Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 228
kaşmir34
5 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 23:15

Peyzaj da yenilik ışıklandırmaları yapıyorlar kaşmir center tarafına yakın bölgeden başlanmış A blok önü ve b blok önünde aydınlatmalar var hatta ışıklar açıktı.C -d-e blok ların önüne daha döşenmemiş.Ağaçlandırmaların altında çakıl taşları konmuş çim yok.çam ağaçlarının olduğu tüm topraklarda var bu çakıl taşı.Ana giriş duruyor dış cephe kaplaması yok daha kabası bitmiş.Arka tarafta açık park alanlarında çizgiler belirlenmiş.Birde keşke apartmanların olduğu alan yani otoparkların üst kısmı evlere girilen geniş alan beton olarak umarım kalmaz .Kabartmalı kaymayı engel olan mozaik görünümünde kaşmir center da olan yer döşemelerinden kaplanır yani kaplama karolarla döşenir diye bekliyorum.Arka tarafta cadde tarafında teller yapılmış ama kontraplaklar kaldırılmamış ışıklandırma içinde kablolar çekilmiş bazı yerlere direkler dikilmiş.Jenaratörler gelmiş bağlantısı yapılmamış ambalajında duruyor.A ve B blok altındaki dükkanların camekanları yok acaba öylemi kiraya verecekler bilinmez.E ve D blok önünde peyzaja inen merdiven ve onun devamı kısa merdiven yapılmış süs havuzuna doğru o kısımda çalışmalar var yürüyüş yolları buradaki peyzaj bitince yapılcak sanırım.E blok önü de herhangi bir ağaç yok orada yeşillendirme olmayacakmı acaba hatırladıklarım bunlar fotoğraf çekince paylaşırım iyi geceler.

Mustafa 912256
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 09:25
12 Eylül sabahı

Günaydın komşularım

(+)

(+)

(+)

(+)

[/img]

canz
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 13:35

Kaşmir bence de iyi iş çıkardı kesinlikle bu piyasada.Vaad ettikleri tarihlere yakın bir tarihte teslim yapacak gibi görünüyor. Birçok firma 8 - 10 ay, hatta bir yılın üzerinde gecikmelerle teslimat yaparken kaşmir sona gayet iyi geldi, noktayı koymada yavaşlasa da. Ben 550 bin tl ile arka cepheden almaya niyetlenip sonradan vazgeçmiştim, geç bitme ihtimalini de öngördüğümde almamanın mantıklı olduğuna karar vermiştim.. Aradan tahmini 10 ay civarı bir süre geçti, paramı vade ve altında değerlendirdim, şu an ki fiyat 650 bin olsa da o günkü 550 binin gerisinde bir rakamda benim için. Aradan geçen zamanda elde ettiğim bu getirimi tutup kaşmire elbette teslim etmeyeceğim.Zira konut fiyat artışı piyasada pek yaşanmazken kaşmir "şu an" için balon bir fiyat oluşturdu. Dairesi az kaldı,sona geldi,isim var,kalite var ve tok satıcı. Müteahhit fiyatı mevcut burada şu an bence.

1 milyon 200 bin gibi rakamlar ise uzun bir süre imkansız ötesi. Ha biri tutar ilana yazar 1 milyon 200 bin diye ama sanılmasın evlerin fiyatı o rakam oldu. Satışlar gerçekten o civarda oluyor mu o gün ona bakmak lazım..Kaşmirin bundan 6 yıl önce 400 bine sattığı göl manzaralı 4+1 lerde 600-650 bin arası ilan fiyatları mevcut olup, 550-600 bin arası ise satış rakamları var.Konut piyasasının çılgın arttığı dönemlere de denk gelindiği halde durum bu.O gün kaç bin dolardı evler, bugün kaç bin dolar buna bakmak lazım da neyse bunu hiç yazmayım...Bugün ise mavi orkidede durum nedir, yarın ne olur, fiyatlar kaç olur zaman bize en güzel cevabı verecektir. Kaşmir bugün göl manzaralı için diyelim 850 bin diyor bence 7-8 yıl sonra bu ancak 1 milyon olacaktır.

En son canz tarafından Prş 12 Eyl 2019, 15:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mavikomsu
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 13:38
sa

mavi orkidenin konuşulduğu baska bir site var mi acaba? forum da konuşuluyor ama ben bi adres bulamadim..bilen varsa yazabilir mi..tşk ederim

Gökoy
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 13:51

1.5 Trilyon çok ama 1.5 milyon edecek o daireler..

veysel döker
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 14:28

Alıntı:
O gün kaç bin dolardı evler, bugün kaç bin dolar buna bakmak lazım da neyse bunu hiç yazmayım...

Ben yazayım size, zira dün Kaşmir Göl Evlerinde oturan bir arkadaş ile konuştum.
İnşaatken 200bin dolar karşılığı 450bin TL'ye almış. Dolar 2,25 TL iken
Bugün 200 bin dolar 1 milyon 150 bin TL yapıyor, yani 2 daire alırsınız.

Mustafa 912256
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 14:36
İnternet

Süperonline ttnet Türksat kablolu TV altyapıları tamamlanıyor

(+)

asko06
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 14:55

mustafa bey bu çok güzel bir gelişme internet fiber alt yapı hemen gelmiş bu iyi haber

arkadaşlar bu 1.2 milyon tl nin çok boş muhabbeti döndü bu dedigim fiyatın olması için sitenin en az 2.yılını doldurması gerekiyor hemen olma sansı yok hemen anca arka cepheler için anahtar teslimde fiyatı

arka göl görmeyen cephe anahtar ve tapu teslim sonrası olcak fiyatı bu fiyat 560 a alanlar için geçerli tapu dogalgaz noter parası ile 580 bin e gelenler için 700 bin tl olcak anahtar teslimde dairenizin fiyatı alt katlar için 10 - 20 daha aşaşgı olcaktır bu fiyat

yandan göl gören kuzey batıda 580 600 e alanlar içinde tapu vs 600 620 ye gelenler için 800 bin anahtar teslimde dairenizin fiyatı alt katlar için fiyatlarda 10 20 bin daha aşşagı olabilir

full göl gören daireler için 750 civarına alanlar içinde tapu noter dogalgaz ile 770 e gelenler içinde 950 bin diyebiliriz teslimatta dairenizin fiyatı alt katlar için 10 - 20 daha aşaşgı olcaktır bu fiyat

bu önceki lansman vs de kampanyalardan alanlar için geçerli satış fiyatı

yeni fiyatlardan ev alıcaklar için bu mebla daha yüksek olucaktır çünkü kaşmirde bu yazdıgım fiyatlara daire yok

suan güncel fiyatları

arkaka cephe ve yandan göl gören alt ve üst kat limit fiyatalrı mavi orkide satış ofisindien aldıgım rakam

610 bin tl ile 715 bin tl arası arka cepheler için

800 bin tl ile 880 bin tl arası göl gören daireler

bu fiyatların üstüne 6 bin tl daha dogalgaz ve noter ücreti de eklemeyi unutmayın ve extrada tapu harcı ekleyin

arka cephe tapu ev fiyatı arttıkça tapu harcınızda artar

610 bin tl için 9.150 tl tapu

715 bin olan daire için 10,750

ön cephe tapu

800 bin için 12 bin tl

880 bin için 13.200 bin tl

yeni ev alıcaklar bu masraflarıda eklediginizde ev size d blokta göl gören bir daire

860 bin olan bir ara kat iyi cephe bir daire size 12,900 + 6 bin tl noter dogalgaz

860.000 + 18.900:878.900 e gelmiş olcak ki 878 bine ev aldıgında bukadar masrafı üstüne koydugun da göl gören evler 1 milyon tl yi çok rahat geçicektir

erkuty
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 16:44

merhaba, evlerin değerlenmesi tartışmasını doğmamış çocuğa don biçmek olarak görüyorum ve evlerin fazlaca değerlenme durumunun bir, iki evi olanlar için çok iyi bir şey olmadıgını düşünüyorum. Elbetteki aldığımız evlerden zarar etmek istemeyiz, ama bizim evimiz değerlenirken diğer evler de degerleneceği için siz mevcut evinizi 1.2 milyona satsanız bile, yeni almak isteyeceğiniz evin değeri belki de 1.5 milyon olacak ve siz yine ev almak için borçlanmak zorunda kalacaksınız. Sonuç olarak bu evlerde ki aşırı değerlenme durumu bizlerin değil müteahhitlerin daha çok işine yarayacak.

Ayrıca yapılan değerlenme tahminlerine saygı duysam da pek doğru bulmuyorum. En basitinden lansman döneminde kuzey batıya göre daha pahalı ve şu anda 10 bin TL daha ucuza satılan güney batı cephenin, bir ay sonraki teslimden sonra kuzey batı cepheye göre 100 bin TL daha ucuz olacağını düşünmüyorum.

eryamann
5 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 17:09

Mustafa bey bilgilendirme için teşekkürler. Böyle ilerlemeler bizleri daha mutlu ediyor.

sayfa 228
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet