Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 267
eryamann
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 19:58

Tapu olmadan nasıl taşınılacak anlayamadım. Abonmanlıklar yapılamaz. Tapu neden 10-15 kasım açıklanırsa iyi olur. Tapu işinin gecikmesi insanı endişelendiriyor.

En son eryamann tarafından Pzr 20 Ekm 2019, 22:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

mavi06
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 21:06

Niye bu kadar tapu diyorsunuz yoksa başka niyetinizmi var Kaşmir bu kadar şeyi eksizsiz yaptı tapularımızıda verir teslim tarihi sözleşmede 1 kasım dı zaten trollerden süphelenir oldum yine burada oturacak inşaat sahipleride var sanırım endişelenecek bir şey olsa zaten daire bile almazlardı.Bu kadar insan stres oluyor bekliyelim az kaldı herşeyin netleşmesine sıkıldık tapu da tapu .

eryamann
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 21:49

Ev sahibiyim merak etmeyin.

Csmc
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 23:26

Forumu evi satın aldığımdan beri takip ediyorum. Yazma gereği duydum. mavi06 siz galiba bu projeden ev almadınız rahatlığınıza bakılacak olursa. Eryamann a kesinlikle katılıyorum. 800 bin kusur para verdiğim evin tabiki tapusunu sorgulamak tapu tapu diye tutturmak biz ev sahiplerinin en doğal hakkı. parayı sokakta bulmuyoruz. Eksiksiz yapmaları bir lütuf değil. Evi satın alırken eksik para vermediğimize göre eksik iş yapmamaları gerek zaten. Bu süreç oldukça yıpratıcı olmaya başladı. Hepimiz iyi sonuçlanmasını istiyoruz ama pembe gözlüklerle bakmanın bir anlamı yok. Olan ve olmayan durumlar ortada.

KaşmirMavi
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 23:47

Csmc çok haklısınız.

canz
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 23:50

Teslim 1 kasımdaysa, 1 kasıma kadar evvela sen tapuyu çoktan verip o tarihtede iskanını aldığın binada dairenin anahtarını alıcıya teslim etmelisin. Sözleşmede yazılı olan o "teslim" kavramının içerisine binanın iskanının alınması da dahildir.Yargıtay kararları da adama anahtarı,tapuyu vermeyi teslimat olarak kabul etmez iskan yoksa teslimat eksiktir,yapılmamıştır.bilginiz olsun.Kaşmir bunların hangisini yapabildi,parayı eksiksiz almak dışında..Ha küçük ve orta ölçekli firmaların çoğu 4 ay, 8 aylık gecikmelere ve iskan hiç alamadan sözde"teslimatlara" imza attı..Ancak Kaşmir de büyük firmaysa, 600-800 civarı keş paraya daire satıyorsa, sona kadar güzel getirdiği bu projeyi alıcıları üzmeden,alıcıları aydınlatarak güzel bitirmeliydi..Az para değil verilen, hala tapu yok ve tarih yoksa, sen alıcını üzmüşsündür.sen net tarih verirsin 3 ay önceden, 15 kasım dersin alıcı o gecikmeye takılmayabilir.Ancak iş sürüncemede kalırsa, netlik sıfırsa ve gecikme ihtimali yüksekse çatlak sesler elbette çıkar.

mavikomsu
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 00:18

bugün ben de uğradım..kata cikmak istedim..kesinlikle yasak dediler..katlarda son çalışmalar su akitiyor mu elektrik gidiyor mu gibi gibi durumlar varmişşs..nasıl canım sıkıldı..çocuklarımi birine bırakıp gitmiştim...bu belki normal bir durum ancak surekli engel konulması, net cvplar alamamak,bu belirsizlik iyice gerdi şahsen bizi...toplantıdan sonra ya aranilacak ya mail gonderilecekmis...aman maillerinize bakmayı unutmayın...oradaki çalışanlar bile yeteri kadar gergin...çünkü kesin cvplar yok kimsede..

Özgür8203
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 07:36

Kendi adıma da en can sıkıcı durum sürekli içinde bulunduğumuz belirsiz durum. Parayı alana kadar bize söylenen her şey çok netti, Ağustosta kesin taşınıyorduk. Parayı alındı, taşınma tarihi yaklaştıkça durum belirsizleşti. Proje eksizsiz ama gecikmeli ilerliyor ki eksiksiz ilerlemesi bencede kesinlikle bir lütuf değil.
İşin sinir bozucu yanı satış ofisinin tavrı. Soru soruyorsun sanki evi bana hibe etmişler de, “ya ne sorguluyorsun zaten evi sana hibe ettik verilince geçersin işte” şeklinde bir tavır sergiliyorlar. Mağduriyetimizi söylediğimizde sizin gibi 200 aile var diyorlar. Bu forumdan bir şeyler duyduğumu söylediğimde evet zaten şikayet ettik yakında o forum sitesini kapattıracaz diyorlar. Sinir bozmamak, yıpranmamak elde değil. İnşallah artık sürecin sonuna gelmişizdir, inşallah bugünkü toplantıda tüm belirsizlikler netleşir.

mavi06
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 09:18

Burada bizler yeterince bekledik sabrımızın sonuna geldik gergin bir dönem yaşıyoruz haklı olarak.Tapu lafından önce evlerimize bir an önce yerleşme derdindeyim tapu derdi olan geçmesin otursun o zaman.Köroğlu inşaat en son Beysu konaklarını yapmış bir firma değilmi? ben güveniyorum kardeşim vardır bir problemler yoksa niye vermesinler önemli olan yılbaşından önce indirimden faydalanmak.Bunun gerçekleşmesi için iki ayımız kaldı.Evleri satarken tapuyu bu kadar uzamıyacaktı ne oldu neden oldu hepimiz bilmiyoruz zaman herşeyi çözer nedenleri öğreniriz.Ev kalkmış başını gidiyor diken üstünde oturuyoruz benim derdim soğuklar gelmeden eve taşınmak yeterince bekledik.

eryamann
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 09:52

Bu hafta ne olacağını göreceğiz.

sayfa 267
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet