Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 26
ceyhunyor
7 ay önce - Pts 09 Arl 2019, 22:26

Hattın açılmama sebebinin üst mesajlarımın birinde vagon yetersizliği olduğunu belirtmiştim. Şu an bile maksimum sefer sıklığı 6 dakika. Eğer uzarsa büyük sıkışıklara sebep olabilir bu durum. Bu yüzden yeni vagon almadan açamayacaklarını düşünüyorum.

erendpt

7 ay önce - Pts 09 Arl 2019, 23:14

Alıntı:
15.09.2019 16:33 tarihindeki 2781153 numaralı başvurunuz Metro Işletme Şube Müdürlüğü tarafından cevaplanmıştır. Sayın yolcumuz; 1-aşti-söğütözü bağlantısının açılış tarihi ulaştırma alt yapı bakanlığı uhtesindedir. Açılış tarihi ve zamanı ilgili bakanlık tarafından basın yoluyla gerekli duyurular yapılacaktır. 25. 10. 2010 tarih ve 2010/1115 sayılı bakanlar kurulu kararı ile metro hatları ulaştırma alt yapı bakanlığına devredilmiştir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi çalışmayı yürüten birim olan ulaştırma alt yapı bakanlığı irtibat telefonları= 0 312 203 1637- 2031638

Alıntı:
Hattın açılmama sebebinin üst mesajlarımın birinde vagon yetersizliği olduğunu belirtmiştim. Şu an bile maksimum sefer sıklığı 6 dakika. Eğer uzarsa büyük sıkışıklara sebep olabilir bu durum. Bu yüzden yeni vagon almadan açamayacaklarını düşünüyorum.

Uzatmanın açılmama nedeni sinyalizasyon . Eski tip bir sinyalizasyon kullanmasından kaynaklı uzatılamıyor diye biliyorum.

Volkan vd
7 ay önce - Pts 09 Arl 2019, 23:48

Uzatma miktarı 3 4 durak değil 1 durak. Zaten aştiye ulaşan araçlar 5 dk bekliyorlar. Uzatma açılırsa 2 dk bekler ve geri döner bu uzatma aralıgını kaybeder. Aslında sinyalizasyon eski demek bir bahane. Eger istenilirse şuanki sistemle uzatabilirler ülkemizde hiç donanımcı veya yazılımcı yokmu. Yada şuanki sinyalizasyon sistemi çalışırken yeni sinyalizasyon sistemi kurulur geceleri testleri yapılır yeni sinyalizasyonun kurulumu ve testleri yapıldıktan sonra bir gecede yeni sinyalizasyon sistemine geçilir. Bir cerrah kalp çalısıyor diye kalp ameliyatı yapamam diyormu, yada kalbi dizayn eden allah ben kalbinde sıkıntı çeken bir hastayı iyileştiremem diyormu

muzaffer gurcan
7 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 01:30

2020 yılına gireceğiz, ama hâlâ açılışla ilgili yeni bir
haber olmaması oldukça saçma. Eğer problem,
vagonların eskimiş olması ise o zaman gereken ne
varsa bir an önce yapılsın. Ki AŞTİ-Söğütözü kısmı
açılsın.

Mhmt06_06
7 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 08:40

Uzatmanın açılmama sebebi sinyalizasyon. Önceki sayfalarda Mavi Masanın cevabı yazıyor, Doğu ankara veya 100. Yıl uzatması ile ancak Ankaray Söğütözü uzatması açilabilecek

bülent89
7 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 13:26

Alıntı:
Uzatmanın açılmama sebebi sinyalizasyon. Önceki sayfalarda Mavi Masanın cevabı yazıyor, Doğu ankara veya 100. Yıl uzatması ile ancak Ankaray Söğütözü uzatması açilabilecek

Yahu yapmayın n'olur. Ben bunun gerçek olmasına inanmak istemiyorum. O 100. yıl uzatmasının hizmete girmesi 10 seneyi bulur. Ankaralılar 10 sene daha mı bekleyecek yani şu 500 metrelik uzatmanın açılışı için. Bu resmen skandal. Bu doğru olmamalı. Bu kadar da olmaz artık be. Ankaralılar bu skandalı artık yüksek sesle dile getirmeli. Bu nedir ya?

deniz derki

7 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 17:49

bir durakla hat sıkışıyorsa yazıklar olsun yani. sinyalizasyon falan da demeyin bana Ankara'da hala tam oturmadı bu haliyle de gidiyorlar bir şekilde. buranın açılmamasını tek ve ciddi sebebi varsa o da taksi dolmuş teröründen başka da bir şey değildir.

muzaffer gurcan
6 ay önce - Pts 13 Oca 2020, 00:11

Alıntı:
bir durakla hat sıkışıyorsa yazıklar olsun yani. sinyalizasyon falan da demeyin

Sinyalizasyon, işin bahanesi zaten. Ama asıl mesele,
hat sıkışıklığını giderecek hiçbir çaba veya gayrette
bulunulmamasıdır.

Hasan Mihrican
5 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 13:06

Bu hatla ilgili güzel gelişmeler olacak gibi..

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/ ...k-41426477

muzaffer gurcan
4 ay önce - Pzr 08 Mar 2020, 05:11

Yeni bir gelişme olmadı sanırım bu 1 duraklık
uzatmayla ilgili, değil mi?

sayfa 26
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet