Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
mahmut11
6 ay önce - Pzr 12 Oca 2020, 14:20

Alıntı:
Teyfik bey bu hat izban şirketine devir edilecek yani belediye ve tcdd ortak olacak diğer hatlarda olduğu gibi

İZBAN , TCDD'ye ray kirası ödüyor.
Devredilmiyor yani.
Bu hat ise sadece elektrikli olacak, İZBAN burada çalışması pek rantabl değil.

Urazbey
6 ay önce - Pzr 12 Oca 2020, 16:10

Devir derken izban kullanımına verilecek hat yani bu durumda hattın izban a.s nin %50 belediyenin olmuş gibi oluyor.

Şu kira meselesi geçen başkası da yazmış yanlış bir duyum
Gelirleri izban şirketi alıyor daha sonra %50 si tcdd %50 belediye kasasına giriyor kira filan yok...

mahmut11
6 ay önce - Pzr 12 Oca 2020, 16:27

tren raylarının mülkiyeti Türkiye Cumhuriyeti devlet Demir yolları'na ait yani bunu herkes biliyor izban sadece bunun üzerinde taşımacılık yapıyor raylar onun değil

Urazbey
6 ay önce - Pzr 12 Oca 2020, 16:33

Biliyorum ancak kira ödemiyor çünkü geliri beraber paylaşıyor izban şirketi üzerinden.
Yani izban seti çalıştığı sürece böyle olacak ancak ilerde ayrılırsa gelir ve şirket olayı o zaman kira öder...

Urazbey
6 ay önce - Pzr 12 Oca 2020, 23:40

Mesajıma eksi veren vatandaş bilgiler yanlış diyen kişi az aç oku sonra yaz

Yazıyorum tekrar varsa senin kaynağın at görelim öyle kira ödüyor diyip üstüne eksi vermeler

İzban A.Ş

26.03.2005 tarihinde tarafların yükümlülüklerini daha netleştirmek için İzmir Banliyö İşletmeciliği Protokolü ” imzalamıştır.

İMZALANAN PROTOKOLDE NELER VAR ?

* Taraflar arasında ortaklık payları eşit anonim bir şirket kurulacak.

* Şirket, Aliağa – Menderes arasındaki hatta 49 yıl süre ile banliyö işletmeciliği yapacak.

* 8 kişiden oluşacak şirket yönetim kurulunda taraflar eşit sayıda temsil edilecek.

* Yönetim Kurulu Başkanı, Büyükşehir Belediyesi ve TCDD temsilcileri arasından her yıl dönüşümlü olarak seçilecek. İlk yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi Büyükşehir Belediyesi temsilcisi tarafından yürütülecek.

* Şirketin istihdam ve borçlanma politikalarının oybirliği ile belirlenecek.

* Mesafeye göre değişkenlik gösteren bilet ücretlendirme sisteminin oluşturulacak.

Ne diyor şirket protokolü paylar eşit her şey eşit yani senin kafadan salladığın gibi kira ödeme filan yok!!

Sözleşme Kaynağı https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/izmirin-gele ...a/1619/156

schaub6789
6 ay önce - Sal 14 Oca 2020, 12:55
ödemiş tren

arkadaşlar ben trene binermen basamak çıkmak istemiyorum. Bu nasıl münkün olabilir?

bahadır 0302

6 ay önce - Sal 14 Oca 2020, 16:56

Alıntı:
arkadaşlar ben trene binermen basamak çıkmak istemiyorum. Bu nasıl münkün olabilir?

tcdd'ye şikayet et senin için özel vagon yapsınlar.Basamak çıkamayacağını bu işin düz bir yolu olup olmadığını sorabilirsin

Fahrettink
4 ay önce - Çrş 08 Nis 2020, 09:25

Hat neredeyse bitti sanırım E 14000 çalışacak.

Fahrettink
3 ay önce - Sal 21 Nis 2020, 10:09
Emu çalışacak yeni hat için

Herkes E 14000 beklerken sürpriz oldu emu gelmesi

Ersin_35
2 ay önce - Pzr 10 May 2020, 15:35

Fahrettin bey e 14000 çalışacak demişler bu bilgiler yanlış denmiş milli tren çalışacak demiş yine yanlış demişler. Bilenler söylesin ne çalışacak.

Bu arada emre ray kağnı hızında. Trenlerin çalışmadığı şu günlerde daha çok iş yapılması lazım ama direkler bazı yerlerde yok hala. Yıl sonu bulur bitmesi.

sayfa 10
« önceki   123 ... 9101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege