Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in Kızları Güzel midir?
123 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

İzmir'in kızları güzel midir?
Evet 64.6%  64.6%  [84]
Hayır 35.4%  35.4%  [46]
Toplam Oy : 130

Emir ERTEN

1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 01:14
İzmir'in Kızları Güzel midir?

Toplumumuzda İzmir'in kızlarının güzel olduğuna yönelik bir algı var. Arama motorlarına yazdığımızda bu konu hakkında bazı platformlardaki paylaşımlar dikkat çekmekte. Mesela neden Aydın kızları değil de İzmir kızları güzellikleri ile nam salmış? Bu konu yıllardan beri hep aklımı kurcalamıştır."Hatta İzmir'in kızları deniz kokar." Diye bir söz işittiğim de oldu.

Kendi gözlemlerime göre evet güzel olanlar var ama başka şehirlerimizde de benzer güzellikte kızlar görmek mümkün. Ayrıca bunun göreceli olduğunu düşünüyorum. Bana güzel gelen başkasına güzel gelmeyebilir. Öyle zannediyorum ki İzmir kızlarını meşhur eden şey bakımlı olmaları. Bu sayede güzel görünüyorlar. Esasen güzellik gelip geçici. Mühim olan canayakın olmaları diye düşünmekteyim.

mertesat07

1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 01:27

Bu göreceli bir kavramdır bana göre sadece günümüze kadar alışagelmiş olan bir sözden ibarettir. Türkiyenin hemen hemen her ilinde hoşunuza gidebilecek kızlara denk gelmeniz mümkün her yörenin farklı güzellikte kızları vardır ve sorunuzun cevabına gelirsek İzmir'inde güzel kızları vardır Aydının da Rizeninde Mersininde Karsında Kırklarelininde Zonguldakında Şırnakında 😊

Misafir 60f

1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 01:35

Yarı sulalem izmirde sayılır. Yılda 4-5 kez giderim.

Üniversiteyi de orada okudum. Bu konunun abartıldığını dusunuyorum. Yani oyle dikkat çekecek ve ya yogun bir anlamda guzellik yok.

Genel olarak Balkan göcmeni nufusun fazla olmasindan ve balkan insanlarinin da ırk olarak genelde güzel olmasından kaynaklanan bir durum.

Yani göcmen kızları genelde guzeldir zaten. Onun haricinde oyle abartilacak bir guzellik yok.

Her yörenin farkli tarzda güzel kızları var.

Ama bir yerde hic mi çirkin kız olmaz derseniz Trakyaya gideceksiniz

Kırklareli, Edirne yerlileri oldukca güzel ve çoğunlukta

Fatih Şen

1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 02:00

Türkiye'de giyinme konusunda en rahat olan şehir. Kızlarıda bakımlı ve güzel. Allah var şimdi gerçekten İzmir'in kızları kavramını koruyor.

İzmir'de 1 sene askerlik yaptım,yazın gitmiştim ve ilk dikkatimi çeken bayanların bu kadar rahat giyinmesiydi ve Ankara'da büyümüş birisi olarak beni ilk zamamlar çok rahatsız etti bu durum.

1 sene sonunda Ankara'ya geldiğim zaman kuru bir çöle gelmiş gibi hissettim kendimi.

Ne derseniz diyin böyle bir gerçek var,gerçekten farklı.

Fark tamamen şehrin sosyolojik yapısından kaynaklaniyor.Yani insanlar rahat giyinme konusunda. Yoksa her şehirde tabi ki güzel kızlar var.

Ama İzmir'i podyum olarak düşünün,ve o bakımdan en çok İzmir'in kızları meşhur.

Bu başlığın altına İzmir'li bayanların yazması lazım aslında

En son Fatih Şen tarafından Pts 10 Nis 2017, 02:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 369

1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 02:02

bir karşıyaka, alsancak kızı var, bir de şemikler, tepecik kızı var.

Misafir 173

1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 02:09

=====ALINTI=====
İzmir'de 1 sene askerlik yaptım,yazın gitmiştim ve ilk dikkatimi çeken bayanların bu kadar rahat giyinmesiydi ve Ankara'da büyümüş birisi olarak beni ilk zamamlar çok rahatsız etti bu durum.
=====ALINTI=====

Kadınları metalaştırmak doğru değil...

Mustafa Taşlı

1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 11:05

Kızlarının güzelliği herhangi bir şehre nasıl mal edilebilir ki? Mesela sonradan İzmir'e göç eden bir ailenin çirkin kızı İzmir'e geldikten sonra artık güzel olmaya mı başlar? İzmir'i popüler yapmak için uydurulmuş şehir efsanelerinden birisi.

Yurttaş
1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 11:17

Güzellik geçicidir, mühim olan gönülün güzelliğidir, bize ait olanın sadece ruhtan ibaret olduğunu belirterek olaya farklı bir boyut kazandırayım
Sorunun cevabını da bilmiyorum.

Ali clarkkent
1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 11:20

Aydın'da askerlik yapan arkadaşım var. İzmir'li kızların adı çıkmış. Asıl güzel kızlar Aydın'da der hep. Ne tesadüf ki benim acemilik Aydın'da oldu. Gerçekten arkadaşa hak verdim.

Ali clarkkent
1 yıl önce - Pts 10 Nis 2017, 11:23

Mustafa Taşlı

Alıntı:
Kızlarının güzelliği herhangi bir şehre nasıl mal edilebilir ki? Mesela sonradan İzmir'e göç eden bir ailenin çirkin kızı İzmir'e geldikten sonra artık güzel olmaya mı başlar? İzmir'i popüler yapmak için uydurulmuş şehir efsanelerinden birisi.

Mustafa bey. Bence çevre faktörü, yenilen, içilen şeyler insanların güzelliği hususunda etkili oluyor diye düşünüyorum. Mesela Avrupa'nın bir çok ülkesinde kızlar güzel sayılmazken Rus kızları çok güzel oluyorlar. ABD kızları da güzel oluyorlar.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet