza alınan şeye karşıyım bunun yerine havuzu boşaltsalar olurdu ancak bu noktada da yanlış bilgi var o alınan mavi şeyler donmayı önlemez, su dondugunda genleşir ve genleşme ile havuz kenarındaki fayansları çatlatır, plastik aparatlar o basıncı azaltır. (+ruzgarda salınması ile de donmayı geciktirir)

Mustafa 34567
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 21:02

İmzalardan da haberimiz yok. Ama benim anlayamadıgım Kasmır A.S. site peyzajında , yalıtımında yaptıgı eksıklıkleri gelir gelmez cozulemeyecegını, bir sürü giderin ısınma ve elektirigin insaat fırmasının yaotıgı bazı yanlıslıklardan oturu oldugunu dusunuyorum. Burda duzeltılmesı gerekenlerı kasmır AS den talep edilmeli. Baska bir yonetim gelsede bu faturalar boyle gelecek. Enerjisa burda yakılana bakıyor. Belliki baya sorunlu bir yalıtımımız var. Ben henüz pek bir hizmetten yararlanamadım site icinde. Sadece anlatmak istedigim hızlıca baska geldi hangi prayla hızlıca yalıtımları düzeltecek ve faturalrı indiricek. Varsa bunun yontemi zaten henüz tapusunu almadıgımız, üzerimizde olmayan dairelerde yönetimi detaylı bilgilendirirsek belki yapılabilir. Yoksa kendileride biliyordur heralde Kasmır AS nin sözlesmelerde belirledigi süre biter bitmez, memnun degilsek degistirileceklerini. Usluplara dikkat ederek, birseyleri duzeltmeye zaman tanıyarak ilerlersek belkide hızlıca alınacak kararları daha dogru sekılde almaya yarayabılır.

zerrin06
1 ay önce - Prş 23 Oca 2020, 09:56

Dün gece elektiriklerimiz kesildi iki defamı üç defamı bilmiyorum gece gece olduğu için sayısını tam bilmiyorum.Ama iyi ki olmuş megerse jeneratörlerimiz varmı yokmu anlamadım cadde tarafında bir kaç tane var çalıştı ses geldi ama tam yerini kestiremedim gece saat üç olduğu için meğerse o çalışan bizim değilmiş karanlıkta kaldık şaşırdım.Hani jeneratörlerimiz vardı elektrikler kesilince bu jeneratörler devreye girecekti karanlıkta kalmayacaktık.Evi satın alırken bu böyle denmişti lütfen bu mağduriyetimizle ilgilenilsin.Şaşırdım ve kızdım böyle bir şey olamaz.

sayfa 396
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet