Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
muzaffer gurcan
1 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 21:05

Alıntı:
Metro durağından Ankaray durağına geçişte merdiven ve levha bile hazır, sadece trenin gelişi eksik. Bina ile ilgisi yok Ankaray’ın açılamamasının.

Bina derken Söğütözü durağı kastedilmiş olsa gerek.
Zaten kimse kaçak geçmesin diye olay yeri şeridiyle
orayı kapalı tutuyorlardı en son gördüğümde.

Cihan91
1 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 21:34

En azından nihayet birinci ağızdan neden açılmadığını öğrenmiş olduk
Bu istasyonun devreye girmesi için önceki dönemlerde yapılmayan 100.Yıl ve Mamak uzatmalarının yapılıp açılmasını beklemek gerekiyor sanırım, bu da en iyi tahminle 3-4 yıl daha kapalı kalması anlamına geliyor

ccfirat
1 ay önce - Prş 10 Ekm 2019, 08:53

Alıntı:
Mevcut Ankaray sisteminin devamı niteliğindeki Aşti-Söğütözü bağlantısına ilişkin Elektromekanik işleri Bakanlığımızca tamamlanmış olup, sinyalizasyon ve haberleşme sisteminin eski olması nedeniyle uzatma işlemi gerçekleştirilememektedir. Bahse konu bağlantı işinin ancak Ankaray sisteminin Doğu Ankara ve 100. Yıla uzatılması kapsamında yapılması mümkün olabilecektir.

Canımız istemiyor açmıyoruz deseler daha mantıklı olurmuş.

Belki forumda bilen vardır diye soruyorum, söğütözü-aşti arasında makas var mı? trenler hat değiştiremediği için bu kısa bağlantıyı açamıyoruz, 100.yıla uzatmamız gerek deseler bile mantıklı olur ama 8-9km ötedeki Doğu ankara uzatmasının burayla ne alakası olabilir ki?

cemsevim
1 ay önce - Prş 10 Ekm 2019, 09:16

Alıntı:
Sayın yolcumuz, Aşti-Söğütözü bağlantısının inşaat işleri Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanmış olup, Ankara Metroları tamamlama projeleri 2010 tarih ve 2010/115 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Ulaşım Alt Yapı Bakanlığına devrolmuştur. Mevcut Ankaray sisteminin devamı niteliğindeki Aşti-Söğütözü bağlantısına ilişkin Elektromekanik işleri Bakanlığımızca tamamlanmış olup, sinyalizasyon ve haberleşme sisteminin eski olması nedeniyle uzatma işlemi gerçekleştirilememektedir. Bahse konu bağlantı işinin ancak Ankaray sisteminin Doğu Ankara ve 100. Yıla uzatılması kapsamında yapılması mümkün olabilecektir.

Bu bağlamda inşaat ve elektromekanik işler tamamlandıysa sinyalsiz de olsa bu hatta tren çalışabileceğini anlıyorum. Hatırladığım kadarıyla İstanbul M2 hattı Yenikapı’ya uzatılmadan önce Şişhane istasyonu açılmış, Taksim’le bu istasyon arasında mekik hattı benzeri bir işletme bir süre uygulanmıştı. Yanılıyorsam düzeltin. Olası sinyal hatalarının önüne geçmek için Söğütözü Aşti arasında gidip gelecek bir tren planlanabilir mi? Hem hat işlemiş olur hem de sistemin eski olmasından kaynaklanabilecek sıkıntılar görece azaltılmış olur.

mursel kasap
1 ay önce - Prş 10 Ekm 2019, 09:26

Ne açılmaz durakmis yillardir acilmasini bekliyoruz.Alt tarafi 1 durak acmak bu kadar mi zor.10 yasinda ki cocugu versinler hemen acarlar. Bu uzatmayi bekletip acmayanlara Allah akil versin.

Cihan91
1 ay önce - Prş 10 Ekm 2019, 20:10

Alıntı:
Canımız istemiyor açmıyoruz deseler daha mantıklı olurmuş.

Belki forumda bilen vardır diye soruyorum, söğütözü-aşti arasında makas var mı? trenler hat değiştiremediği için bu kısa bağlantıyı açamıyoruz, 100.yıla uzatmamız gerek deseler bile mantıklı olur ama 8-9km ötedeki Doğu ankara uzatmasının burayla ne alakası olabilir ki?

İşin teknik detayını bilmiyorum ama yapılacak uzatmalar ile mevcut hattın sinyalizasyon sisteminin bütünleşik olması gerekiyor verimli bir işletim yapılabilmesi için diye biliyorum

Bana kalırsa asıl sebep yetersiz vagon sayısı, şuan hat full kapasite çalışıyor ve yolcu trafiğinin yüksek olduğu bir güzergahtan da geçtiği için öğle saatlerinde bile epey kalabalık, Söğütözü istasyonu açıldığında hem Koru metrosu hem de Eskişehir yolu güzergahından binecek olan yolcu yükünü mevcut sefer tarifesiyle kaldırması zor görünüyor, ki 4 dakika sıklıkla sefer yapmasına rağmen durum böyle

Mehmet0660
1 ay önce - Prş 10 Ekm 2019, 21:19

Bir istasyona Manuel de olsa gidilir AŞTİ de sisteme dahil olur tek istasyon ama neye güvemiyorlar

Ahmet1789
1 hafta önce - Cum 08 Ksm 2019, 23:17

Ben Mansur Yavaş dönemi başlayınca açılır diye tahmin ediyordum çünkü seçim vaatleri den biri bu uzatmanın hemen açılmasıydı. Ancak Mansur Yavaş bile açmıyorsa bu işin içinde başka bir iş var demektir. Dolmuşçular yüzünden açılmadığını düşünmüyorum çünkü dolmuştan metroya kayacak yolcu o kadar fazla olmayacaktır, olsa bile sn. Mansur bir orta yol bulurdu. Hiçbir belediye başkanı başa gelir gelmez metro açılışı yapma fırsatını kaçırmazdı. Yine de neden açılmadığıyla ilgili açık ve net bir açıklama yapması güzel olurdu.

ali alimi012
1 hafta önce - Cum 08 Ksm 2019, 23:39

biraz da mansura saydırın bakalım. şimdiye kadar açılmadı diye demediğiniz kalmadı. dürüstseniz mansura yüklenin azıcık.

erendpt

1 hafta önce - Cmt 09 Ksm 2019, 03:01

Alıntı:
Ben Mansur Yavaş dönemi başlayınca açılır diye tahmin ediyordum çünkü seçim vaatleri den biri bu uzatmanın hemen açılmasıydı. Ancak Mansur Yavaş bile açmıyorsa bu işin içinde başka bir iş var demektir. Dolmuşçular yüzünden açılmadığını düşünmüyorum çünkü dolmuştan metroya kayacak yolcu o kadar fazla olmayacaktır, olsa bile sn. Mansur bir orta yol bulurdu. Hiçbir belediye başkanı başa gelir gelmez metro açılışı yapma fırsatını kaçırmazdı. Yine de neden açılmadığıyla ilgili açık ve net bir açıklama yapması güzel olurdu.

Açılmama nedeni sinyalizasyon olarak gösteriliyor. (Mavi masa)Ki sayfalar önce birisi bahsetmişti. İnanmamıştım şahsen.

sayfa 24
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet