Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara HİTTOWN Yeni Batı
« önceki   123 ... 6667686970   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 67
fredy
1 ay önce - Sal 19 May 2020, 03:54

Osman bey. Elektrik hattı ile ilgili önceki sayfalarda defalarca yazıldı. Bakabilirsiniz. Ama ben size kısa cevap vereyim. Bende bilerek aldim. Ayrıca babam elektrikçi onada sordum. Benim evim ile hat arası 100 MT civari. Yüksek gerilim hatlari taşıdığı kv ya göre yaklaşma seviyesi belirlenir. Buradaki hat kaç kv. Önce bana bu bilgiyi verirmisin. En baba hat bile en fazla 40 MT. Manyetik alan oluşturur. Ayrıca betonarme binalar bu manyetik etkiyi fazlaca kırar. Buradaki hat okadar büyük bir hat degil. Ayrıca sıkıntı dogursaydi inşaat izin alamazdi. Yani demem o ki emin olun hattın bizlere etkisi yok. Hatta evdeki wifi nin ve elimizdeki telefondan daha fazla radyasyon alıyoruz. Umarım bilgilendirici olmuştur.

Smn08
1 ay önce - Sal 19 May 2020, 20:54
Gerilim hattı

Biraz kabak tadı verdi galiba artık kabul etmek gerekir. Buraya yatırım yapmak ve bu amaçta bilgilenmek isteyen kullanıcılara, bilgi sahibi dili döndüğünce bilgisini aktarabilir. Nitekim pek çok kez bilgi edinmek isteyen oldu. Diğer türlü sorgu pek hoş olmuyor. Yani uzaktan bakınca biraz sahte görünüyor.. Ben de araştırdım 4 farklı elektrik mühendisi arkadaş ve akrabalarıma sordum. Hatta biri tedaş diğeri teiaş ta halen görev yapmakta. Bu hatların sadece bulundukları 5-10 metrelik alana etki ettiği onunda telefonlarınızdan daha fazla bir etki olmadığını anlattılar. Meraklısına söylemek isterim.

Nurcan Senturk
1 ay önce - Çrş 20 May 2020, 19:44
Daire arayisi

Arkadaslar merhaba
Hityapidan 3 arti 1 yada 4 arti 1 daire ariyorum. Satilik daire oncelikle talebim.Dairesini satmaya yada kiraya vermek isteyen olursa lutfen mail atabilirlerse sevinirim.
mail adresim nrcnsenturk@ankara.edu.tr

e21k
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 14:18

Peyzaj çalışmalarında son durum:

(+)

Alibey09
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 17:54
YGH

Söz konusu yüksek gerilim hattı (YGH) Ayaş tarafından gelip metro hattına paralel olarak (OSB Törekent-İstanbul Yolu durakları arası) Hittown’un da yanından geçip TEİAŞ trafosuna kadar gidiyor. Geçmiş olduğu güzergahta eski-yeni binlerce konut mevcut, bazılarına Hittown’a olduğundan daha yakın geçiyor. Okyanus Plaza ve Metromall AVM’nin de önünden geçiyor. Tabi bu durum hattın elektromanyetik radyasyon yaymadığı anlamına gelmez lakin elektrik direklerinin yapısından anlaşıldığı kadarıyla hat maksimum 154 bin volt elektrik taşımakta. Bu da kritik etki alanının 20 metre ile sınırlı olduğu anlamına gelir. Eğer eviniz bu hat ile 20 metre veya daha az mesafede bulunuyorsa sıkıntı var demektir. Uzaklaştıkça ise haliyle risk azalır.

Muhtemelen Avrupa ülkelerinde bu tür hatlara 500 metreden daha yakın yerlere yapı ruhsatı verilmez çünkü tek risk radyasyon değil, ancak Türkiye’de bununla ilgili bir mevzuat bulunmuyor. 30 yıl önce de yapılıyordu bugün de yapılıyor YGH yakınlarına binalar. Hatta aslında şehir içi YGH lerin yerin altından gitmesi gerekiyor ama malum ülkemizde buna benzer birçok konu şansa bırakılıyor.

Ktly
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 21:59
3+1 Giyinme dolabı

Arkadaşlar. 3+1dairelerde yatak odası giyinme dolabı yaptıran oldu mu ?

Aynı yerde yaptırırsak ucuz olabilir.

dungabi
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 17:38
giyinme dolabı

Merhaba, ben de 3+1 daireme giyinme dolabı yaptırmak istiyorum. Daireler teslim olmadığı için yaptıran olmamıştır herhalde. Dolap yapılacak yerin tam ölçüsünü bilmediğimden fiyat alamadım kimseden. Tanıdığım biri de yok bu işi yaptırabilecek açıkçası. Tanıdığı olan veya tavsiye verebilecek olan var mı? Teşekkürler.

Smn08
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 20:06

(+)

(+)

Ben 2.5+1 daireme gardolabını, bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştığım ustaya yaptırdım. Çok da memnunum. Tavsiye ederim. Fikir ve fiyat alabilirsiniz.
Dündar Mobilya
Akif DÜNDAR
0 532 667 67 47

dungabi
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 21:34

Teşekkürler Smn08

Bgr025
1 ay önce - Pts 25 May 2020, 08:24

merhabalar acaba basketbol sahasının yanına bi futbol sahası yapılsa daha güzel olmaz mı ?

sayfa 67
« önceki   123 ... 6667686970   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet