Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 268
sonerb
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 11:19

Mesele zaten yeterli geri bildirimin olmayışı, bu süreçte şu şekilde planladık ancak şu durumlar oluştu yeni planımız bu şekilde diyerek doğrudan satın alanlara bildirim yapılabilir ve bu birçok sorunu soru işaretini ortadan kaldırır.
Güven, kontrole/denetime ne olduğuna işlerin nasıl ilerlediğini öğrenmeye/sorgulamaya mani değil.

mavi06
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 11:42

Bu hafta çok önemli hafta bakalım göreceğiz neler olucak.Yanlız şunu unutmasınlar kasımda kış başlıyor karda kışta eve nasıl taşınacağımızı empati kurarak düşünsünler.Tapu mapu derdim değil ama eve artık taşınmak istiyorum.Biz demedik şu tarihte teslim edin diye kendileri imza attı kasım da teslim diye hatta böyle ama Kaşmir göl evlerini iki ay önce teslim ettik dediler buda böyle olur sizlere denmedimi yaşamadıkmı bunları.Kriz dedik tmm dedik ama bizi karda kışta madur etmesin kimse.

Csmc
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 13:20

mavi06 sizdeki bu sonsuz güvenin kaynağı nerden geliyo merak ettim doğrusu. Şirket size ait galiba? Madem bu kadar meraklısınız tapusuz eve taşınmaya buyrun gidin ısrar edin eşyalarınızı taşıyın zor durumda olanlara eşyalarını içeri koymaya izin verdiklerini söylediler. Ki birkaç dairede perde vs gördük. Ha siz ben illa oturcam tapusuz evde diyorsanız kanun önünde size ait olduğunu ispat edemeyeceğiniz daire için imzalayacağınız belgelerin farkında değilsiniz heralde ve daha sonra oluşabilecek sorunların da. Kimse kimseye hayrına birşey vermiyor bilmem farkında mısınız. Ayrıca tapusuz bir evi teslim almanın getirebileceği sorunlar emin olun kışın taşınmanın yaratabileceği sorunlardan daha fazla ve sancılı olur.

En son Csmc tarafından Pts 21 Ekm 2019, 14:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

eryamann
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 13:44

Csmc benim de bahsetmek istediğim buydu. Bugün evlere girelim diye düşünülüyor çünkü her şey sıkıntısız olarak biteceği düşünülüyor. İnşallah öyle olur ve herkes evine sahip olur, temennimiz bu. Fakat ben biraz daha bekleyip tapulu teslimden yanayım.

En son eryamann tarafından Pts 21 Ekm 2019, 15:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mavi06
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 13:58

Ya siz taşınmayın kardeşim herkes kendinden sorumlu nasıl kanun önünde ispatlıyamıyacam o nasıl oluyor çocukmu kandırıyorsunuz iyice komik duruma düşüyorsunuz belli oldu sizin niyetiniz kaos milleti huzursuz etme yada alıp karıyla satmak tapusuz olunca fiyatların düştüğünü sizde bizde biliyoruz benim derdim satmak değil kardeşimin evime bir an önce oturmak iftira atmayın Allahtan korkun kardeşim.Karşımda marka bir firma var Ankaranın emsalleri içersinde bir numaralı projesi göl gören varsa söyleyin kalite de güzel oldu daha ne diyeyim satmak isteyen bekler oturmak isteyen evin teslimini ister.

Erymanil
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:25

Toplantı sonucunu öğrenenler bizimlede paylaşırsa çok seviniriz..

canz
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:43

Mavi06-Parasını ödeyip satın aldığı evin tapusunu istemek kadar normal bir davranış olamaz heralde.Bu istekteki kişilere, dairesini satmak isteyen bekler demek de bir garip.Adam tapusunu istiyor diye niye satmak istesin. Eğer olursa bir sitede tapusuz oturum başlangıcı tarihe geçer heralde. Ha bir de derdim evime oturmak demişsiniz, tapu olmayınca aslında evinizde oturmuyorsunuz.o ev sizin değil zira. dolayısıyla evinizi isteyin, oturumu yaparsınız. ya da tabi sizin tercihiniz ben 600 bin veririm tapu şart değil, olmasa da olur diyebilirsiniz.

Csmc
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:46

mavi06 sizin olumsuz yorumları duymaya hiç açık olmadığınız aşikar. İftira attığımı yazdıklarımın neresinden çıkardınız anlamadım. “Oturma amacıyla” aldığım evin tüm haklarıyla sahibi olmanın derdi ve endişesi içindeyim. Satmak niyetinde değilim. Kaldı ki satmak istesem bile bu birşeyi değiştirmez. Ev benimse istediğimi yaparım. İçinde bulunduğumuz bu uzun süren belirsizlik nedeniyle her ev sahibi gibi durumu sorgulamaktan hakkımı aramaktan başka bir niyetim yok. Bu tür durumların neden yaşandığı, gecikmeler varsa nedenleri niçinleri biz ev sahiplerine doğru düzgün açık ve net bir şekilde anlatılmadığından endişe etmekte haklıyım. Sizin içiniz rahatsa madem, benim yazdıklarıma cevaben bana kızgın olmanız da gereksiz. Umarız her şey yolunda gider ve huzurla evlerimizde otururuz. Hepimizin temennisi bu.

En son Csmc tarafından Sal 22 Ekm 2019, 01:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Tercan06
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 16:12

Arkadaşlar her görüşe saygılıyız ama son tahlilde bu tartışmalar kısır döngü olacak git gide. Burda önemli olan bu hafta içi firmanın alacağı kararlar. Bu hafta bekleyip göreceğiz artık, bugün bir gelişme varsa paylaşılırsa seviniriz, hepimiz en sağlıklı ve hukuki şekilde evlerimizin teslimini istiyor ve bekliyoruz, gecikmeler soru işaretleri yaşansa da ben bu hafta bircok konunun çözümleneceğinde umutluyum. Saygılar..

mali müşavir06
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 17:12
Arsa paylaşımı

Arkadaşlar,
İlk aldığımızda tek parsel olan arsanın bölüneceğini söylenmişti şimdi parsel sorgulamadan baktığımda avm ve site parselleri ayrılmış ama bize basket sahası ve tenis kortu var diye sattıkları bölümü avm arsasına dahil etmişler yani avm yönetimi bir karar alsa orayı bize kullandırmazlar. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ayrıca sitenin 27.276 m2 yeri kalmış buranın kapalı inşaat alanı 100.000m2 üzeridir diye tahmin ediyorum bu durumda en az emsalin 4 olması lazım bu emsal alınabilecek mi buraya bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

sayfa 268
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet