Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 268
canz
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:43

Mavi06-Parasını ödeyip satın aldığı evin tapusunu istemek kadar normal bir davranış olamaz heralde.Bu istekteki kişilere, dairesini satmak isteyen bekler demek de bir garip.Adam tapusunu istiyor diye niye satmak istesin. Eğer olursa bir sitede tapusuz oturum başlangıcı tarihe geçer heralde. Ha bir de derdim evime oturmak demişsiniz, tapu olmayınca aslında evinizde oturmuyorsunuz.o ev sizin değil zira. dolayısıyla evinizi isteyin, oturumu yaparsınız. ya da tabi sizin tercihiniz ben 600 bin veririm tapu şart değil, olmasa da olur diyebilirsiniz.

Csmc
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:46

mavi06 sizin olumsuz yorumları duymaya hiç açık olmadığınız aşikar. İftira attığımı yazdıklarımın neresinden çıkardınız anlamadım. “Oturma amacıyla” aldığım evin tüm haklarıyla sahibi olmanın derdi ve endişesi içindeyim. Satmak niyetinde değilim. Kaldı ki satmak istesem bile bu birşeyi değiştirmez. Ev benimse istediğimi yaparım. İçinde bulunduğumuz bu uzun süren belirsizlik nedeniyle her ev sahibi gibi durumu sorgulamaktan hakkımı aramaktan başka bir niyetim yok. Bu tür durumların neden yaşandığı, gecikmeler varsa nedenleri niçinleri biz ev sahiplerine doğru düzgün açık ve net bir şekilde anlatılmadığından endişe etmekte haklıyım. Sizin içiniz rahatsa madem, benim yazdıklarıma cevaben bana kızgın olmanız da gereksiz. Umarız her şey yolunda gider ve huzurla evlerimizde otururuz. Hepimizin temennisi bu.

En son Csmc tarafından Sal 22 Ekm 2019, 01:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Tercan06
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 16:12

Arkadaşlar her görüşe saygılıyız ama son tahlilde bu tartışmalar kısır döngü olacak git gide. Burda önemli olan bu hafta içi firmanın alacağı kararlar. Bu hafta bekleyip göreceğiz artık, bugün bir gelişme varsa paylaşılırsa seviniriz, hepimiz en sağlıklı ve hukuki şekilde evlerimizin teslimini istiyor ve bekliyoruz, gecikmeler soru işaretleri yaşansa da ben bu hafta bircok konunun çözümleneceğinde umutluyum. Saygılar..

mali müşavir06
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 17:12
Arsa paylaşımı

Arkadaşlar,
İlk aldığımızda tek parsel olan arsanın bölüneceğini söylenmişti şimdi parsel sorgulamadan baktığımda avm ve site parselleri ayrılmış ama bize basket sahası ve tenis kortu var diye sattıkları bölümü avm arsasına dahil etmişler yani avm yönetimi bir karar alsa orayı bize kullandırmazlar. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ayrıca sitenin 27.276 m2 yeri kalmış buranın kapalı inşaat alanı 100.000m2 üzeridir diye tahmin ediyorum bu durumda en az emsalin 4 olması lazım bu emsal alınabilecek mi buraya bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

KaşmirMavi
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 17:35

Ben de kontrol etmiştim. Buranın emsali bölünmeden önce 1.5 diye biliyorum. Şu an imar değişikliği yapılmış.

En son KaşmirMavi tarafından Pts 21 Ekm 2019, 17:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ergin yilmaz
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 17:37

Şimdi satış ofisini ararım tapu iskan ve taşınma ile ilgili gelişme olup olmadığını sordum. Toplantının yarın da devam edeceğini bu hafta ici belli olacağını söylediler yani henüz değişiklik yok. Buraya yazan arkadaşlar yazana kadar satış.ofisini arasa daha çok kişi arayıp sıkıştırmış olur diye düşünüyorum herkes aldığı bilgiyi buraya yazar. Emsal oran ve metrekare ile ilgili sözleşmeye bakacağım hakikaten önemli bir konu bunu atlamamak lazım

eryamann
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 17:49

Sözleşmede pay oranı 52m2 olarak yazıyor. 525x52=27300. Dükkanlar ile toplam alana eşit olmalı. Bence satış ofisine tapu/teslimler için düşüncelerimizi söylemeliyiz.

erkuty
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 18:13

imar planı değişikliğinde emsal insaat alani konut kullanımı için 65625 m² yazıyor. Bu hesapta bildiğim kadarıyla net kullanım alanı (balkon hariç) dikkate alınıyor. Başka istisnalar var mı bilmiyorum.

(+)

suleyman gunes
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 22:22

Arkadaşlar bir olmazsak, göl evlerinde yaptıklarından daha fazlasını bize yapacaklar. göl evlerinde oturan akarabamın anlattıkalrı hiç de iyi şeyler değil. şimdi de bu forumu kapatmaya çalışyorlar. neden rahatsız oldularki. tapuyu niye vermiyorlar, oynamamı yapıyorlar haberimiz olmadan.arsayı bölmek de ne demek.
bazı arkadaşlara söyleyeyim burada evsahibi gibi görünüp firmanın adamları var. farklı yerlere konuyu çekerek sorunları örtbas etmeye çalışyorlar, hala anlamadınız mı.

eryamann
7 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 23:09

Durumun ne olduğu açıkça bildirilmesi iyi olacaktır. Sürekli iskan bekleyerek zaman kaybettiğimizi düşünmeye başladım.

En son eryamann tarafından Pts 21 Ekm 2019, 23:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 268
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet