Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Sky Tower
« önceki   123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Musa Dmr
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 15:14

Alıntı:
istanbul caddesinde yükseklik manzarayı kötü göstermiyorki hilton gayet güzel duruyor tophaneden bakınca odunlukta yapılan gökdelen tarzı binalardan daha hoş ve daha iyi konumda

bazı açılardan mesela hüdavendigar parkından odunluk ta fena durmuyor.
Bence bakış açısını değiştirip bir daha bakın.

Bursa da hangi açıdan bakarsanız bakın iyi göremeyeceğiniz tek yapılaşma merkezdeki tokiler diğer herşeye alışılır ama orda hem atılan kazık hem rant hem çirkin yapılaşma hiçbir zaman silinmez

Physical Graffiti
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 16:15

Umarım yapılır , harika duruyor

murat159357
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 16:27

odunluktakiler izmir yoluna cephe degil ayrıca istanbuldan bursaya gelenler avrupai bir görüntü olması gerekli böyle bursanın istanbula açılan kapısı o bölge daha çok olursa çok güzel durur ayrıca bölge avm merkezi doldu valla aynı levent gibi yan yana avmler olcak bu gidişte

dream1988
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 16:43

Alıntı:
Evet sonunda proje açıklanmış. 4 ay önce 47 katlı olarak yapılacağını öğrenmiştim. Metre olarak 129 metreden daha yüksek olur diyordum ama yine de güzel proje.

Sabri bey anlaşılan o ki benzerini Central Balat'da da gördüğümüz üzere Bursa'da 35 + katlı yapılaşmaya karşı bir engel koyma durumu söz konusu. Bu gidişle Yalova Yolu'nda maksimum 30-35 katlı binaları göreceğiz. Bursa'da yapılan her projeye böyle çomak sokmaları yatırımcıları da kaçırıyor düşüncesindeyim. Zira daha geçen yıllarda Durmazlar Smart mix onay dahi alamamıştı. Kim bilir daha nasıl proje iştirakleri oluyor da onay alamıyor ve caydırıyor yatırımcıyı biz göremiyoruz. Ne çektin be Bursa şu plancılardan ve odalardan.

önery

1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 16:49

Alıntı:

Evet sonunda proje açıklanmış. 4 ay önce 47 katlı olarak yapılacağını öğrenmiştim. Metre olarak 129 metreden daha yüksek olur diyordum ama yine de güzel proje.

Bu proje de başlamadan kat sayısı düşürülmüş. Normalde 47 kat olarak projelendirilmisti. 33 kata düşürülmüş.

Zaten kat sayısıyla bina yüksekliği pek uyuşamıyordu. 47 katlı bir gökdelen için 129 mt az. 129 mt yükseklik için 47 kat fazla.

Ama 33 kata karşılık 129 mt yükseklik normal sayılabilir.
Gökdelenlerin kat sayılarıyla yükseliklerine baktiginizda 4mtden az kat yüksekliğini pek bulamazsınız.

dream1988
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 16:57

Alıntı:
Zaten kat sayısıyla bina yüksekliği pek uyuşamıyordu. 47 katlı bir gökdelen için 129 mt az. 129 mt yükseklik için 47 kat fazla.

Tahminimce revize edilmeden önce düşündükleri 47 kata göre yükseklik daha fazla idi. Projenin düşürülmüş yüksekliği 129m.

giray türker
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 17:06

Ben görsellerde 33 kat sayamadım.27+ zemin görünüyor. Üstelik 22 katlı hilton yanında da uzun durmuyor.

En son giray türker tarafından Sal 18 Nis 2017, 17:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 184

1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 17:11

merhaba sky towers bursa da mı yapılacak bilboardlarda reklamları var hangi firmaya bağlı acaba

Misafir 3f1

1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 17:23

Bundan sonra devamı geleceğini düşünüyorum.Bursa çok değişecek çok

dream1988
1 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 18:38

Alıntı:
Ben görsellerde 33 kat sayamadım.27+ zemin görünüyor. Üstelik 22 katlı hilton yanında da uzun durmuyor.

Giray bey bence kattan ziyade yüksekliğe odaklanalım. 129m gayet iyi bir yükseklik. 33 kat belki de otopark ve zemin altı katlarıyla beraberdir. Ancak şöyle de bir gerçek var. Bahsedilen 33 kat ile ortalama kat yüksekliklerinin 3,9m olacağını görüyoruz. Kat sayısı sizin bahsettiğiniz gibi daha düşükse, kat yükseklikleri 4m nin üzerine çıkıyor. Bu tarz projelerde kat yükseklikleri 4m oluyor sanırım. 4m den daha da üstü olabilir mi? forumdaki teknik arkadaşlar bu soruyu cevaplar sanırım.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet