Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara HİTTOWN Yeni Batı
« önceki   123 ... 484950 ... 585960   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 49
Asilkan42
4 ay önce - Pzr 09 Hzr 2019, 21:45
Esat60

Sayın esat60 aldığınız fiyatlara 0.98 faiz oranı ile kredi vermiyorlar mı?
Projenin bankalar ile anlaşması var diye biliyorum
Üst katlardan kastınız kaçıncı katlar için verildi

dincerbey
4 ay önce - Pts 10 Hzr 2019, 15:12
Hittown 1+1 kira fiyatları

Geçmiş haftalarda 1.100 ₺ fiyat istediğim batı cepheli 1+1 dairemi 950 ₺’ye kiraya verdim. Daire teslimleriyle ilan seçeneklerinin artacak olması ve çevre projelerde 800₺ ‘ ye kadar düşen fiyatlardan dolayı 1.000₺ üzerinde kiraya vermek gerçekten şuan ki şartlarda gerçekten çok zor.

esat60

4 ay önce - Pts 10 Hzr 2019, 15:46

Asilkan42

Kredi ihtiyacım yok ama benim aldığım fiyatlar firmanın uyguladığı fiyatlar ve faiz oranı dikkate alındığında çok daha avantajlı. Firma 170 bine alınabilecek daireyi 210 binden güya düşük faizle veriyor. Ama zaten daha baştan 40 bin TL ek faizi tahsil etmiş oluyor.

Fiyat aldığım daireler 16. katta.

Yakında aynı anda onlarca daire kiralık olarak ortaya çıkacak. Yüksek fiyattan dairesini satamayanlar da dairelerini kiraya vermeye çalışacak. Çevrede de zaten buna benzer çok proje var. Kısacası daire arzı aniden artacak. Bunun doğal sonucu da kiraların düşmesi. Arz talep durumuna göre fiyatların dengeye ulaşması en az 2-3 yılı bulacaktır.

Alıp kendisi oturan arkadaşlara sözüm yok, sonuçta zevk ve tercih meselesi. Ama Emek ve Bahçeli civarında 150-180 bin TL'den alınıp 1500 TL civarı kiraya verilebilecek çok daire var. Bunlar varken buralara yatırım amaçlı para dökmek çok anlaşılabilir değil.

Tübaa
4 ay önce - Pts 10 Hzr 2019, 21:04

Yıllardır ankarada yaşıyorum.bahsettiğiniz emek bahçeli semtlerinde 300binden aşagı daire bulmanız çok zor ayrıca bu semtdeki evler 30yılın aşagısındada degil yani evlerin primlenmesini beklemek çokda mantıklı olmaz.şuan tüm inşaat sektöründe duraganlık mevcut ama hittown projesinin metronun hemen yanında olması kaliteli işcilikle yapılması ve büyük bir sitede yer alması o çevre için bence çok büyük artıolsa gerek 1+1 projesinden ev alanlarının cogunun yatırım için aldıgını düşünmekteyim 159 dan başlayan fiyatlarla ve 2 yıl sıfır faiz avantajıyla satıldı kira getirisinin 1000tlnin altında olmayacagı kanısındayım.

soldado
4 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 13:20
teslim

merhaba,bugün teslimler başlıyor. Teslim alanlardan yorumları bekliyoruz.Hatta fotoğrafta paylaşırsanız güzel olur.

esat60

4 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 13:23

Aşağıdaki daireyi pazarlıkla 200 bin civarına alıp 2000 TL'den kiraya verebilirsiniz. İşkembe-i kübradan konuşmamak lazım.

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satil ...0115/detay

Dairelerin fiyatı ve kira getirileri yaşlarına göre değil arz talep dengesine göre olur. Bahçeli ve Emek gibi semtlerde konut arzı sabit yani boş alan olmadığı için yeni bina yapılmıyor. Buna karşın buralarda talep her geçen gün artıyor. Bu nedenle daire fiyatları da kira bedelleri de buralarda hızla artacaktır.

Bununla birlikte Hittown gibi projelerin olduğu bölgelerde talep çok yavaş artar ama boş alan çok olduğu için arz çok hızlı artar. Sonuç olarak kiralar ve dairelerin değeri hızla düşer.

Hittown projesindeki ne malzeme ne de işçilik süper kaliteli değil, vasatın bir tık üstü. Gidip gören bunu anlar zaten. Kapalı otopark, havuz vs gibi lüks konutlarda olmazsa olmaz kabul edilen unsurlar da yok. Alt düzey memurlar hedeflenerek ucuza kaçılmış bir proje. Emek Bahçeli gibi merkezi bir noktadan buraya metro ile 20+ durak (en az 1 saat) yol tepip gelmek gerekiyor. Bunu da ancak parası az olan adam göze alır. Parası az olan adam da konuta talep oluşturamaz. Sonuçta Hittown gibi projeler yerinde saymaya mahkum. Belki 30-40 yıl sonra o bölge prim yapabilir ama 10-20 yıl içinde yapmayacağı kesin.

Sonuçta yatırımcı için Hittown ve benzeri projeler hayal kırıklığı demek. Mevcut yatırımcı da kanaatimce dairesini satıp daha karlı projelere yönelmelidir. Ancak, işi o tarafta olan veya başka özel sebeplerle o bölgede yaşamak isteyenler alıp oturabilir. Bunlara söyleyecek sözüm yok, zevk meselesi sonuçta...

Uyeee
4 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 13:40

Kotulemek icin bukadar caba ve zaman harcamaniz gercekten ilginc..siz o tarafi tercih edip orda yatirimizini yapin ozaman hem yatirim yapmalimi deyip hem fiyat alip hemde bukadar yerden yere vurmaniz gercekten anlamsiz..

Tübaa
4 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 14:17

Artık insanlar eski yapısız sehir gürültüsü olan otopark sıkıntısı yaşamadan ve en önemlisi güvenlikli cocugunu rahatlıkla sitede oynayabilecegi alanlar arıyor söylediginiz semtlerde bunların hiçbiri yok malesef son 2-3 yıldır dedginiz semtlerde fiyatların öyle arttıgınıda görmedim.hittown projesini bu kadar alta indirmenizde açıkcası pekde objektif gelmiyor.tabiki tercih meselesi görünen köy kılavuz istemez....

fredy
4 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 15:40

Arkadaşlar amacı belli olan trolleri dikkate almayınız. Zaten yazdıklarının çoğu tutarsız.
Örnek verdiği ekmekteki daire hem 230 bin lira hem sahibindende 1500 üstüne 1+1 yok. Arkadaş 2000 e kiraya verecekmiş. Ayrıca o daire içi göz boyamak için yapılmış. 5 yıla dökülmeye başlar.
Alt gelir grubuna hitap eder demiş. Bu memur grubu hangi ülkede acaba da 3+1 500 kusur 4+1 e 600 gibi rakamları verebilir.
Yapı kalitesi bu sitede vasat olarak söylemiş. Ama amele tekniği ile yapılan 50 yıllık emek binalari ile karailastirmis.
Sitenin tek eksiği bence kapalı otopark. O da olaymis kusursuzdu bence.
Havuz olmamasına ben sevindim bile. Hem boşa 10 ay yer işgal ediyor. Hem aidatları arttırıyor. Hemde hijyenik olmuyorlar maalesef.benim hiçbir yakınım sitelerinin havuzlarını kullanmadiklarini söylüyorlar.
Metro bin yanında İstanbul yolunun dibinde olan siteye merkeze 1 saat uzak demiş. Herhalde Kızılay Bahçeli'nin Ankara'nın merkezi olmaktan cikalibi 15 sene olduğunu bilmiyor. Artık büyük metropolerde tek bir merkez yoktur. Ben Bahçeli'de gitme ihtiyacı duymuyorum çünkü trafik var park sorunu var gürültü var. Var oğlu var. Bunun yerine tepe prime a, cayyoluna, Atlantis ve meydana gitmeyi tercih ediyorum.
Son olarak hittown pişmanlık demiş. Bende iyi ki 1.5 yıl önce buradan ev almışım diyorum.
Ev alan komsularima hayırlısı ile evlerinde oturmalarini güzel komşuluklarin yaşanmasını diliyorum. Sağlıcakla kalın..

Nemesis22
4 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 16:52

Herkese merhabalar. Dairemin ön kabulü bugün yapıldı.Kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama tam bir hayal kırıklığı. Bu kadar kötü ve özensiz işçilik olmaz.Patrona tavsiyem sıradan 5 tane daireyi gezsin bir daha bu taşeronlarla yan yana bile yürümez. İnsan ön teslimden önce bir kontrol eder. Eksikleri yaz yaz bitmiyor.

sayfa 49
« önceki   123 ... 484950 ... 585960   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet